Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Робота і сім’я: як поєднувати?

Сьогодні вирішив написати про досить непросту тему: робота і сім’я. Як поєднувати ці дві сфери життєдіяльності людини так, щоб вони не заважали одна-одній? Треба визнати, що у багатьох людей не виходить це робити так, як хотілося б і через це одна із сфер страждає. І зазвичай це, на жаль, сім’я. Як поєднувати роботу і сім’ю: мою думку з даного питання ви дізнаєтеся, ознайомившись з цією статтею.

Наше життя влаштоване так, що практично все в ньому залежить від грошей. Тобто, щоб жити, люди повинні заробляти гроші. Це можна робити різними способами, але більшість людей за переконаннями, за звичкою або з якихось інших міркувань вибирає варіант традиційної роботи на когось.

робота і сім'я

робота і сім’я

Робочий час, включаючи необхідність зібратися, дістатися на роботу і з роботи, у більшості людей займає більшу частину їхнього часу неспання. Крім того, на роботі люди сильно втомлюються як фізично, так і морально, тому коли приходять додому, їм вже «нічого не хочеться». Погодьтеся, таке можна почути досить часто. Природно, від такої ситуації страждають відносини в родині: чоловік і жінка приділяють не так багато часу один одному і дітям.

Також їм доводиться виконувати певну роботу по дому, на що вже не залишається сил (як правило, від цього страждають жінки), тому люди часто бувають хронічно втомленими, «погаслими», не відчувають ніяких радостей в житті. Звідси безліч проблем і в стосунках в родині і навіть у здоров’ї.

Звичайно ж, все це дуже сумно, і допускати подібну ситуацію ні в якому разі не можна. Як це зробити? Як поєднувати роботу і сім’ю? Перше і найголовніше: потрібно повністю розмежувати ці поняття! Тобто, на роботі займатися тільки роботою і думати тільки про роботу, а вдома, в сім’ї думок про роботу бути вже не повинно: себе необхідно повністю присвячувати собі і своїм близьким.

Як часто буває? На роботі людина вирішує якісь неробочі питання: спілкується по телефону і в соціальних мережах, кудись їздить по особистих справах, спілкується з колегами, п’є каву, ходить на перекури і т.д.. Природно, вона не встигає виконати все, що їй належить. Тому, приходячи додому з роботи, вона продовжує залишатися з робочими думками. Вона весь вечір думає, як їй вирішити робочі питання, засинає і прокидається з роботою в голові. Багато хто навіть беруть роботу додому, продовжуючи робити те, що не встигли на робочому місці.

З таким підходом зберегти нормальні взаємини в родині просто неможливо, тому від нього відразу потрібно позбавлятися. Віддавати себе роботі на шкоду сімейним відносинам неприпустимо, тому що сім’я важливіша. Міняти роботу багаторазово можна, і часто навіть потрібно, міняти сім’ю — навпаки. Якщо ви не встигаєте виконати свою роботу в робочий час — проблема, швидше за все, не в тому, що у вас мало часу, а в тому, що ви не плануєте свій день, не можете зібратися і працювати ефективно. Раджу почитати на цю тему такі матеріали: «Підвищення ефективності роботи»; «Підвищення працездатності»; «Управління робочим часом».

Якщо робота дійсно займає у вас занадто багато часу (вам доводиться за розпорядженням начальства постійно затримуватися, працювати понаднормово, їздити у відрядження і т.д.), просто дайте собі відповідь на питання: що для вас важливіше — ця робота або ваша сім’я? Варіант «і те, і інше» не підходить, якщо одне заважає іншому. Для більшості людей, впевнений, відповідь буде «сім’я». Тому, якщо робота заважає сім’ї і взагалі життю, варто подумати про те, щоб її змінити. Особливо це стосується жінок, оскільки на них зазвичай лягає велика частина домашніх побутових справ.

Виходить, якщо жінка працює повний робочий день, а потім ще виконує якусь хатню роботу, часу на чоловіка і дітей, а також на себе, у неї вже не залишається. І так не повинно бути. У такому випадку жінці потрібно вибирати роботу з неповною зайнятістю, або роботу на дому. Багато при розгляді питання «робота і сім’я» віддають пріоритет роботі, оскільки вважають, що якщо вони перестануть працювати або будуть працювати менше, їм не вистачатиме грошей.

Насправді, це не обов’язково так. Щоб добре заробляти, знову ж таки, потрібно працювати не довго, а ефективно. Потрібно вміти вигідно продавати свою працю і час, потрібно не зациклюватися тільки на традиційній роботі, а розглядати і альтернативні джерела заробітку, які часто можуть бути більш прибутковими і вимагають менших витрат часу. Що ще важливо … Якщо обоє з подружжя все ж мають рівну за часом зайнятість на роботі, то побутовими питаннями вони теж повинні займатися в рівній мірі. Тоді у них буде залишатися однакова кількість часу один на одного, на дітей, родичів, на якісь особисті справи — так буде правильніше. Це все те, що стосується роботи, тепер те, що стосується сім’ї.

Щоб робота і сім’я знаходилися в рівновазі, сім’ї потрібно точно так само повноцінно приділяти свій час, як ви приділяєте його роботі. Тобто, коли ви приходите з роботи, не потрібно відволікатися на щось стороннє (інтернет, соціальні мережі, телевізор і т.д.) — намагайтеся присвячувати всі 100% або близьку до цього кількість неробочого часу своїй родині, а саме — спілкуванню .

Спілкуватися з іншими членами сім’ї можна і потрібно завжди, коли у вас є для цього можливість. Наприклад, під час виконання якоїсь роботи по дому, під час прийому їжі, коли ви кудись разом йдете або їдете. Часто буває, наприклад, що подружжя перед сном дивляться телевізор, особливо жахливо, коли це якісь новинні програми або політичні шоу, що несуть суцільний негатив. Або ж сидять, втупившись у свої мобільні гаджети.

Набагато краще присвятити цей час прогулянці на свіжому повітрі і спілкуванню, або хоча б спілкуванню у себе вдома. Точно так же, коли ви, наприклад, їдете разом в машині — не потрібно слухати музику: використовуйте цей виділений вам час, щоб поспілкуватися. Як мінімум, одну годину в робочий день необхідно присвячувати прямому спілкуванню зі своєю половинкою на теми, які абсолютно не стосуються роботи.

Далі, говорячи про те, як поєднувати роботу і сім’ю, потрібно пам’ятати, що є вихідні дні. Дуже бажано підбирати роботу таким чином, щоб у подружжя вихідні дні збігалися. І ці вихідні дні потрібно по максимуму використовувати для спільного відпочинку та спілкування. Наприклад, можна їздити на природу, здійснити якусь недалеку поїздку на 1 день, відвідувати культурно- масові заходи, ходити в театр або кіно, просто гуляти і спілкуватися і т.д. в залежності від інтересів. Те ж саме стосується відпусток. Відпустки теж слід брати так, щоб вони збігалися і повністю присвячувати їх спільному відпочинку.

Щоб правильно поєднувати сім’ю і роботу, потрібно:

1. Чітко розділяти ці поняття і не змішувати одне з іншим.

2. Найбільший пріоритет віддавати сімейним відносинам.

3. У робочий час повністю зосереджуватися на роботі, а в неробочий — на сім’ї. Теоретично — нічого складного. Практично — щоб втілити в життя ці три простих принципу, потрібно постаратися, можливо, вам доведеться змінити свої звички, вироблені роками. Проте, якщо ви хочете, щоб робота і сім’я у вашому житті перебували в повній гармонії, по іншому ніяк. І краще задуматися про це відразу, поки не стало надто пізно.

Бажаю, щоб у вашому житті робота і сім’я не заважали одне одному, а гармонійно доповнювали, роблячи ваше життя успішним, щасливим та насиченим!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet