Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Що таке багатство? Що означає бути багатим?

Сьогодні я хочу поміркувати про те, що означає бути багатою людиною. Що таке багатство? Що має на увазі це поняття? Як і чим його виміряти? Які ключові критерії багатства? Як можна визначити, яка людина багата, а яка – ні ? Що означає бути багатим?

Якщо звернутися з цим питанням до різних людей, то я упевнений, що кожен з них назве абсолютно різні критерії багатства. Хтось скаже, що бути багатою людиною – значить мати мільйон доларів, а хтось назве цифру сто мільйонів (різниця відразу в сто разів!). Для когось багатим вважатиметься людина, у якої є добротний будинок і великий красивий автомобіль, для інших критерієм багатства служитиме, наприклад, яхта або ж наявність прізвища в списках Forbes. Напевно знайдуться і такі люди, які скажуть, що не в грошах щастя, а багата людина — це та, яка багата духовно. Кожен з них буде по­своєму правий.

що таке багатство

що таке багатство

Кожна людина по­своєму відповість на питання «що таке багатство». У кожного свої критерії багатства і це цілком нормально . Крім того, уявлення конкретної людини про багатство упродовж життя може змінюватися. У молодому віці багато хто мріє заробити певну суму грошей або ж мати певну суму доходу в місяць і ,здається, що досягнення цієї фінансової мети ­ межа . Але ось мрія збувається і виявляється, що це не так вже і багато. Разом із зростанням доходів ростуть і потреби, тому тих заробітків і заощаджень, про які раніше можна було тільки мріяти, вже не вистачає, критерії багатства міняються.

Звідси можна зробити висновок, що оскільки багатство — поняття дуже розмите і мінливе, то стати багатим практично неможливо, оскільки «планка» багатства для конкретної людини постійно ростиме.

А що таке багатство взагалі? У чому його виміряти? Якщо йдеться про матеріальне багатство, то я пропоную відповісти на це питання наступним образом: багатство — це різниця між тим, що людина заробила і тим, що витратила. Іншими словами, багатство — це усе грошові і матеріальні активи людини (згадуємо, з чого складається особистий бюджет) за винятком витрат на поточні потреби,це усе те, що є у людини в наявності на даний момент.

Таким чином, можна вивести формулу багатства. Вона виглядатиме так: багатство = активи людини — гроші на поточні потреби. Або ж наступним чином: багатство =грошові активи + матеріальні активи — гроші на поточні потреби.Іще можлива наступна формула : багатство = майно + збереження + капітал.

Усі ці формули багатства ідентичні одна одній і означають одне і те ж, просто виражені різними словами. Сподіваюся, ви зрозуміли, що таке багатство і що означає бути багатим. В першу чергу це залежить від особисто вашого сприйняття і однозначної відповіді тут у будь-якому разі бути не може.

Оскільки багатство — величина неоднозначна і непостійна, я б не радив до неї прагнути взагалі. Краще, на мій погляд, прагнути не до багатства, а до фінансової незалежності, оскільки це вже щось чіткіше і піддається визначенню. Грошей непотрібно багато, тому як поняття «багато» постійно ростиме, швидше, їх повинно бути достатньо , достатньо для того, щоб почувати себе незалежним від грошей.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

1 коммент. к “Що таке багатство? Що означає бути багатим?”

  1. Roman:

    Людина як готовий бізнес чи інвестиційний проект? більше у 3-ому номері україномовного психологічного журналу ЕкспериментОставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet