Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Що таке інвестиції. Сутність і види інвестицій

Сьогодні я хочу розібрати досить важливе питання: що таке інвестиції? На мій погляд, дуже небезпечно переходити до практики інвестування, не знаючи теорії, тому будь-яка людина, що бажає стати інвестором і отримувати пасивний дохід, насамперед, повинна чітко уявляти собі, а до чого саме вона прагне. У цій публікації я опишу сутність інвестицій, їхню відмінність від інших схожих економічних категорій, розповім, які бувають види інвестицій.

Отже, що таке інвестиції. Інвестиції — це вкладення грошових або матеріальних активів у різні проекти і фінансові інструменти з метою отримання пасивного доходу. Інвестор — це приватна особа або суб’єкт господарювання, який здійснює інвестиції. Традиційно поняття «інвестиції» ототожнювалося тільки із довгостроковими вкладеннями капіталу та інших активів, але останнім часом, у зв’язку із нестабільною економічною ситуацією у світі, фактор довгостроковості поступово втрачає свою актуальність.

• Об’єкт інвестування — це той проект або актив, в який інвестор вкладає свій капітал.
• Суб’єкт інвестування — це і є інвестор.
• Інвестиційний капітал — це, відповідно, той капітал, що інвестується.
• Інвестиційний дохід — це той пасивний дохід, який інвестор отримує від своїх інвестицій.
• Період інвестування (інвестиційний період) — це той термін, на який інвестор планує вкласти свій капітал. В окремих випадках він може бути не визначено або інвестиції можуть здійснюватися на постійній основі (навчань).
• Період окупності інвестицій — це той період, за який інвестиційний дохід зрівняється із сумою інвестиційного капіталу.

що таке інвестиції

що таке інвестиції

Період окупності та інвестиційний період — це не одне і те ж! Іншими словами, інвестиції — це мистецтво примноження особистого капіталу, це здатність зробити так, щоб ваші гроші приносили вам нові гроші. Я спеціально назвав інвестиції мистецтвом. Справа в тому, що, на мій погляд, навчитися грамотно інвестувати особистий капітал не так просто. Можна проштудіювати силу-силенну літератури по інвестуванню, вкласти гроші так, як рекомендують найуспішніші інвестори, які заробили на цьому не один мільйон доларів і прогоріти.

Тому я вважаю, що інвестиції — це дійсно мистецтво, навчитися якому дано не кожному і процес навчання тут необхідний не тільки теоретичний, а й практичний, що включає неминучі помилки і втрати.

Щоб наочно уявити, що таке інвестиції, наведу такий приклад. Припустимо, людина купує курку, яка несе їй яйця. Всі знесені яйця людина продає і заробляє на цьому. У даному прикладі:

• людина — це інвестор, суб’єкт інвестування;
• курка — це об’єкт інвестування, інвестиційний актив;
• вартість курки — інвестиційний капітал,
• виручка від продажу яєць — інвестиційний дохід;
• період життя курки — інвестиційний період;
• період, за який виручка від продажу яєць зрівняється з вартістю курки — період окупності інвестицій.

Зверніть увагу, що за куркою необхідно доглядати, годувати її, щоб вона краще несла яйця як в кількісному, так і в якісному відношенні. Щоб продати яйця теж необхідно докласти певних зусиль.

Процес інвестування завжди нерозривно пов’язаний з двома найважливішими характеристиками: рівень прибутковості та рівень ризику. Причому, ці характеристики знаходяться в прямій залежності одна від одної. Чим вище передбачуваний рівень прибутковості інвестицій, тим вище ризик їх вкладення і навпаки. Сутність інвестицій завжди передбачає ризики.

Абсолютно безризикових інвестицій не буває взагалі! Тому, якщо вам кажуть, що якийсь проект не передбачає ризиків — вас просто хочуть обдурити і ввести в оману. Точна прибутковість інвестицій, як правило, ніколи не відома, тому можна говорити тільки про прогнозовану прибутковості. До того ж, у багатьох випадках прибутковість взагалі не гарантується, як і повернення інвестицій, тому інвестор вкладає гроші на свій страх і ризик, виходячи з прогнозованого рівня прибутковості.

Основним завданням інвестора є вибір таких об’єктів інвестування, які оптимально поєднували б у собі ці дві характеристики: рівень прибутковості і рівень ризику. Вкладати капітал в надризикові проекти з низьким рівнем прибутковості взагалі безглуздо, та й в проекти, ризик вкладення в які мінімальний, але й прибутковість близька до нуля — теж.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet