Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Сімейний бюджет. Формування сімейного бюджету

Я уже писав про особисті фінанси та особистий бюджет, тепер настав час розглянути і більш складну тему — сімейний бюджет. У першій, вступній публікації на цю тему я поясню, що таке сімейний бюджет, чим він відрізняється від особистого бюджету і розповім про формування сімейного бюджету та принципи його витрати.

Отже, що таке сімейний бюджет? Сімейний бюджет — це сукупність грошових і матеріальних активів всіх членів сім’ї, можна сказати, з’єднання особистих бюджетів чоловіка та дружини в один загальний. Говорячи про сімейний бюджет, я в більшості випадків матиму на увазі середньостатистичну сім’ю, яка складається із 3 членів: чоловіка, дружини та дитини.

Формування сімейного бюджету і витрачання його коштів відбувається трохи складніше, ніж у випадку з особистим бюджетом. Головна відмінність сімейного бюджету від особистого полягає в тому, що сімейний бюджет формується із доходів двох членів сім’ї, а витрачається в чотирьох основних напрямках, в той час як особистий бюджет формується із доходів однієї людини і витрачається тільки в одному напрямку — на потреби цієї самої людини.

сімейний бюджет

сімейний бюджет

Доходи сімейного бюджету:
• Доходи чоловіка;
• Доходи дружини.

Витрати сімейного бюджету:
• Витрати на сім’ю;
• Особисті витрати чоловіка;
• Особисті витрати дружини;
• Витрати на дітей.

Саме так і відбувається формування сімейного бюджету і його витрати в середньостатистичній сім’ї. В окремих випадках можуть бути присутніми різні відхилення від цієї схеми. Наприклад, доходи сімейного бюджету можуть складатися з доходів тільки одного члена сім’ї, а за відсутності дітей витрати на дітей можуть бути відсутні. Однак, три інших складових витрат сімейного бюджету будуть присутні в будь-якому випадку.

Сімейний бюджет так само, як і особистий бюджет складається з активів і пасивів. Пасиви сімейного бюджету — це джерела походження коштів, які можуть бути власними (доходи чоловіка і дружини) або позиковими (позики в кредитних установах або в інших людей). Активи сімейного бюджету — це способи розміщення пасивів. Всі грошові активи сімейного бюджету, як і у випадку з особистим бюджетом, можна розділити на грошові (резерви, заощадження, капітал, гроші на особисті потреби) і матеріальні (майно сім’ї). Але тут вже все складніше, ніж в особистому бюджеті: кожен вид активів може бути як загальним сімейним, так і належати одному з членів сім’ї.

У нормах сімейного права (сімейному кодексі) зазвичай йдеться про те, що грошові та матеріальні активи, які належали подружжю до вступу в шлюб, продовжують залишатися їнім особистим майном, а все, що створено або придбано в шлюбі, вважається вже майном родини. Однак я у своїх публікаціях буду опиратися не на норми права, а на те, як розподіл активів відбувається фактично в повсякденному житті. Тобто, говорячи про сімейні активи я матиму на увазі витрати сімейного бюджету, що здійснюються на благо сім’ї, якими в рівній (або приблизно рівній) мірі будуть користуватися обидва члени сім’ї.

А під особистими активами (витратами) чоловіка або дружини розумітиму ті грошові чи матеріальні активи, які служать на благо тільки одного із членів сім’ї. Таким же чином окремо будуть розглядатися витрати на дітей.

Це була невелика, вступна публікація, в якій я тільки розповів про те, що таке сімейний бюджет в загальному плані і показав основні джерела формування сімейного бюджету і його витрати. У подальших публікаціях я буду розглядати тему сімейного бюджету більш детально.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet