Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Робота — це рабство?

Багато хто з вас вже напевно чув думку, що робота — це рабство, а в ряді джерел посилено поширюється твердження, що навіть саме слово «робота» має корінь «раб». Насправді в плані етимології це не зовсім так: корінь слова «робота» — «робіт», а не «раб». Однак, в давньоруському і старослов’янською значеннях слово «робота» дійсно трактувалося, як «рабство», «неволя».

Тобто, цілком можна стверджувати, що слово «робота» походить від слова «рабство». Як же йдуть справи на сьогоднішній день, давайте спробуємо розібратися, чи дійсно робота — це рабство? Як я вже говорив, активний заробіток (тобто, робота) є однією з основних характеристик людей, фінансове становище яких знаходиться під межею бідності.

робота - це рабство

робота — це рабство

Обмовлюся, що мова в даному випадку йде про нашу країну і про сьогоднішню ситуацію в ній. На жаль, але принцип «хто добре працює- той добре заробляє», до якого нас привчали з дитинства, діє зовсім навпаки. Люди, для яких основним способом поповнення особистого бюджету є активний дохід (робота), переважно знаходяться в тяжкому фінансовому становищі, в той час, як фінансово незалежними є, навпаки, люди, які не працюють, а отримують пасивний дохід!

Я впевнений, що просто подивившись по сторонах, ви зможете самі переконатися, що так і є: працівники, що вибрали для себе активний заробіток, живуть бідно, загрузли в боргах і кредитах, а найбагатшими людьми країни є власники капіталу, що вкладають його в різні проекти і отримують від цього пасивний заробіток.

Кар’єристи зараз можуть заперечити мені, кажучи про те, що в непоганому фінансовому стані знаходяться і працюють люди, що займають високі посади. Тоді я нагадаю вам: крім того, що поняття «робота» походить від поняття «рабство», поняття «посада» походить від слова «борг». Загляньте в етимологічний словник. Чим вище займаючи посаду, тим вище залежність людини від свого роботодавця, тим більше ця людина повинна своєму роботодавцю.

З іншого боку, люди, які побудували кар’єру і отримують високу зарплату, вже напевно мають капітал, який приносить їм і пасивний дохід. Причому, чим далі, тим цей пасивний дохід стає більшим. І, в більшості випадків, основні надходження до особистого бюджету людей, що знаходяться на високих посадах, становить вже саме пасивний заробіток, а не зарплата.

Ну уявіть собі, як найбільш яскравий приклад, депутата чи міністра якого небудь. Невже хтось дійсно думає, що ці люди живуть на зарплату? Що вони досягли високих заробітків своєю працею? Навіщо ж тоді нас привчають до думки про те, що для того, щоб добре заробляти, треба активно трудитися? Кому це потрібно і для чого? Відповідь очевидна: роботодавцям! В особі держави і капіталовласників, на яких ви працюєте.

Адже своєю активною працею ви заробляєте гроші для них, покращуючи, в першу чергу, їхнє фінансове становище. За це вони вам платять зарплату, яка дозволяє хіба що якось харчуватися, щоб були сили працювати далі і старанніше, заробляючи, тим самим, ще більше грошей для них. Дивно, так? Роботодавці вселяють нам думку про те, що ми повинні ретельно працювати, щоб добре заробляти, а самі при цьому не працюють так старанно, але заробляють краще! Парадокс…

Тепер поговоримо трохи про права працівників. У працівників є якісь права? Так, але переважно тільки на папері. У реальності ситуація зовсім інакша: якщо щось не подобається — ніхто не тримає, в черзі- сотня таких же. Тому, влаштовуючись на роботу, людина вже підсвідомо погоджується з тим, що буде позбавлена своїх законних прав і буде змушена беззаперечно виконувати вказівки свого начальства.

А чи залежні працівники від своїх роботодавців? Безумовно! Адже втративши роботу, вони втратять свій основний дохід, а значить, їм просто не буде на що жити. І саме з цієї причини більшість людей наполегливо продовжує працювати, потай ненавидячи свою роботу. Дуже велика категорія людей переконана в тому, що працювати необхідно ще й для того, щоб забезпечити собі старість при виході на пенсію. Запевняю вас — це величезна помилка: пенсія ніколи не забезпечить вам старість!

Таким чином, ми можемо виділити п’ять основних ознак того, що робота — це рабство:

1. Фінансове становище переважної більшості працівників вельми гнітюче.

2. Величезна кількість працівників працюють фактично «за їжу», оскільки зарплати вистачає тільки на це.

3. Усі працівники перебувають у залежності від своїх роботодавців. Вони практично безправні і беззаперечно підкоряються начальству.

4. Переважна більшість працівників ненавидять свою роботу, але змушені її виконувати.

5. Вирватися із залежності від роботодавців дуже складно: для цього необхідний капітал, а роботодавці не дають вам його заробити.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що в нашій країні і в наших умовах практично вся робота — це рабство в тій чи іншій мірі. Я маю на увазі роботу на роботодавця. І вирватися з цього рабства можна кількома способами, про які ви можете дізнатися з інших публікацій на нашому сайті.

Якщо коротко, то всі ці способи зводяться до того, щоб почати грамотно управляти особистими фінансами і поступово замінити активний заробіток на пасивний дохід. Тільки так і ніяк інакше. Запам’ятайте, що «робота» — від слова «рабство», а «звільнення» — від слова «воля». Ваші роботодавці будуть тримати вас в рабстві до тих пір, поки ви самі будете це дозволяти! Тому намагайтеся вживати всі можливі заходи, щоб вирватися з цієї залежності: тільки так ви зможете поліпшити свій фінансове становище і досягти фінансової незалежності!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet