Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Що таке нетворкінг

Сьогодні я хочу розповісти вам про те, що таке нетворкінг і розглянути основні правила нетворкінгу, дотримання яких дозволить займатися ним більш ефективно. Відразу скажу, що це вельми цікавий, а головне — корисний захід. Існують різні види нетворкінгу, але нас цікавитиме, насамперед, бізнес нетворкінг. Хоча думаю, що розглянуті в цій статті правила і рекомендації можна успішно застосовувати й в інших сферах людської життєдіяльності.

Що таке нетворкінг? Термін «нетворкінг» запозичений з англійської мови, він складається з двох слів: net (мережа) і work (працювати). Нетворкінг — це створення мережі контактів і корисних знайомств, які в подальшому зможуть допомогти у швидкому та ефективному вирішенні різних питань. В основі нетворкінгу лежить побудова між людьми тривалих відносин, заснованих на довірі і взаємодопомозі.

що таке нетворкінг

що таке нетворкінг

Ніяк не можна стверджувати, що метою нетворкінгу є використання інших людей в своїх корисливих цілях, оскільки він передбачає взаємну допомогу один одному. Наприклад, я розбираюся у фінансах і заводжу контакти з лікарем, програмістом, електриком і т.д., щоб при необхідності я міг звернутися до них за професійною допомогою і консультацією, а вони — точно так само до мене.

Нетворкінг як явище зародилося на основі закономірності, яка отримала назву «теорія шести рукостискань». Цю теорію розробили і довели в 1960 році американські вчені Стенлі Мілгрем і Джеффрі Треверс. Теорія 6 рукостискань полягає в тому, що кожна людина опосередковано може знати будь-яку іншу людину на землі через ланцюжок спільних знайомих, довжина якої найчастіше становить 6 осіб.

Таким чином, використовуючи нетворкінг, можна отримати допомогу не тільки від безпосередньо своїх знайомих, а й від їхніх знайомих, і так далі, по ланцюжку. Особливо це важливо, коли потрібна допомога якої-небудь досить впливової людини або людини рідкісної спеціальності, професії.

В цілому всі види нетворкінгу можна умовно розділити на два великих напрямки:

1. Соціальний нетворкінг — встановлення контактів, здатних допомогти у вирішенні якихось побутових та соціальних питань. Часто таким чином шукають людей зі схожими інтересами та завданнями, формуються кола спілкування за інтересами. Наприклад, молоді мами знайомляться одна з одною, щоб мати можливість швидше і ефективніше вирішувати питання, пов’язані з їх малюками.

2. Бізнес нетворкінг — встановлення ділових контактів, які можуть виявитися корисними для вирішення певних бізнес завдань. Наприклад, підприємці знайомляться з метою обміну досвідом, пошуку співробітників, залучення інвестицій і т.д. Як я вже говорив, далі я буду розглядати саме діловий нетворкінг.

Де і як найкраще шукати бізнес контакти, які можуть виявитися корисними? Звичайно ж, в інтернеті. Для цього підійдуть професійні бізнес портали, бізнес форуми, соціальні мережі (тематичні бізнес співтовариства) та інші сайти, на які заходять ділові люди, а також онлайн тренінгі та вебінари.

Що ж, думаю, що ви зрозуміли що таке нетворкінг та як його використовувати в своїх інтересах. В наступному матеріалі я розкажу про головні правила нетворкінгу.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet