Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Робота на дядю — шлях в нікуди?

Сьогодні хочу поділитися своїми роздумами про те, чому робота за наймом (так звана «робота на дядю«) — це шлях в нікуди. Відразу скажу, що всі мої міркування стосуються сьогодення і нашої країні. Десь в іншому місці і в інший час вони, можливо, будуть не так актуальні. Крім того, я опишу те, що вважаю закономірністю, правилом, з якого, як і з будь-якого правила, звичайно ж, є і свої винятки.

Отже, на сьогоднішній день робота по найму продовжує традиційно лідирувати серед усіх можливих способів поповнення особистого чи сімейного бюджету. Починаючи із свідомого віку, люди переймаються думкою, що для того, щоб заробляти гроші, потрібно працювати. Цю думку їм прищеплюють батьки, школа, загальна державна пропаганда.

робота на дядю

робота на дядю

Причому, працювати треба, бажано, на престижній роботі. Тому вони починають вчитися в інституті, а після закінчення або навіть ще в момент навчання докладають усіх зусиль, щоб на таку роботу потрапити. У більшості випадків при вдалому збігу обставин вони поповнюють ряди «офісного планктону», тому саме цей варіант вважається оптимальним і, в деяких випадках, навіть престижним для молодого випускника ВНЗ.

Проте й навіть на таку роботу влаштуватися сьогодні не так просто, а особливо — за фахом, тому «найкращі» робочі місця розподіляються між тими, у кого є зв’язки в цих установах (в першу чергу) і найбільш наполегливими, грамотними студентами (у другу чергу ). Кому таких місць не вистачило, йдуть на менш престижну роботу: продавцями, будівельниками, в обслуговуючий персонал і т.д.

Все, у людини є робота на дядю і її перша важлива мета в дорослому житті досягнута! І зовсім неважливо, що зарплати, яку вона отримує як молодий спеціаліст, в кращому випадку вистачає на «бюджетну» їжу та одяг, але при цьому не вистачає навіть на оренду житла, не кажучи вже про можливість придбання власної квартири, нехай навіть у кредит.

Саме тому ні про яке самостійне життя мови бути не може, доводиться економити на всьому, знімати одну квартиру на 3-4 людини і т.д. При всьому цьому така бажана робота за наймом поступово перетворюється в рабство: людина розуміє, що, по суті, не має ніяких прав і змушена беззаперечно підкорятися своєму начальникові.

Минають місяці, роки і людина розуміє, що така робота на дядю її вже не влаштовує, вона вже «хороший, досвідчений фахівець» і тому гідна більшого, тому в один прекрасний момент вона приймає рішення просуватися кар’єрними сходами на більш високі посади, на яких, як їй здається, «живеться краще». Вона заявляє про це своєму начальнику і або переходить на нову посаду тут же, або знаходить у собі сили змінити роботу на більш високооплачувану (зазвичай це дається дуже важко).

Тепер робота за наймом влаштовує її вже більше: зарплати починає вистачати не тільки на їжу та одяг, але і на оренду окремої квартири і навіть залишається щось на розваги. У перший час на новій роботі з новою зарплатою настрій завжди піднімається. Але тут людина створює сім’ю (адже час уже …) і того, чого вистачало їй одній, для життя родини вже знову стає недостатньо. А тут ще, як це часто буває, купили машину в кредит, адже так хотілося мати власного «залізного коня», а тепер цей кредит «з’їдає» істотну частину зарплати. Що робити?

Знову рости по кар’єрних сходах! Адже і досвіду вже «з головою», а значить вже можна претендувати на керівні посади. І ось, після низки невдалих спроб, вдається! Людині в перший час навіть здається, що це вже не робота на дядю, а вона сама — той «дядя», на якого працюють, адже у неї в підпорядкуванні цілих 5-10 чоловік! Та й зарплата вже ого-го!

Але вже через зовсім короткий час приходить прозріння: якщо спочатку її робота молодим спеціалістом була просто рабством, то тепер це рабство в квадраті. І начальник її вже не якийсь то там невеликий «начальнішка», а САМ Іван Іванич … А з ним жарти погані, до нього навіть у кабінет заходити страшно або брати трубку, коли він дзвонить. Адже раз він платить ТАКІ гроші, значить він має право вимагати взагалі ВСЕ, що завгодно: ненормований робочий день, виконання чужих обов’язків, виконання нереальних планів … І спробуй тільки не підкоритися. По стінці розмаже … І це в кращому випадку!

А тут дітвора починає підростати, а разом з ними — і витрати сімейного бюджету. Та й крім автокредиту додалася ще іпотека — треба ж десь жити молодій сім’ї. І навіть цієї зарплати, яка здавалася вже такою величезною, вже не вистачає … Знову починається жорстка економія, борги, життя «від зарплати до зарплати». Плюс до всього щоденні «розборки» з начальством, що, звичайно ж, накладає свій негативний відбиток на стан здоров’я, нервової системи. Але і кинути працювати на дядька не можна, адже на що тоді жити? А кредити погашати на що? Дітей вчити? Так і доводиться, працюючи за наймом, все життя псувати свою нервову систему, терпіти всі незручності заради того, щоб було, чим харчуватися і годувати сім’ю.

А роки йдуть. І ось вже після 40, 45, 50 років людина стає не таким вже і цінним фахівцем, незважаючи на весь свій досвід. Якщо після чергового конфлікту з лютим Іваном Івановичем вона вилітає з роботи, то на іншу рівноцінну роботу за наймом влаштуватися вже не може. Не беруть, оскільки роки не ті … Усім потрібні молоді і перспективні. Тому доводиться задовольнятися чимось більш скромним, доходи сімейного бюджету падають…

І тут непомітно підкрадається пенсійний вік. Закінчується рабська праця і починається жебрацька пенсія від держави, якої, самі знаєте, на що вистачає. Та й здоров’я вже все віддано роботі … Ось до чого призводять міфи про роботу, які закладаються у свідомість людини з ранніх років і в які багато людей продовжують свято вірити до кінця свого життя.

Так і протікає робота за наймом протягом людського життя і ось до чого вона призводить. Причому, це ще досить непоганий варіант розвитку подій. Я тут врахував і зростання по кар’єрних сходах і відсутність періодів безробіття. Тобто, в прикладі розглянута людина, яка чесно від зорі і до зорі відпрацювала на дядю весь свій трудовий стаж. До чого ж в результаті вона прийшла? Саме тому я і роблю висновок, що робота на дядю — це шлях в нікуди.

Якщо ви зі мною не згодні — я буду радий вислухати вашу думку в коментарях. Якщо згодні, то у вас повинні виникнути питання: а де альтернатива? Якщо не робота на дядю — то що? Звичайно ж, такі альтернативи є. Насамперед, як я вже не раз писав, всі способи заробітку можна розділити на активні і пасивні доходи. І ось робота за наймом — це хоч і найпоширеніший, але найбільш безперспективний і невигідний спосіб активного доходу. І це не тільки моя думка. Про це писали і пишуть безліч людей, яких прийнято вважати найуспішнішими, оскільки вони змогли самостійно заробити великі гроші з нуля. І, уявіть, не працюючи на дядька!

Наприклад, знаменитий автор книг з управління особистими фінансами Роберт Кіосакі в своїй другій книзі «Квадрант грошового потоку» розділяє всіх людей на чотири категорії за способом заробітку і категорію працівників за наймом, до якої належать 80% людей, описує, як найменш перспективну в цьому плані.

Отже, які ж альтернативи роботі по найму? 1. Якщо розглядати активний заробіток, то це:

  • Робота на себе (фрілансинг, приватна практика, мережевий маркетинг тощо);
  • Відкриття бізнесу.

2. Тільки активного доходу все одно буде недостатньо для того, щоб прийти до фінансової незалежності і забезпечити собі дійсно гідне життя: для цього необхідний також і пасивний дохід. Тобто, людина повинна стати інвестором, створюючи особистий капітал і змушуючи гроші працювати на себе.

Я вже розглядав різницю між активними і пасивними доходами, приводячи наочний графік, що демонструє як ці дві категорії доходів змінюються протягом життя людини. Всі перераховані вище альтернативи роботі по найму гідні окремих циклів статей, деякі з яких вже розпочато, а інші знаходяться в найближчих планах, тому залишайтеся з нами, підписуйтесь на оновлення і відстежуйте вихід нових публікацій, основне завдання яких- вивести ваше управління особистими фінансами на новий якісний рівень, змінити ваше споживацьке ставлення до грошей і спонукати по-іншому поглянути на деякі речі, які, можливо, здаються вам прописними істинами. Такі, наприклад, як робота на дядю

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet