Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Що таке хостинг

Що таке хостинг? Хостинг — це сервіс, що дозволяє організаціям і приватним особам розміщувати власний контент в інтернеті. Коли мова йде про хостинг, то мається на увазі саме інтернет-хостинг, а ще більш часто – веб-хостинг. Поняття інтернет-хостингу походить від англійського слова hosting (host — ведучий). Існує безліч різних варіантів, рівнів і типів даного сервісу, а також надання його послуг.

Іншими словами, якщо у вас є які-небудь матеріали, які ви хочете розмістити в інтернеті, вільно управляти ними за вашим бажанням і давати доступ до них іншим людям, вам необхідно скористатися сервісом хостингу того чи іншого типу. Найчастіше хостинг надається у вигляді послуги хостинг-провайдером. У цьому випадку мова йде про те, що провайдер на своїх серверах розміщує ваші файли і дає той чи інший тип доступу до них з інтернету. Найбільш поширений тип доступу – веб-сторінка з вашим наповненням і бажаною функціональністю. Також це може бути файлове сховище, поштова послуга, DNS сервіс та ін.

що таке хостинг

що таке хостинг

Що ж, думаю ви зрозуміли, що таке хостинг. Йдемо дальше.Хостинг може бути повнофункціональним або з обмеженою функціональністю. До останніх відносять наступні основні типи:

• Файловий хостинг — послуга надання файлового сховища, при якій провайдер виділяє вам місце для зберігання інформації у вигляді файлів, забезпечує їх безпеку, віддалений доступ та ін.

• Поштовий хостинг — послуга, яка забезпечує роботу приватної поштової системи, яка позбавлена рекламних банерів, має певний захист від спам-розсилок, має одне або кілька власних доменних імен і працює за найбільш поширеним протоколам передачі пошти (SMTP, IMAP, Pop3).

• DNS хостинг — послуга хостингу, що надає систему зберігання записів доменних імен.

• Вікі-хостинг — хостинг , що надає сервера з інструментами для створення і управління власними незалежними вікі-сторінками.

• Ігровий хостинг — надання різних видів серверів для організації мережевих ігор.

До повнофункціональних типів хостингу відноситься веб-хостинг — сервіс, що дозволяє приватним особи та організаціям створювати і розміщувати їхні власні веб-сайти в інтернеті.

Види веб-хостингу:

• Безкоштовний хостинг. Даний вид хостингу надається різнимих провайдерами безкоштовно і має дуже обмежену функціональність. Крім того, в більшості випадків на сайтах, розміщених на безкоштовних серверах, присутня реклама і не забезпечується належний рівень безпеки.

• Віртуальний хостинг. Віртуальний хостинг заснований на принципі зберігання безлічі веб-сайтів клієнтів на одному сервері провайдера, також надається певний мінімальний набір опцій. Таким чином, вам виділяється обсяг дискового простору провайдера, лімітований обсяг оперативної пам’яті і панель управління вашим сайтом. Такий хостинг сайтів широко використовується під невеликі веб-проекти, які не потребують потужних ресурсів для функціонування.

• Віртуальний виділений сервер. Принцип роботи віртуального виділеного сервера заснований на тому, що хостинг-провайдер надає вам в користування місце на своєму фізичному сервері під віртуальний сервер з певною операційною системою, який вами використовується і адмініструється. Ви можете як завгодно використовувати віртуальний сервер, ставити на нього потрібні вам служби, додатки та інші надбудови в рамках того, то дозволяє фізичний ресурс і операційна система.

Виділений сервер . Даний вид хостингу передбачає активну «забудову» цілого фізичного сервера. Ви маєте повний контроль над сервером, самі вибираєте операційну систему та інше програмне забезпечення для нього, адмініструєте його, провайдер забезпечує безперебійність роботи сервера, його фізичне зберігання, постійний доступ до інтернету.

• Розміщення обладнання — це хостинг, при якому вам надається місце під ваше обладнання, зазвичай в датацентрі провайдера. Обладнання може складатися з одного або декількох серверів, маршрутизаторів, концентраторів і т.д. Фактично, ви орендуєте частина цього датацентру, ставите туди своє обладнання або берете його в оренду у провайдера і адмініструєте його на програмному та фізичному рівні. Провайдер забезпечує фізичне зберігання устаткування, доступ до нього для проведення технічних робіт, безперебійну роботу енергоживлення і доступу до інтернету.

• Хмарний хостинг. Даний вид хостингу заснований на кластерному використанні ресурсів і хмарних обчисленнях (модель Infrastructure as a Service, IaaS -інфраструктура як сервіс). Кластерне використання ресурсів засноване на використанні відразу декількох комп’ютерів провайдера для розгортання якого-небудь проекту. Іншими словами, вам надаються всі необхідні обчислювальні ресурси для вирішення ваших конкретних завдань і оплата здійснюється відповідно реально споживаної потужності. Існують також гібридні моделі хостингу, які мають в собі властивості перерахованих вище видів хостингу.

Хостинг вважається хорошим, якщо при повсякденній роботі немає різниці між використанням ресурсів провайдера і власними ресурсами. Іншими словами, хостинг сам по собі не повинен бути «помітний» при роботі. Можна виділити ряд факторів, на які слід звернути увагу при виборі хостинг-провайдера:

• Технічні можливості провайдера. Визначившись зі своїми запитами по технічним ресурсам, потрібно оцінити можливість провайдера не тільки забезпечити їх на поточний момент, але й розширити спектр ресурсів у міру збільшення ваших запитів.

• Тарифний план. Провайдер повинен надати вам прийнятний тарифний план і необхідні додаткові угоди.

• Технічна підтримка. Режим роботи техпідтримки 24/7, а також реальний постійний і безперервний зв’язок з оператором — важливий момент при роботі з хостинг-провайдером.

• Резервне копіювання. Провайдери, що надають можливість бекапу і відновлення даних у разі аварії, забезпечать вам найбільш надійну роботу вашого проекту.

• Швидкість роботи і завантаженість каналу. Ці параметри найбільш важливі при реалізації великих рішень і великих веб-порталів.

• Час роботи без збоїв. Даний параметр позначає процентне вираження часу, протягом якого був безперервно доступний веб-сайт, розміщений у провайдера. Не дивлячись на наявність служб, що вимірюють цей параметр, отримати його реальне значення можна тільки розмістивши свій сайт у провайдера або скориставшись рекомендацією клієнта даного провайдера.

Який саме тип хостингу вам підходить — завдання індивідуальне і зазвичай вирішується формулюванням своїх завдань провайдеру та отриманням від нього інформації про те, на скільки він може їх вирішити. Однак для того, щоб найбільш наочно розуміти відповідність основних видів хостингу вашим потребам, проведемо аналогію хостингу з басейном. Уявіть собі, що процес вибору вами хостінг- провайдера аналогічний вибору плавального басейну для тренувань. Замовляючи безкоштовний хостинг, ви отримуєте щось наподобі міського пляжу — багато людей, все завалено рекламою, вам будуть пропонувати купити шаурму і ви можете з великою ймовірністю поранити собі ногу цвяхом на погано прибраному пляжі.

Віртуальний хостинг надає вам великий і чистий платний басейн, який ви повинні ділити з іншими людьми. Це означає, що якщо вам пощастить і людей буде мало, то ви зможете користуватися таким басейном, якщо ні, то доведеться обмежуватися його частиною і намагатися ні на кого не натрапити, плисти з тією швидкістю, яку дозволяють сусіди.

Віртуальний виділений сервер дає вам виділену доріжку в хорошому чистому басейні, яка є тільки вашою і ви її ні з ким не ділите. Однак ви обмежені правилами басейну, якістю води і ви все рівно ділите загальний водний простір з іншими людьми. Якщо ви впевнені, що якість води та інші фактори надаються провайдером на вищому рівні, то виділена доріжка — ідеальний варіант для вас. Кращий хостинг віртуальних серверів для проектів середньої масштабності за умови гарантій надійності і високої якості надаваних послуг — це VPS / VDS хостинг.

Виділений сервер аналогічний оренді цілого басейну. Вступаючи у володіння басейном, ви отримуєте більше свобод в його використанні, проте і більше відповідальності за його утримання та обслуговування. Розміщення обладнання рівносильне оренді спортивного комплексу, а хмарний хостинг- частковій оренді певних приміщень і обладнання в різних будівлях спортивного комплексу, наприклад, басейн цілком, тренажерний зал в окремому корпусі, сауну по суботах у іншій будівлі і 200 місць паркування для автомобілів.

Оскільки вибір хостингу найчастіше коливається між трьома найбільш поширеними його видами, наведемо приблизне порівняння головних параметрів в таблиці.

Як видно з таблиці, найбільш вигідне поєднання «ціна / якість» відноситься до VPS / VDS хостингу, крім того, управляти цим видом хостингу не так складно, оскільки багато проблем щодо забезпечення якісної роботи вирішує сам провайдер.

Що ж, думаю, ви зрозуміли, що таке хостинг та які основні види хостингу бувають. І на закінчення – подарунок у вигляді промокоду, який гарантує 10% знижку при замовленні будь-якого виду хостингу.

Промокод для 10% знижки  referal-13191-promo

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet