Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Що таке стартап

Сьогодні ми поговоримо про те, що таке стартап. Останнім часом цей термін можна почути досить часто, коли мова йде про бізнес або інвестиції, тому я вирішив присвятити йому невеликий цикл публікацій . Сьогодні буде перша вступна стаття, з якої ви дізнаєтеся, що таке стартап та чим він цікавий бізнесмену або інвестору.

Що таке стартап? Стартап (від англ. Start up — «запускати») — це новостворена компанія, або компанія, яка знаходиться ще в процесі створення. Термін стартап має на увазі, що компанія має певну бізнес ідею, яку хоче розвинути і просунути на ринку, але вона поки ще тільки займається ринковими дослідженнями і пошуком шляхів просування своєї ідеї, в тому числі – шукає джерела фінансування.

що таке стартап

що таке стартап

Під стартапами також розуміють проекти, які розвиваються в умовах невизначеності, що займаються розробкою нових товарів або послуг, які знаходяться на стадії пошуку оптимальних бізнес ідей і потребують капіталізації (фінансування). Класичне поняття стартап відноситься до компаній будь-яких сфер діяльності, але є більш специфічні тлумачення цього терміну. Наприклад, багато вважають стартапом виключно високотехнологічні продукти, венчурний (високоризиковий) бізнес у сфері IT технологій, бізнес в інтернеті.

Сам термін «стартап» зародився в США в кінці 30-х років минулого сторіччя, коли двоє американських студентів Хьюлетт і Паккард організували свою невелику фірму під назвою «start-up». З часом компанія розвинулася до світових масштабів і сьогодні ми знаємо її як Hewlett-Packard (HP).

У нас, коли говорять про стартапи, зазвичай розуміють інтернет сайти, що відрізняються від інших якоюсь «родзинкою». Як приклади стартапів, які отримали найширше розвиток, часто призводять найпопулярніші соцмережі (ВКонтакті, Facebook, Однокласники), найбільший відеохостинг Youtube, інтернет енциклопедію Вікіпедія, сервіс швидкого обміну короткими повідомленнями Twitter і т.п.

Мається на увазі, що стартапи відрізнялися від безлічі інших інтернет проектов якимись новими і особливими ідеями, які і допомогли їм розвинутися до таких масштабів. Хоча насправді це не завжди так. У світі ж поняття стартап набагато ширше. Найбільш успішними прикладами стартапів вважають корпорації Google, Microsoft, Apple. Це вже не просто інтернет сайти, це найбільші корпорації, які, тим не менш, колись починали з простої ідеї і втілювалися в життя простими людьми, захопленими цією ідеєю.

Оскільки поняття стартап, як ви бачите, досить розмите, давайте виділимо що таке стартап та основні характерні ознаки стартапу, на які спирається більшість сучасних бізнесменів та інвесторів:

1. Створення нового продукту. Найчастіше стартапи це абсолютно новаторські бізнес ідеі, або істотно вдосконалені існуючі. Цим вони можуть скласти серйозну конкуренцію навіть потужним корпораціям, які, навпаки, частіше орієнтуються на виробництво наявного асортименту товарів і послуг, лише трохи удосконалюючи їх, але не замислюються про докорінну зміну. Тому стартап- це завжди, по суті, крок у невідомість.

2. Головний фактор створення стартапу – бізнес ідея. Відкриття бізнесу в традиційному сенсі теж, звичайно, починається з ідеї, проте там вона не грає такої великої ролі. Сама по собі ідея для стартапу може коштувати величезних грошей, якщо вона перспективна, в той час як безліч банальних ідей для бізнесу можна безкоштовно знайти в інтернеті, навіть з готовими бізнес планамі.

3. Творець стартапу, як правило, молодий. Всі успішні стартапи створювалися «свіжими мізками»- молодими людьми, часто — студентами. Статистика показує, що середній вік творця стартапу- 25 років. З цієї причини в світі стартапи часто називають «гаражним бізнесом», оскільки раніше студенти, не маючи нічого за душею, розвивали свої бізнес ідеі, збираючись у гаражах.

4. Все або нічого. Творець стартапу завжди надмірно захоплений своєю ідеєю, він вірить в неї і готовий йти на будь-які, навіть невиправдані ризики для її реалізації. Домогтися успіху будь-якою ціною — ось що головне для стартапера.

5. Збір команди, яка працює за ідею. Одноосібне створення стартапу — справа досить складна. Тому часто стартапи створюються групами молодих людей, об’єднаних спільною ідеєю (нехай навіть авторство ідеї належить комусь одному з них). Приміром, одна людина займається розробкою ідеї, інша — планує створення бізнесу на її основі, третя — шукає постачальників, четверта — покупців, п’ята — інвесторів і т.д. Причому, всі вони захоплені своєю справою і працюють на майбутній потенціально можливий прибуток, не отримуючи від цього ніяких доходів відразу.

6. Брак фінансування. І, нарешті, головна характерна ознака стартапу — відсутність достатнього капіталу для реалізації бізнес ідеі, або взагалі повна його відсутність. Це цілком логічно: ідею створює молодий чоловік, який ще нічого не заробив, тому йому потрібні інвестори, які повірять у нього, вкладуть свої гроші і дозволять реалізувати задумане. За свій вагомий відсоток від прибутку, зрозуміло.

Що ж, думаю, тепер ви зрозуміли що таке стартап і чим він відрізняється від звичайного бізнесу.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet