Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Святкові витрати. Як заощадити в свята?

Наближаються новорічні та різдвяні урочистості, а це завжди величезне навантаження на сімейний бюджет, тому сьогодні я вирішив написати про святкові витрати: про те, як заощадити в свята. З одного боку, в свята потрібно відпочити і відпочити добре, з іншого боку — цей відпочинок не повинен спустошити особистий бюджет і залишити вас без грошей в кишені.

Отже, як заощадити в Новий рік та інші свята. У першу чергу, хочу підкреслити, що всі святкові витрати необхідно запланувати заздалегідь і це дуже важливо! Тому, здійснюючи планування сімейного бюджету на грудень, обов’язково включіть всі витрати на подарунки, бюджет святкового столу і т.д. Оскільки сімейні витрати в цей місяць, як правило, істотно вищі, ніж у попередні, можливо, вам доведеться трохи «залізти» в заощадження, але в будь-якому випадку планувати святкові витрати потрібно заздалегідь — це дозволить оптимізувати їх і уникнути спонтанних, непотрібних витрат.

святкові витрати

святкові витрати

Розглянемо докладніше всі основні святкові витрати.

1. Подарунки. Звичайно ж, у свята прийнято дарувати подарунки: друзям, родичам, колегам і т.д., і чим більше у вас знайомих людей, тим більші будуть витрати на подарунки. Як заощадити на подарунках і зробити це так, щоб нікого не образити і всі залишилися задоволені?

• Про подарунки необхідно подбати заздалегідь. Найкраще починати покупку новорічних подарунків уже з перших чисел грудня, а не залишати цю справу на останній день, щоб забігти в перший-ліпший магазин і купити дорогий і не найкращий подарунок;

• Купувати подарунки краще в інтернет магазинах або оптових базах, оскільки там вони дешевші;

Пам’ятайте, що витрати на подарунки не повинні перевищувати той бюджет, який ви запланували, адже ви вже добре продумали ці цифри і прийняли рішення.

Практика показує, що одні й ті ж подарунки можна купити в різних місцях по цінами, які відрізняються на 10-20-30 і навіть 50%! Тому, якщо ви почнете пошук подарунків заздалегідь, ви зможете істотно скоротити витрати на подарунки!

Що ж, як заощадити на подарунках — зрозуміло, тепер перейдемо до інших витрат.

2. Святковий стіл. Думаючи про святкові витрати в новий рік або інші свята, окрему увагу, звичайно, варто приділити витратам на святковий стіл. Розраховуючи бюджет святкового столу, не потрібно закуповувати і готувати зайве. Адже напевно багато хто стикався з такою ситуацією, коли гості йдуть, а при цьому залишається повний стіл і повний холодильник не з’їдених страв. Це говорить про нераціональне плануванні святкових витрат.

Необхідно розуміти, що гості приходять до вас не для того, щоб наїстися досхочу, а для того щоб повеселитися і разом відзначити свята. Тому не потрібно накривати на стіл стільки, скільки вони просто не в змозі з’їсти. Візьміть в приклад європейські країни: там святкові столи, як правило, набагато скромніші.

3. Святкове вбрання. У першу чергу ця стаття витрат відноситься, звичайно ж, до представниць прекрасної статі. Говорячи про те, як заощадити в свята, необхідно оптимізувати і святкові витрати на одяг. Слід визнати, що якщо сімейний бюджет досить напружений і так, цю статтю витрат можна взагалі виключити.

Від того, що ви надягнете торішнє сукню, свято гірше не стане, адже не одяг прикрашає людину, а навпаки. Якщо ж все таки є необхідність придбання нових предметів гардероба, не обов’язково орієнтуватися на модні дорогі бутики. Хороші речі зараз можна знайти навіть у stock магазинах, де їхня вартість в рази дешевша.

4. Витрати на корпоративи та новорічні ранки. У багатьох колективах (як дорослих, так і дитячих) перед святами починається дилема: де і як відзначати. Хтось хоче туди, де подорожче, хтось — туди, де подешевше.

Якщо вас турбує питання, як заощадити в свята, вам необхідно забезпечити активну участь в процесі переговорів, можливо навіть взяти на себе роль організатора, для того щоб схилити більшість людей на свій бік і відзначити свято в колективі або дитяче свято для своєї дитини так, як це вигідно вам. В іншому випадку залишиться або погоджуватися з рішенням більшості, або взагалі відмовлятися від участі у святкових заходах, що не завжди добре.

5. Святкові прикраси. Тут хороший спосіб заощадити гроші на святкові витрати — зробити основні прикраси своїми руками, наприклад, разом з дітьми. З одного боку, це буде дуже цікаве заняття, що сприяє їхньому розвитку, з іншого боку — економія сімейного бюджету. Різні ідеї та інструкції для виготовлення новорічних прикрас та подарунків зараз легко можна знайти в Інтернеті.

Думаючи про те, як заощадити в свята, не забувайте один важливий момент: відзначити свято вдома дешевше, ніж в якому-небудь розважальному закладі, особливо з урахуванням того, що в червоні дні календаря ціни на все меню та послуги там виростають у кілька разів. А якщо мова йде про те, як заощадити в Новий рік, так це взагалі традиційно сімейне свято, яке найкраще зустрічати в колі найближчих родичів.

І ще: ніяких кредитів! Під Новий рік банки зазвичай починають активізуватися, пропонуючи всілякі споживчі кредити для оплати новорічних витрат — не піддавайтеся! Пам’ятайте, що споживчі кредити — це зло.

Ну ось, тепер ви знаєте, як заощадити в свята та як оптимізувати свої святкові витрати. Якщо ваш святковий новорічний бюджет ще не спланований — зробіть це якомога швидше і почніть закуповувати все необхідне вже зараз: так це обійдеться вам набагато дешевше, ніж в останні дні перед святами.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet