Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Соціальне підприємництво

Сьогодні я хочу розглянути окремий напрямок ведення бізнесу — соціальне підприємництво або соціально орієнтоване підприємництво. Ознайомившись з цією статтею, ви дізнаєтеся, що мається на увазі під цим поняттям, а також які основні види соціального підприємництва, якими можна зайнятися в даний час. Хто знає, можливо, з вас вийде новий соціальний підприємець.

У капіталістичному суспільстві, в якому ми всі живемо, в кращому становищі завжди буде знаходитися той, у кого є капітал. Зараз таких людей називають інвесторами, бізнесменами, підприємцями. Але ставлення до них з боку інших людей (яких більшість) часто продовжує залишатися негативним: мовляв, вони тільки заради себе все і роблять, а про нас ніхто не думає.

соціальне підприємництво

соціальне підприємництво

Насправді це не зовсім так, оскільки саме на бізнесі та інвестиціях тримається економіка країни, створюються товари і послуги, створюються робочі місця, відбувається розвиток … Багато цього просто не розуміють. Однак, завжди є варіанти заняття бізнесом, який переважна більшість людей буде сприймати позитивно і всіляко підтримувати. Зараз все такі варіанти об’єднують одним загальним терміном — соціальне підприємництво.

Що це таке? Соціальне підприємництво або соціально орієнтоване підприємництво, соціальний бізнес — це напрямок бізнесу, в якому ключовою бізнес-ідеєю виступає вирішення яких-небудь важливих соціальних проблем, це поєднання заробляння грошей і допомоги людям, це бізнес, який позитивно сприймається суспільством і отримує від нього вагому підтримку .

Можна виділити наступні ознаки соціального підприємництва:

1. Соціальна спрямованість (рішення певних проблем суспільства в цілому або конкретних верств населення).

2. Інновації (не завжди, але дуже часто соціальний бізнес пов’язаний саме з впровадженням якихось інновацій, оскільки старі методи / форми вже не приносять потрібного ефекту).
3. Швидке поширення ідеї (як правило, соціальне підприємництво — це переймання досвіду бізнесменів з інших міст або навіть країн. Успішні ідеї соціального бізнесу поширюються дуже швидко).

4. Самооплатність і прибутковість (соціальний бізнес повинен обходитися без будь-якої благодійної допомоги і приносити своєму власнику прибуток, інакше втрачається вся суть ведення бізнесу. Це саме бізнес, а не благодійність).

Поняття «соціальне підприємництво» з’явилося відносно недавно: в розвинених країнах – 20-30 років тому, у нас — буквально в останнє десятиліття. Разом з тим, певні його задатки можна було спостерігати вже давно: знамениті бізнесмени-філантропи нерідко вносили в свій бізнес соціально орієнтовані елементи. Зараз, за часів фінансової кризи, соціально орієнтований бізнес став особливо популярним і затребуваним, оскільки користується попитом і здатний приносити дохід навіть у важкій економічній ситуації.

Розглянемо основні напрямки (види) соціального підприємництва, які є актуальними в даний момент.

1. Екологічний бізнес — різні види діяльності, спрямовані на збереження і покращення екологічної обстановки.

2. Допомога людям, що знаходяться в скрутних умовах. Наприклад, малозабезпеченим, одиноким, пенсіонерам, які втратили роботу, які заборгували банкам і т.д..

3. Організація зайнятості для інвалідів. Створення робочих місць для людей з обмеженими фізичними можливостями.

4. Організація корисного дозвілля. Наприклад, залучення людей в озеленення та прибирання території, обладнання спортивних та дитячих майданчиків, організація соціальних культурно-масових заходів, свят і т.д..

5. Організація дитячого розвитку і дозвілля. Створення різних гуртків, розвиваючих і навчальних груп, організація дитячих соціальних заходів і т.д..

6. Реабілітація людей після психологічних травм. Наприклад, що побували в гарячих точках, які втратили рідних і т.д..

А тепер хочу запропонувати вашій увазі найпоширеніші сьогодні конкретні ідеї для соціального бізнесу, реалізувавши які, ви станете соціальним підприємцем, отримаєте підтримку суспільства і, можливо, держави.

Ідея № 1. Виробництво екологічної упаковки. Дуже актуальна ідея для соціального підприємництва на сьогоднішній день, оскільки вже намітилася чітка тенденція переходу на екологічні упаковки товарів, але темпи її реалізації поки що невеликі. Ви можете почати займатися виробництвом екологічно чистої паперової або картонної упаковки, яка буде поступово витісняти з ринку шкідливу полімерну. До слова, на такому виробництві можна створити робочі місця для інвалідів чи інших соціально незахищених груп населення.

Ідея № 2. Переробка пластикових відходів. Теж ідея соціального бізнесу екологічного спрямування. Щодня викидається величезна кількість полімерного сміття, яке можна переробляти і використовувати як сировину для виробництва нової продукції. В цьому випадку пластик хоча б не доведеться утилізувати і створювати новий — варіант переробки завжди затребуваний і практичний.

Ідея №3. Зелений туризм. Відмінна ідея соціального підприємництва, яка буде особливо затребувана у жителів мегаполісів. Недорогий, «бюджетний» відпочинок на природі, в сільській місцевості, свіже повітря, заняття сільським господарством — все це одночасно дає можливість чудово відпочити і провести час за невеликі гроші і сприятиме розвитку сіл.

Ідея № 4. Розвиваючий центр для дітей. Цілий ряд цікавих ідей для соціального бізнесу можна знайти в сфері дитячого розвитку. Різні недорогі навчальні гуртки, заняття за інтересами, організація дитячого дозвілля у в ненавчальний час — все це завжди актуально, затребуване і соціально орієнтоване. Найбільш соціальні варіанти — організація дозвілля для дітей інвалідів, дітей із затримками в розвитку або певними вадами (слабкий слух, зір і т.д.).

Ідея №5. Клуб для людей, які обрали ЗСЖ. Здоровий спосіб життя зараз стає навіть якоїсь модною тенденцією (і це чудово!). Саме тому можна орієнтувати соціальне підприємництво саме в цей напрямок: створити якусь організацію, що об’єднує людей, які ведуть ЗСЖ. Займатися організацією їх дозвілля: зустрічі, знайомства, спілкування за інтересами, спільні виїзди на природу і т.д.. Разом завжди веселіше і цікавіше.

Ідея № 6. Навчання або перекваліфікація людей після важкої ситуації. Теж відмінний варіант соціально орієнтованого підприємництва. Наприклад, є люди, які воювали в гарячих точках, які хотіли б почати нове мирне життя. Або люди після інших серйозних психологічних травм (втратили рідних, які вижили після важкої хвороби і т.д.). Всім їм потрібно одночасно і навчання, і психологічна підтримка — можна об’єднати все це в окремий соціальний бізнес.

Ідея № 7. Клуб знайомств для самотніх людей за … Теж свого роду соціальне підприємництво — можете вписати бажаний вік і організувати такий клуб. Знайти свою половинку хочеться в будь-якому віці, але чим людина старша — тим це складніше зробити. Ви можете допомогти в цьому і багато вам будуть вдячні.

Як бачите, ідеї для соціального бізнесу досить різнобічні, причому, тут ще далеко не повний їх перелік. Ви можете вибрати для себе той напрямок, який вам більше до душі і розвивати його. Займаючись соціальним підприємництвом, ви відразу «вб’єте чотирьох зайців»:

1. Будете в тренді.

2. Чи будете робити добрі справи.

3. Чи будете заробляти гроші.

4. Чи будете відчувати підтримку суспільства.

Погодьтеся, непогано? Тепер ви маєте уявлення про те, що таке соціально орієнтоване підприємництво. Звертаю увагу, що це все ж, в першу чергу, бізнес, а не благодійність, тим не менш, він не повинен перетворюватися в заробіток на чужому горі і людських проблемах, тому що це ще й реальна допомога людям. Тільки такий соціальний бізнес, реально допомагає людям або суспільству в важких ситуаціях, завжди знайде підтримку і буде затребуваний.

На цьому все. Бажаю вам успіхів у розвитку своєї справи! Побачимося на нашому сайті!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet