Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Що таке успіх?

Вирішив трохи пофілософствувати і поміркувати про те, що таке успіх. Цієї теми я вже трохи торкався у статті «Успішна людина, що значить бути успішним?». Сьогодні продовжу свої роздуми з цього приводу, зокрема, розгляну, що таке успіх, удача, багатство, чи можна ототожнювати ці поняття і чому.

Отже, успіх — це одна із тих категорій, про які останнім часом говорять дуже багато. Можна сказати, що говорити про успіх, читати книги про успіх, прагнути до успіху (ну або створювати видимість цього) — це навіть модно. Ще б, адже характеристика «успішний» відразу психологічно підвищує заслуги і досягнення людини, оцінку її самої і її окремих якостей в очах оточуючих.

що таке успіх

що таке успіх

Посудіть самі, про яку людину ви будете кращої думки: просто «бізнесмен» або «успішний бізнесмен», просто «керівник» або «успішний керівник», просто «спортсмен» або «успішний спортсмен», просто «трейдер» або «успішний трейдер» , нарешті, просто «людина» або «успішна людина». Природно, другі варіанти звучать якось набагато солідніше. Тому багато хто хоче, щоб їх відносили саме в категорію успішних: і заради себе, адже успіх — це явно щось хороше, і заради поваги з боку інших людей, адже людина — істота соціальна, їй важливо, що про неї думають інші. Тому успіху зараз присвячено безліч книг, сайтів, семінарів, тренінгів і т.д..

А що таке успіх? Чітко на це питання відповість далеко не кожен! Навіть серед тих, хто прагне до цього стану! Що ж, давайте розберем, що таке успіх.

Поняття слова успіх. 1. Успіх і багатство. Дуже багато людей асоціюють поняття успіх, в першу чергу, з багатством. Навіть часто ставлять ці поняття разом: «багаті та успішні». Однак, вже з цього поєднання видно, що це різні поняття! Адже вони з’єднані союзом «і». Якби це було одне і те ж, вживався б тільки один з цих термінів. Ну, наприклад, не скажете ж ви «автомобіль і машина», «квартира і житло» … Оскільки це одне і те ж, ви скористаєтесь тільки один з цих термінів. А ось словосполучення «багаті та успішні» говорить нам, що це різні поняття, які можуть поєднуватися один з одним, а можуть і не поєднуватися.

Багатство і успіх — це різні поняття (читайте докладніше у статті «Що таке багатство?»). Людина може бути одночасно багатою і успішною, може бути багатою, але не бути успішною, а може бути успішно, проте не бути багатою. Не потрібно ототожнювати ці терміни!

2. Успіх і удача. Інші люди плутають успіх з удачею і це теж велика помилка. Справа тут ось у чому: вдача — це якесь випадковий і раптовий збіг обставин, який сприймається позитивно. Те, що відбулося під впливом якихось зовнішніх, незалежних від людини чинників. А ось успіх — це досягнення цих же позитивних результатів самотужки, цілеспрямовано, заплановано (це я вже трохи забігаю вперед). Ну, наприклад, чоловік ішов по дорозі і знайшов мільйон доларів — це вдача. Інша людина сама заробила мільйон доларів — це успіх. Як бачите, підсумок один і той же, але називається по-різному і не потрібно плутати ці поняття.

Успіх і удача — це різні поняття, різні явища, незважаючи на те, що вони можуть призвести до абсолютно однакового результату. Основна різниця між ними в тому, що успіх — це цілеспрямований, спланований результат діяльності людини, а удача — випадковий, не залежний від людини взагалі.

Так що ж таке успіх? Я завжди рекомендую наступне: якщо не зовсім розумієте, що означає той чи інший термін — не потрібно «винаходити велосипед»: попросту загляньте в тлумачні словники. Благо, всі вони зараз є в інтернеті. Ось і тут: йдемо і читаємо, що таке успіх, поняття слова. Поняття успіху в тлумачних словниках має 3 основні характеристики:

1. Досягнення позитивних результатів у чому-небудь.

2. Досягнення поставлених цілей.

3. Суспільне визнання результатів діяльності або самої людини.

Все. Як бачите, ні про яке багатство, ні про яку удачу там мови не йде. Таке поняття успіху записано в словниках і сперечатися з ним немає сенсу. Однак, його можна доповнити. Справа в тому, що, по-перше, кожна людина індивідуальна. Таким чином, у кожного може бути своє розуміння «позитивних результатів», свої постановки цілей, а значить і своє поняття успіху. Крім того, люди по-різному дадуть відповідь на питання «що таке успіх?» залежно від роду своєї діяльності.

Для когось успіх обов’язково буде пов’язаний з багатством (хоч це і різні поняття), а для когось –ні. Для когось успіх — це домогтися невеликого підвищення по службі, для когось — стати керівником величезної корпорації. Точно так само й інші, оточуючі люди будуть судити про те, успішна людина чи ні, виходячи зі свого власного розуміння успіху. Поняття успіх багато в чому суб’єктивне. Те, що для одних людей може вважатися успіхом — для інших — ні, і навпаки. У цьому немає нічого страшного, якщо тільки мова йде про суб’єктивну оцінку ступеня успішності.

На закінчення хотів би зазначити наступне: якщо ви хочете досягти успіху, стати успішним — для початку чітко і ясно визначитеся: що таке успіх конкретно для вас? Може бути, ви просто хочете стати багатим? Або фінансово незалежним? Або «спіймати удачу за хвіст»? Немає проблем — прагніть до цього, тільки не називайте це успіхом. Ну а якщо вам дійсно необхідний саме успіх — тоді поставте собі якусь «планку успіху» і прагніть її подолати.

Успіх, вдача, багатство, гроші, достаток, процвітання і т.д. часто «ходять поруч», але все ж це різні поняття. Добре, коли одна і та ж мета призводить одночасно до успіху і багатства не без допомоги вдачі, адже покладатися тільки на вдачу — безглуздо, потрібно прагнути саме до успіху. Допоможе вдача — добре, не допоможе — зможете досягти успіху і без її допомоги. На мій погляд, стати успішним непросто, оскільки це поняття включає в себе цілий ряд якостей, які необхідно в собі розвивати .

Тепер, сподіваюся, ви чітко розумієте, що таке успіх і будете знати, до чого прагнете: до успіху, чи до чогось іншого.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet