Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Як скласти фінансовий план на рік?

Сьогодні я розповім вам, як скласти фінансовий план на рік. Закінчився черговий рік, вже почався новий, а це означає, що саме час підбити фінансові підсумки року, що минає і зайнятися фінансовим плануванням(тим, хто це іще не зробив) на наступний період. У цій статті я опишу, як скласти особистий фінансовий план на рік, як це бачу я, ви можете користуватися моїми рекомендаціями, вносити в них свої корективи і т.д ..

Головне, щоб фінансовий план у вас був і ви намагалися його дотримуватися — так буде набагато простіше досягти своїх цілей. Перед тим, як скласти фінансовий план на рік, дуже бажано мати детальні фінансові результати минулого року. Я недавно розповідав, як підвести підсумки року — почитайте і почніть з цього, ці дані нам знадобляться для подальшого фінансового планування.

скласти фінансовий план

скласти фінансовий план

Складання особистого фінансового плану включає в себе два глобальних напрямки: план доходів і план витрат. Другий напрямок (планування витрат) — набагато більш складна і об’ємна робота, а перше (планування доходів)- більш важлива, від якої багато в чому залежить успіх реалізації фінансового плану. Давайте розглянемо обидва ці напрямки.

Крок 1. Планування доходів. Думаючи про те, як скласти особистий фінансовий план, завжди потрібно починати з планування доходів. Саме доходи будуть вашою відправною точкою, від якої ви почнете більш складний і кропіткий процес — планування витрат. Доходи потрібно планувати максимально реалістично, не завищуючи і не занижуючи.

Наприклад, якщо ви отримуєте зарплату і точно знаєте, що в наступному році вам її підвищать на певну суму — заплануйте це, якщо не впевнені в тому, що підвищать — краще не треба планувати (якщо щось – це буде «приємним сюрпризом», який дозволить краще виконати фінансовий план).

Якщо у вас є пасивні доходи, їх можна спланувати з високою часткою точності. Якщо це якісь складно прогнозовані доходи (від бізнесу, інвестування і т.д.), заплануйте найбільш реальну, середню їх величину. Також при плануванні доходів необхідно врахувати доходи від реалізації особистих активів, якщо така планується.

Крок 2. Планування витрат. Після того, як заплановані доходи, можна переходити до планування своїх витрат. Для цього дуже добре вже заздалегідь мати під рукою нинішню структуру витрат, щоб знати, скільки грошей на які статті витрат йде зараз. Далі потрібно врахувати приблизний рівень реальної інфляції і запланувати витрати з поправкою на неї.

Планування витрат необхідно здійснювати в порядку пріоритетів: від найважливіших і найбільш термінових до самих навіжених і нетермінових. У моєму розумінні, пріоритет повинен бути такий (у напрямку зниження важливості):

1. Погашення боргів (якщо такі є);
2. Створення фінансових активів (резерви, заощадження, капітал);
3. Купівля великих матеріальних активів (нерухомість, авто, меблі , техніка, ремонт і т.п.);
4. Обов’язкові постійні витрати (комунальні та ін.);
5. Обов’язкові змінні витрати (харчування та ін.);
6. Непередбачені витрати (обов’язково потрібно врахувати цю статтю витрат — не менше 5 % від усіх витрат);
7. Відпочинок і розваги.

Тобто, в своєму особистому фінансовому плані спочатку потрібно розставити найважливіші і необхідні витрати, потім менш необхідні, і т.д., розподіливши на найменш важливі статті витрат вже те, що залишиться (а якщо нічого не залишиться — то нічого не потрібно на них виділяти).

Планувати витрати необхідно так, щоб за підсумками кожного місяця мати позитивний фінансовий результат (доходи мінус витрати). Причому, наростаючим підсумком, тобто, якщо за підсумками місяця залишається позитивний залишок — він враховується далі в результаті наступного місяця. Таким чином, завдяки переходу залишку, можна накопичити гроші на якісь великі витрати, які неможливо здійснити за рахунок доходів одного місяця.

Тепер ви знаєте, як скласти фінансовий план на рік. Ви можете робити це, як я, в Excel або іншому редакторі (це зручно, тому що можна забити всі необхідні формули для автоматизації підрахунків), в своїй програмі для домашньої бухгалтерії, навіть просто на папері, якщо все перераховане вище для вас важко. Просто в цьому випадку доведеться витратити більше часу на підрахунки, але фінансовий план все одно буде створений.

Бажаю вам успішного фінансового планування, а головне — успішної реалізації складеного фінансового плану. Пам’ятайте, що планувати фінанси — завжди краще, ніж не планувати: так ви зможете досягти більшого, витративши менше, реалізувати свої фінансові цілі, швидше розрахуватися з боргами, швидше створити необхідні накопичення, систематизувати та впорядкувати особисті фінанси і сімейний бюджет, виключити ситуації нестачі грошей на щось важливе та необхідне.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet