Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Роль інвестицій в економіці

Сьогодні я хочу поговорити з вами про роль інвестицій в економіці. Все, що ви прочитаєте в цій статті, можна віднести до абсолютно будь-якого господарюючого суб’єкту: країни, регіону, муніципального утворення, міста, селища і окремо взятого підприємства. Чому так важливі інвестиції, яку роль вони відіграють, чи може існувати економіка без інвестицій: відповіді на всі ці запитання ви знайдете в цій статті.

Перш за все, необхідно дуже добре розуміти, що таке інвестиції, розуміти різницю між інвестиціями, капітальними вкладеннями, кредитом та іншими фінансовими процесами. Якщо дуже коротко, то інвестиції здійснюються виключно з метою створення яких-небудь активів, які приноситимуть дохід інвестору. Тобто, за інвестиціями завжди стоїть комерційний інтерес.

роль інвестицій в економіці

роль інвестицій в економіці

Чому я так підкреслюю цей момент? Щоб було зрозуміло, що інвестору далеко не байдуже, що буде з його вкладеннями. Він вкладає гроші для того, щоб відновити / модернізувати / створити щось таке, що працювало б, успішно розвивалося і приносило б йому прибуток. Саме на цьому і заснована ключова роль інвестицій в економіці. Комерційний інтерес інвестора до розвитку об’єкта інвестицій виступає одним з головних двигунів економіки.

Роль інвестицій в економіці полягає в тому, що саме завдяки цілеспрямовано вкладеному капіталу створюється виробництво, товарообіг, робочі місця, наповнення бюджету податками, головний показник розвитку економіки — ВВП і т.д.. Коли ми говоримо про інвестиції, в першу чергу, ми маємо на увазі приватні інвестиції. Однак, інвестором може виступати і, наприклад, держава. Інша справа, що в наших умовах державні інвестиції малоефективні або неефективні взагалі.

Чому так виходить? Все просто: чиновники, які управляють державними підприємствами, не мають особистої матеріальної зацікавленості в тому, щоб державні інвестиції окупалися і приносили прибуток. Їхній інтерес може виявлятися хіба що в різних корупційних схемах, які, як ви розумієте, явно не спрямовані на те, щоб створювати і розвивати щось корисне. Інтерес приватного інвестора зовсім інший: йому потрібен прибуток, чим більше — тим краще і, бажано, постійний, якийсь грошовий потік, який буде створювати вкладений капітал. Тому він, як ніхто інший, буде зацікавлений, щоб його інвестиції працювали, приносячи користь одночасно і йому самому, і державі.

У спілкуванні з різними людьми я дуже часто чую багато жалю і негативних думок з приводу того, що державні підприємства передаються приватним інвесторам. Мовляв, «от раніше все було державне, все працювало і процвітало, а ось тепер всі комусь віддали, зруйнували та практично все розікрали …». Тут потрібно зрозуміти, що ці підприємства зруйнували і розікрали не тому, що їх передали якимось приватникам, а тому, що їх цілеспрямовано хотіли зруйнувати і розікрасти ті державні чиновники, в чиєму віданні вони перебували. І процес цього розкрадання не має взагалі нічого спільного з інвестиціями, навіть якщо хтось і намагався «замаскуватися» під них.

Ефективність інвестицій, роль інвестицій в економіці визначається тим, з якою метою здійснюються ці інвестиції, чи відповідають вони загальноприйнятим економічним законам. Якщо інвестиціями (будь то приватні або державні інвестиції) просто прикривають корупційні схеми — природно, ніякої користі економіці це не принесе, а принесе тільки шкоду. Роль інвестицій буде позитивною лише в тому випадку, якщо це реальні інвестиції, а не щось інше.

Ще одне спостереження. Коли ставиш людям питання: «що потрібно, щоб країна / регіон / місто розвивалися, щоб почалося економічне зростання, щоб люди жили добре?», Вони відповідають: «потрібно розвивати виробництво, потрібна робота, потрібні робочі місця і бажання працювати». Це все вірно, але лише частково. Тому що, насамперед, потрібні інвестиції! Саме завдяки інвестиціям створюється те саме виробництво і ті самі робочі місця. Якщо не буде інвестицій — ніяке бажання працювати не допоможе, нехай навіть найсильніше. Навіть якщо людина буде працювати на себе, створювати власний бізнес — і це вона теж буде робити, завдяки особистим інвестиціям.

Створення робочих місць в наших умовах може здійснюватися і не шляхом інвестицій, а наприклад, шляхом прямого фінансування з державного бюджету. Саме так працюють дуже багато державних і бюджетних підприємств, які за своєю фінансовою суттю є збитковими (витрачають набагато більше, ніж заробляють), але продовжують функціонувати. Чи є така робота і робочі місця двигуном економіки? Ні! Навпаки, вони гальмують розвиток: збільшують тільки державні витрати і все. Роль інвестицій в економіці полягає в тому, щоб не просто створювати виробництво і робочі місця, а створювати саме прибуткове виробництво, яке буде збільшувати ВВП і доходи, а не витрати господарюючого суб’єкту.

Сподіваюся, ви перейнялися тим, яку важливу роль відіграють інвестиції в економіці будь-якої країни. Саме тому дуже часто можна почути з вуст різних політиків, як важливо для країни / міста/ регіону залучення інвестицій. Однак, залучити інвестиції в наших умовах дуже непросто. Всьому виною так званий інвестиційний клімат, але про це ми поговоримо вже наступного разу.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet