Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Соціальний бізнес

Продовжу розмову про соціальний бізнес, розпочату в попередній статті. Сьогодні я хочу докладніше зупинитися на актуальності та затребуваності цього напрямку підприємницької діяльності, а в кінці дам посилання на статтю, в якій розглянуті деякі популярні ідеї для соціального бізнесу, які ви можете взяти на замітку і розвинути в своєму місті, своєму регіоні.

Що таке соціальний бізнес? Як ви бачите, це поняття складається з двох слів: «бізнес» і «соціальний». Бізнес — це економічна діяльність, спрямована на отримання прибутку, а соціальний — відноситься до суспільства, до людей. Таким чином, можна вивести визначення: соціальний бізнес — це комерційна діяльність, заснована на вирішенні яких-небудь соціальних проблем.

соціальний бізнес

соціальний бізнес

Можна сказати, що соціальний бізнес — це свого роду розумне поєднання ведення бізнесу та благодійності, без ухилення в яку-небудь одну з цих сторін. Тобто, з одного боку, діяльність повинна обов’язково приносити прибуток, самооплачуватися, не потребувати будь-якого безповоротного фінансування, з іншого боку, вона повинна бути соціально орієнтованою і реально вирішувати важливі завдання, що стоять перед суспільством в цілому або окремими його категоріями.

Саме поняття «соціальний бізнес», «соціально орієнтований бізнес» з’явилося порівняно недавно, і з кожним роком подібні напрямки діяльності дуже стрімко набирають популярність. У найбільш розвинених країнах соціальний бізнес представлений вже більш широко, у нас поки знаходиться в стані розвитку, але дуже активного. З чим пов’язана така популярність? Причин можна виділити кілька:

1. Поява все більшої кількості серйозних завдань, що стоять перед суспільством, які потребують вирішення.

2. Сприйняття людьми соціальних проблем як головних проблем, що потребують вирішення.

3. Негативне ставлення населення до бізнесменів, які будують бізнес «тільки для себе».

4. Одночасно позитивне сприйняття і підтримка суспільством підприємців, які працюють над вирішенням соціальних проблем.

5. Можливість одночасно займатися бізнесом і робити добрі справи, приносити найбільш відчутну користь своїй державі і її жителям.

6. Затребуваність соціального бізнесу в будь-які часи, навіть в періоди складної економічної ситуації в країні.

7. Соціальний бізнес — це актуальний, трендовий напрямок діяльності, який демонструє одні з найвищих темпи розвитку.

Всі ідеї для соціального бізнесу можна умовно розбити на два напрямки:

1. Бізнес, спрямований на вирішення завдань суспільства в цілому.

2. Бізнес, спрямований на вирішення завдань конкретних верств суспільства.

До першого напряму відносяться, як правило, більш масштабні бізнес ідеї, пов’язані з покращенням екологічної обстановки, розвитком соціальної інфраструктури, а до другого — менш масштабні: бізнес, орієнтований на підтримку найбільш соціально незахищених груп населення: інвалідів, людей з психологічними травмами, одиноких людей , дітей без батьків, малозабезпечених, які втратили роботу, повернулися їх гарячих точок, місць позбавлення волі і т.д..

Таким чином, кожен підприємець може вибрати собі ідею для соціального бізнесу, орієнтуючись на особисті переваги і можливості, в т.ч. фінансові. Є ще одна вагома перевага соціального бізнесу. Крім того, що він завжди має підтримку суспільства, він не завжди, але часто має і підтримку держави, якихось владних структур.

Це цілком логічно, оскільки займаючись соціальним бізнесом, підприємець, фактично, вирішує питання, які повинна вирішувати влада. Тому соціальний бізнес має найбільше шансів бути підтриманим владою. Набагато менша ймовірність, що вам будуть всіляко заважати, вимагати хабарі і т.д. Навпаки, влада може навіть сприяти розвитку соціального бізнесу, включати його в свої програми державної підтримки і потім піаритися на цьому.

Загалом, якщо ви ще не вирішили, який бізнес відкрити, обов’язково подумайте про соціальний бізнес — зараз це актуально, затребувано, можна сказати, в тренді. Все таки підтримка суспільства і влади — дуже важливий критерій, який додає переваг соціальному бізнесу.

А більш детально про цей напрямок діяльності я розповідав в статті «Соціальне підприємництво», в якій також коротко розглянуті сім актуальних ідей для соціального бізнесу. Ви можете вибрати і розвинути будь-яку з них, або продумати якийсь власний варіант. Так чи інакше, пам’ятайте, що вибираючи соціальний бізнес, ви будете одночасно робити добрі справи, мати підтримку і заробляти гроші, а це дуже непогано, особливо для нинішньої фінансової ситуації.

Тепер ви знаєте, що таке соціально орієнтований бізнес. Залишайтеся на нашому сайті, вивчайте ефективні напрямки заробітку та інвестування, вчіться грамотно розпоряджатися особистими фінансами. До нових зустрічей!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet