Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Споживчі кредити : навіщо жити в борг?

На сьогоднішній день кожен з нас може спостерігати справжній бум споживчого кредитування. Рекламою споживчих кредитів в дусі «миттєво, без документів, 0% і т.п.» обклеєні всі стовпи, рясніють всі газети та інтернет сайти. Банки та небанківські фінансові установи наперебій намагаються переконати нас, що тільки у них можна взяти найвигідніші споживчі кредити , які миттєво вирішать всі фінансові проблеми. Але чи так добре жити в борг насправді?

Не буду довго викручуватися, скажу відразу і прямо: у нашій країні і в сучасних умовах кредитування жити в кредит, звичайно ж, невигідно! Причому, що цікаво, життя в борг робить негативний вплив не тільки безпосередньо на позичальників, але і на економіку країни в цілому. На цьому я ще зупинюся окремо, а поки поговоримо про шкоду споживчого кредитування з точки зору планування особистого бюджету або ж сімейного бюджету.

споживчі кредити

споживчі кредити

Споживчі кредити населенню надають вкрай негативний вплив на особистий бюджет. Якщо людина воліє жити в борг, його фінансове становище ніколи не підніметься вище межі бідності. Ми тут говоримо про ефективне управління особистими фінансами. Так про яку ефективність може йти мова, якщо, користуючись кредитами, людина платить за споживані блага набагато більше, ніж вони реально коштують? Всілякі відсотки і комісії за кредитами істотно збільшують поточні витрати особистого бюджету. Відповідно, на інші витрати залишається вже менше коштів, крім того, відсутня можливість створювати резерви і заощадження.

Товари, куплені в кредит, особливо, якщо це продукція високотехнологічного виробництва (побутова техніка, комп’ютери, мобільні телефони тощо) мають властивість дуже швидко втрачати свою вартість, зважаючи на постійну появу нових, більш прогресивних, моделей. Таким чином, до того моменту, коли людина повністю розраховується по кредиту, товар морально старіє, коштує набагато менше і вже, можливо, потребує заміни, а переплата виходить просто величезна. Спеціально для любителів жити в борг хочу розглянути простий приклад того, скільки втрачає людина, купуючи товар в кредит, припустимо, це буде мобільний телефон.

Споживчий кредит на покупку мобільного телефону в сумі 3000 гривень, під 36% річних, без комісії, терміном на 24 місяці.

таблиця

Хочу зауважити, що я вибрав максимально вигідні умови кредитування, які в природі практично не зустрічаються, а саме:

• повна відсутність всіляких комісій, страховок та інших платежів, крім відсотків;
• стандартна схема погашення (а не ануїтетна, яка менш вигідна);
• нарахування відсотків на залишок заборгованості.

В результаті бачимо, що за телефон, який на момент покупки коштував 3000 гривень, людина заплатила 4125 гривень, тобто, на 40% більше. Далі, припустимо, що телефон дешевшає приблизно на 3% на місяць у зв’язку з тим, що морально застаріває. Таким чином, на момент повного погашення кредиту він буде коштувати на 72% менше, тобто всього 840 гривень. А позичальник заплатить за нього 4125 гривень, тобто на 490% або майже в 5 разів більше!

І це при ідеальних умовах кредитування, а в реальному житті ця покупка може обійтися йому в рази дорожче! А якби він не брав кредит, а просто відкладав би ті кошти, які змушений витрачати на кредитні платежі, на заощадження, то вже приблизно через 11 місяців він купив би цей же самий телефон всього за 2010 гривень! Не тільки без переплат, але й на третину дешевше!

А тепер скажіть: чи вигідно жити в кредит, чи варто брати споживчі кредити? А ще часто буває так, що люди, щоб розрахуватися з одними кредитами, беруть нові, уже в більшій сумі (оскільки необхідно погашати не тільки основний борг, але й відсотки) і таким чином все глибше розкопують свою фінансову яму. Звідси можна зробити висновок, що життя в кредит не обіцяє ніяких переваг, а от мінусів можна нарахувати предостатньо. Підкреслю, що мова йде саме про споживчі кредити населенню, тобто, про кредити, які видаються на споживчі потреби в нашій країні і з нашими умовами.

Якщо ж розглядати більш складні форми кредитування, такі, як іпотека або кредити для бізнесу, то в них, безсумнівно, можна знайти чимало переваг й іноді такі кредити можуть бути дійсно вирішенням фінансових проблем, однак, в будь-якому випадку, брати їх слід з особливою обережністю.

Ми і далі на сторінках нашого сайту будемо говорити про кредитування, хоча і зараз можу сказати одне – жити в кредит – це погано та неправильно.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet