Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Робота на себе :чи готові ви до неї?

Сьогодні ми поговоримо про те, які проблеми передбачає робота на себе, чи готові ви до таких перемін. Я вже неодноразово писав, що робота на себе — це більш вигідний і цікавий варіант заробітку, ніж робота на дядю і все так же само дотримуюся цієї думки. У той же час, розумію, в тому числі і на власному досвіді, що одночасно такий вид зайнятості несе в собі певні складності.

Ймовірно, далеко не кожна людина хоче і здатна їх долати, тому, власне, найманих працівників у нас набагато більше, ніж людей, що працюють на себе. Отже, в цілому можна виділити два напрямки роботи на себе: фрілансинг і відкриття бізнесу. Кожен із цих напрямків передбачає свої труднощі, але багато в чому вони загальні. Давайте розглянемо їх докладніше.

1. Низькі доходи або відсутність таких на початковому етапі. Коли людина влаштовується на роботу — їй відразу ж, з першого дня починає нараховуватися зарплата. Коли вона починає працювати на себе — ніяка зарплата не нараховується, дохід залежить від наявності замовлень, яких для фрілансера-новачка завжди небагато і які доводиться виконувати за мінімальну винагороду.

робота на себе

робота на себе

При відкритті бізнесу — взагалі не те що немає доходів, а йдуть величезні витрати. Вибираючи роботу на себе, людина повинна бути готова до відсутності доходів на першому етапі і мати достатню кількість резервів в особистому бюджеті, що дозволять їй пережити цей етап.

2. Нерозуміння і відсутність підтримки з боку близьких. Цілком імовірно, що близькі люди (особливо — батьки, яким притаманна ще «старе совкове мислення») не зрозуміють і не схвалять вашого рішення працювати на себе. Вони традиційно будуть продовжувати вважати, що людині обов’язково потрібна «нормальна робота», пенсія та соціальні гарантії від держави. Це все обіцяє «стабільність», а робота на себе невідомо до чого призведе.

Часто буває, що друга половинка не готова терпіти незручності, пов’язані зі зниженням доходів, які можуть розтягнутися невідомо на який період, або буде проти того, щоб всі сімейні заощадження, зібрані за багато років, були витрачені на відкриття бізнесу із незрозумілими перспективами.

Підтримка близьких завжди важлива будь-якій людині, тому набагато простіше починати роботу на себе тим, кого близькі підтримують у цьому виборі. А якщо такої підтримки немає — доведеться або відмовлятися від ідеї або йти на конфлікт, але в результаті на ділі довести, що ви були праві. Подумайте, чи готові ви до цього?

3. Ненормований робочий день. Фрілансеру або підприємцю-початківцю однозначно на перших етапах (а можливо і завжди) доведеться працювати більше, ніж традиційні 8 годин на добу. Нерідко буває, що люди, які працюють на себе, витрачають на це в 2 рази більше часу. Багато вибирають роботу на себе, оскільки вона дозволяє самостійно здійснювати планування робочого дня.

Так, це так, але це не означає, що працювати ви будете менше, швидше — навпаки. Поліпшення в цьому плані можуть наступити в досить далекій перспективі, чи готові ви до такого? Робота на себе припускає досить великі часові витрати, особливо відразу. Звичайно ж, якщо ви хочете добре зароблят, ви повинні чітко це усвідомлювати.

4. Залежність від чиновників. Найманий працівник залежить від свого роботодавця і впевнений, що це погано, тому хоче почати працювати на себе, щоб стати незалежним. Але бізнесмена не можна назвати незалежним у своїх рішеннях, тому що він залежить від законів держави, а головне — від чиновників, а при нинішньому рівні корупції — це дуже велика проблема, куди більша, ніж залежність від роботодавця. Вони набагато більш «злі і жахливі», ніж начальник на роботі.

Фрілансерам, котрі працюють віддалено, в цьому плані простіше — такої залежності у них немає. Якщо ви зібралися відкрити свій бізнес — будьте готові стати залежним від чиновників, чиї рішення будуть не завжди законні і не завжди на вашу користь. Ви повинні вміти правильно спілкуватися з ними і знаходити компроміси — тепер вам доведеться займатися цим постійно.

5. Велика кількість стресів. Багато хто вважає, що наймана робота, особливо у сфері продаж або зі «злим начальником» припускає найбільшу кількість стресів. Так, їх там чимало, але якщо ви почнете вести власний бізнес, кількість стресів може не зменшитися, а тільки зрости. І стреси в цьому випадку будуть більш серйозні.

Фрілансерові, звичайно, в цьому плані простіше: вони, особливо ті, що працюють віддалено, не так схильні до стресів. Робота на себе, пов’язана з відкриттям власної справи, вимагає високого рівня стресостійкості. Потрібно розуміти, що повністю уникнути стресів неможливо, але можна змінити своє ставлення до них (докладніше — в статті «Як боротися зі стресом?»).

6. Моральна готовність до відповідальності. І, нарешті, робота на себе завжди передбачає максимальний рівень відповідальності за свої дії. Є люди, психологічно не готові брати на себе цю відповідальність — їм простіше, коли ними керують інші, а коли доводиться приймати самостійні рішення, тим більше, важливі — вони відчувають сильний дискомфорт. У такому стані вони можуть приймати помилкові рішення, які можуть принести до серйозних втрат, у тому числі- фінансовим.

Робота на себе вимагає високої відповідальності і здатності до прийняття рішень. Якщо у вас цього немає — доведеться виробляти в собі цю якість. І наостанок хочу дати пораду всім, хто збирається почати працювати на себе, особливо якщо мова йде про відкриття бізнесу. У вас завжди повинен бути запасний варіант, якийсь план «Б», на той випадок, якщо все піде не так, як ви запланували, тому як робота на себе завжди повна несподіванок, навіть таких, які ви не зможете передбачити.

Якщо у вас є така можливість — переходьте до самозайнятості поступово, наприклад, продовжуючи працювати на традиційній роботі, не обрубуючи відразу всі кінці. Коли побачите, що у вас виходить — зможете повністю перейти на цей вид діяльності, ну а якщо не вийде — у вас буде шлях до відступу. І навіть якщо ви не плануєте повертатися на традиційну роботу — план «Б» повинен стосуватися іншої форми роботи на себе, іншого виду бізнесу.

Підведемо підсумок. Робота на себе — непростий і відповідальний вибір. Він однозначно перспективний, але зважаючи на особливості кожної конкретної людини може підійти не всім. Тому, перед тим як прийняти таке рішення, добре зважте всі «за» і «проти». Наприклад, за допомогою техніки прийняття рішень Квадрат Декарта, яка дозволить максимально розглянути ситуацію з усіх її сторін. І якщо вже зробите такий вибір — докладіть всіх зусиль для того, щоб досягти поставленої мети. Упевнений, що це того варте.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet