Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Сплачувати кредит чи ні?

Сплачувати кредит чи ні? Здавалося б, відповідь на це питання очевидна, у всякому разі, для мене. Однак, щомісяця десятки тисяч користувачів інтернету задають його пошуковим системам в різних варіаціях! Звідси я роблю висновок, що не так то все очевидно і тому вирішив присвятити окрему статтю відповідей на різні варіації цього питання. Тим більше, що певні нюанси тут все ж є. Отже, якщо ви не знаєте, чи потрібно платити кредит, вам сюди.

Чи сплачувати кредит взагалі? Якось попалися на очі результати соціологічного дослідження, які, м’яко кажучи, приголомшили. Більше 20% з опитаних жителів заявили, що кредит виплачувати не обов’язково. Навіть не знаю, чим це зумовлена така думка, але рівень фінансової грамотності просто зашкалює в протилежному напрямку. Звичайно ж, отримуючи кредит, ви приймаєте на себе зобов’язання виконувати всі умови кредитного договору (багато, на жаль, навіть не читають його, або переглядають побіжно лише основні параметри). Тобто, ви, саме ви погоджуєтеся з тим, що будете віддавати борг за встановленим графіком, з відсотками і будете платити штрафи і пеню, якщо цього графіку не дотримуватиметесь.

сплачувати кредит

сплачувати кредит

Тому будь-які думки в дусі «А чого я повинен платити відсотки?», «А звідки стільки нарахували?», «Поверну стільки, скільки брав, чому я повинен платити аж стільки!» просто недоречні. Отримуючи кредит або позику, ви повинні досконально вивчити всі умови надання. І не тільки вивчити, але і зрозуміти (що незрозуміло — запитати у кредитного інспектора). Щоб потім не виникало «приємних сюрпризів».

Якщо ви не будете погашати кредит — вас чекає маса неприємностей. Постійні «діставання» дзвінками, повідомленнями, листами, не тільки вас, але і ваших родичів, знайомих, колег, продаж боргу колекторам, які будуть працювати з вами більш жорсткими методами, в кінці — можливо суд і примусове стягнення заборгованості. До всього цього істотно зросте сума боргу за рахунок штрафів і пені і геть зіпсована кредитна історія.

Тепер розберемо деякі популярні окремі випадки. Сплачувати кредит(позику) чи ні, який виріс у декілька разів? Останнім часом нерідко зустрічаються ситуації, коли людина в якийсь момент перестає платити по кредиту, певний час не вносить платежі, а потім з жахом дізнається, що її борг зріс в кілька разів. Різновид цієї ситуації — людина взагалі не знає, що у неї залишилася заборгованість (думає, що все погасила), а потім дізнається, що винна банку чималу суму. Чи сплачувати кредит в цьому випадку?

Перш за все, потрібно усвідомити, що така ситуація виникла з вашої вини, а не з вини банку: ви не знали умов договору, який підписували, і поки думали, що банк «потерпить» з отриманням від вас платежів, він нараховував вам величезні штрафи і пеню, згідно з договором. Бувають рідкісні винятки, коли нарахування неправомірні, але в основному – все згідно договору, який ви підписали. Якщо ви вже довели справу до такого, то виникає ситуація, коли вигідніше не платити по кредиту, а пропонувати кредитору подавати в суд і чекати судового рішення. Справа в тому, що суд в більшості випадків приймає рішення про стягнення суми кредиту і відсотків, але без штрафних санкцій (така практика). Тому є велика ймовірність, що в цьому випадку платити доведеться, але менше. До того ж, це дасть додатковий час, щоб зібрати потрібну суму.

Крім того, термін позовної давності по кредиту становить 3 роки, якщо інше не передбачено кредитним договором. Відраховується він зазвичай з моменту здійснення останнього платежу, але можуть бути й інші варіанти. Так ось, якщо цей термін минув, то в разі суду з кредитором необхідно долучити до справи заяву про сплив позовної давності, і в цьому випадку велика ймовірність, що суд вирішиться на вашу користь, і вам взагалі не доведеться платити по кредиту. Таким чином, в разі суду (яким так люблять лякати кредитори і колектори), ви в фінансовому плані нічого не втратите, а ось виграти можете як в фінансах, так і в часі.

Чи платити кредит за чоловіка / дружину? Нерідко бувають ситуації, коли кредит взяв один член сім’ї (чоловік або дружина), інший не є поручителем. У сім’ї при цьому відносини «не дуже», можливо, чоловік і жінка навіть взагалі вже не живуть разом, але офіційно не розлучені. Банк або колектори спочатку «дістають» безпосередньо позичальника, але коли не можуть від нього нічого добитися або той ховається, ухиляється від контактів — починають «діставати» дружину або чоловіка.

Чи платити кредит за чоловіка / дружину? Згідно із законодавством, подружжя несуть солідарну відповідальність за своїми зобов’язаннями. Тому вимоги можуть бути пред’явлені і до дружини, і до чоловіка, які не є безпосередньо позичальниками, але відбутися це може тільки за рішенням суду і відноситься до компетенції судових виконавців. Тобто, якщо по проблемному боргу буде суд, який кредитор виграє, а у безпосереднього боржника не буде доходів і особистого майна, що дозволяє покрити борг, стягнення може бути здійснено на спільне майно подружжя і доходи другого з подружжя, навіть якщо він не є поручителем. Вирішувати, чи платити кредит за чоловіка / дружину потрібно в кожному конкретному випадку, виходячи з ситуації. На мій погляд, в більшості випадків краще дочекатися суду і його рішення: як я вже писав вище, гірше від цього не буде.

Чи платити кредит за померлу людину? Буває і ситуація, коли позичальник помер, і кредитор пред’являє вимоги до погашення боргу його родичам — близьким або не дуже. Чи платиткредит в цьому випадку? Відповідно до законодавства, у спадок передається не тільки майно і активи померлого, а й його зобов’язання. Тобто, якщо родичі вступають у спадок, вони автоматично приймають на себе і всі борги. Таким чином, кредит потрібно буде погашати. Відмовитися від «прийняття на себе» кредиту не можна, але можна відмовитися від усієї спадщини, тому потрібно дивитися, чого там більше: активів або ж зобов’язань, і приймати рішення в кожній конкретній ситуації.

Чи виплачувати кредит, якщо у банку відкликали ліцензію? Теж досить поширена ситуація. Банк позбавляють ліцензії, він перестає працювати, як бути з кредитами? В цьому випадку платити кредит треба: відкликання ліцензії аж ніяк не означає, що всім позичальникам «пробачили» борги. Тільки поміняються реквізити для погашення: тепер його необхідно буде здійснювати на спеціальний рахунок ліквідатора банку, який буде призначений Національним Банком.

Тобто, потрібно буде з’ясувати у ліквідатора реквізити для погашення, підписати додаткову угоду до договору про зміну реквізитів і робити платежі туди, за таким же графіком, який у вас визначено. Якщо ви не будете платити по кредиту банку-банкрута, через якийсь час ліквідатор продасть ваш борг колекторам або подасть на вас до суду.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet