Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Схеми шахраїв в інтернеті: шахрайство по оголошеннях

Сьогодні буде повчальна стаття: в ній я буду розглядати популярні схеми шахраїв в інтернеті, зокрема, шахрайство по оголошеннях на OLX та інших дошках оголошень в мережі, інтернет-форумах, соцмережах, також вони можуть застосовуватися і щодо продавців / покупців, які розміщують приватні оголошення в друкованих виданнях.

Вже не раз в коментарях на сайті мене запитували про подібні ситуації, описуючи явні схеми шахраїв. Добре, що у людей виникли сумніви і вони вирішили хоча б пошукати інформацію або запитати поради. Але ж є і чимало тих, хто стали жертвами інтернет-шахраїв, завдяки яким подібні схеми і процвітають. Ну що ж, сподіваюся, що ця стаття застереже хоча б когось від переказу грошей шахраям або інших неприємних ситуацій. Отже, поїхали …

схеми шахраїв

схеми шахраїв

Схема шахраїв № 1. «Серйозність намірів». Суть схеми така: шахраї розміщують оголошення про продаж чогось дорогого за досить низькою ціною. Найчастіше — це нерухомість, також можуть бути автомобілі, предмети мистецтва, антикваріат, дорогі прикраси і т.д.. Коли потенційний покупець зв’язується з шахраєм — той справляє враження серйозної ділової людини, дійсно володіє тією власністю, що вказана в оголошенні (наприклад, надсилає різні фото, можливо — навіть копії документів на право власності (як потім виявиться — фальшиві), і т.д .).

Єдиний «нюанс» — виявляється, що шахрай живе в іншому місті, далеко від міста покупця, а частіше — в іншій країні. І ось, щоб бути впевненим в тому, що покупець його не «кине», що у покупця є гроші на покупку, щоб не долати довгий шлях просто так, він пропонує наступну схему розрахунку. Покупець відправляє йому кошти по системі миттєвих переказів, найчастіше пропонується Western Union. Але при цьому вказує одержувачем не його, а кого завгодно іншого – найчастіше свого знайомого .

Таким чином, продавець нібито не може зняти гроші, тому що переказ не на його ім’я, але може побачити цей переклад в системі за його номером. Переконавшись, що гроші відправлені, продавець нібито приїжджає до покупця, вони оформляють угоду, потім йдуть разом з покупцем в банк, і той змінює реквізити переказу на продавця. Потім продавець їде до себе і там знімає гроші.

Що відбувається насправді? Коли шахрай бачить, що переказ відправлений, він виготовляє підроблений паспорт на ім’я одержувача переказу і вільно його отримує. Хіба проблема зробити фальшивий паспорт за 200-300 доларів і зняти кілька тисяч, а то і десятки тисяч одиниць американської валюти? Ця шахрайська схема дуже проста і мені здається, зрозуміти її можна відразу, якщо тільки трохи задуматися. Проте, такий спосіб шахрайства по оголошеннях про продаж дуже популярний у багатьох країнах.

Ніколи не «підтверджуйте серйозність своїх намірів» переказом, навіть частини суми, ну а якщо тільки почуєте, що переказати гроші можна на інше ім’я «для безпеки» — взагалі відразу біжіть від цієї людини: перед вами 100% шахрай. Нормальні власники нерухомості, які живуть далеко, продають свою власність через ріелторів або інших представників за дорученням.

Схема шахраїв №2. «Внесіть аванс». Теж дуже поширена шахрайська схема. Суть її полягає в тому, що шахрай, представляючись продавцем певного товару або послуги за вигідною ціною, вимагає у покупця передоплату і зникає з нею. Причому такі дії нерідко відбуваються навіть від імені нібито інтернет-магазинів, де «все надійно».

Дуже часто можна зустріти такий вид шахрайства, коли мова йде про продаж не товарів, а якихось послуг. Дуже поширений приклад — приватні позики. Шахраї вимагають передоплату під будь-яким приводом: за перевірку кредитної історії, для сплати банківських комісій за переказ коштів, для активації карти, для нотаріального оформлення документів і т.д. — варіантів безліч. В результаті жертва просто позбавляється цієї суми.

Ніколи не робіть передоплат, якщо ви не впевнені на 100%. Доставка товарів відмінно здійснюється післяплатою — продавець в цьому випадку взагалі нічим не ризикує.

Схема шахраїв № 3. «Даю передоплату». Цей вид шахрайства в інтернеті в чомусь протилежний попередньому. Шахрай звертається до продавця, який виставив своє оголошення і після деякого спілкування говорить, що хоче зробити покупку, причому бажає, щоб товар був уже остаточно заброньований за ним, тому готовий внести передоплату. Для цих цілей шахрай просить вказати дані банківської картки. Причому повні, не тільки номер, а й термін дії, cvc-код, прізвище, ім’я (вони можуть бути вже вказані в оголошенні).

Часто це відбувається раптово, наприклад, спочатку шахрай попросив тільки номер карти, а в певний момент раптом дзвонить і каже, що ось тут «термінал вимагає» ще такі то дані, треба терміново ввести, щоб пройшов платіж. Будучи захопленим зненацька, продавець може назвати ці дані і тоді всі кошти з його карти відразу ж будуть переведені кудись через інтернет.

Ще дуже часто в момент скоєння шахрайського переказу коштів з картки «покупець» дзвонить продавцеві і просить продиктувати йому код з СМС, яка прийшла на телефон, нібито необхідний для зарахування передоплати. Ніколи не передавайте іншим людям які-небудь дані своєї карти, крім номера. Ніколи не повідомляйте іншим людям СМС коди, які прийшли до вас на телефон. Більш того, якщо ви використовуєте карту для якихось розрахунків в інтернеті, ніколи не зберігайте на ній гроші, усі суми відразу ж знімайте під нуль — так буде безпечніше.

Схема шахраїв №4. «Надішліть СМС». Цей спосіб шахрайства в інтернеті застосовується як до покупців, так і до продавців, взагалі до всіх людей, які розміщують оголошення. Суть шахрайської схеми в наступному. На телефон, вказаний в оголошенні, з невідомого номера приходить СМС в дусі «ваше оголошення заблоковано», «ви отримали відгук на оголошення» або щось подібне, де далі пропонується відправити у відповідь СМС, щоб щось прочитати, отримати, зняти блокування і т .п..

Коли людина відправляє у відповідь СМС, з її балансу на телефоні списується велика сума грошей. Ніколи не відправляйте СМС на незнайомі номери. Якщо ви отримали повідомлення нібито з сайту, на якому розміщували оголошення, зайдіть на сайт і перевірте, наскільки СМС відповідає дійсності, при необхідності — уточніть цю інформацію в службі підтримки сайту.

Що ж, я розповів про найпопулярніші схеми шахраїв, але майте на увазі, що є й інші схеми, тому будьте пильні і не давайте шахраям можливості заволодіти вашими коштами.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet