Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Успішна людина … Що значить бути успішним?

Сьогодні пропоную поговорити на трохи абстрактну тему: що означає бути успішним? От коли ми говоримо «успішна людина» — що ми маємо на увазі? Як ви вже здогадалися, всі думки будуть вести нас до тематики нашого сайту : успішна людина в першу чергу асоціюється у більшості людей із солідним фінансовим станом. Але про все по порядку …

У ЗМІ та на вулицях ми періодично зустрічаємо людей, яких прийнято вважати успішними. Ми визначаємо це за стандартними загальноприйнятими «атрибутами» успіху: дорогий автомобіль, дорогий одяг, шикарний будинок, відпочинок на світових курортах, робота в престижній компанії і т.д. Чи є дійсно успішними ці люди? Адже цілком імовірно, що всі ці зовнішні атрибути лише маска, яку людина носить по тій або іншій причині і за якою ховається купа боргів і низка серйозних невдач.

успішна людина

успішна людина

Чи може людина вважатися успішною, якщо дорогий автомобіль дістався йому від батьків або вона виграла його в лотерею? А людина, яка влаштувалася на високу посаду по блату успішна? Різні статистичні дослідження показали, що найчастіше на питання «що означає бути успішним?», «Хто така успішна людина?» жителі пострадянських держав відповідають приблизно наступне:

• Успішна людина — це те, яка постійно ставить перед собою життєві цілі і досягає їх;

• Успішна людина — це людина, впевнена в собі, своїх знаннях, здібностях, діях і вчинках;

• Бути успішною людиною ,значить мати високооплачувану і затребувану роботу;

• Бути успішним — значить ніколи не зупинятися на досягнутому, постійно розвиватися і самовдосконалюватися;

• Успішна людина має високе положення в суспільстві, суспільне визнання, вона завжди затребувана, як особистість, її поважають;

• Успішна людина володіє лідерськими якостями, вона здатна повести за собою інших людей.

Успішна людина — це людина, яка здатна перетворити мрію на мету і досягти її. Багато учасників досліджень відзначали також, що успіх не може бути пов’язаний виключно з кар’єрою і фінансовим станом: щоб бути успішним — необхідно ще мати сім’ю, бути коханим, а деякі відзначали, що для того, щоб стати успішним, необхідно бути багатим не тільки матеріально, але й духовно.

В цілому ж більшість опитуваних людей все таки асоціювало поняття «успішна людина» в першу чергу з її фінансовим станом. Так чи інакше в сучасному капіталістичному суспільстві, яким, як відомо, править капітал, здатність досягати мети, самореалізовуватися, накопичувати багатство завжди прямо або побічно залежить від стану особистих фінансів. А вже стан особистих фінансів багато в чому залежить від психологічних якостей людини, адже саме завдяки своїм особистісним якостям людина здатна заробляти гроші і накопичувати матеріальні блага.

Таким чином, кажучи про те, що значить бути успішним, ми приходимо до висновку, що грамотне управління особистими фінансами грає в цьому далеко не останню роль. А тепер давайте позначимо основні якості успішної людини, які дозволяють їй добре заробляти, керувати своїми грошима і досягати поставлених цілей:

1. Працьовитість. Як відомо, без праці не витягнеш і рибки зі ставка. Тому й успіх навряд чи сам по собі звалиться на голову.

2. Терпіння. Швидко нічого не буває, шлях до успіху — це тривалий і поетапний процес, тому людині необхідно бути терплячою, щоб стати успішною.

3. Цілеспрямованість. Без цієї якості бути успішним точно не вийде. Якщо людина не буде прагнути до досягнення поставлених цілей, про який успіх може йти мова?

4. Завзятість. Щоб стати успішним, необхідна завзятість. На шляху до успіху буде виникати чимало труднощів, які не повинні зупиняти людину у своєму прагненні.

5. Рішучість. Нерішучі люди не зможуть стати успішними, тому необхідно намагатися розвивати в собі цю якість, що цілком реально.

Можна доповнити ці якості успішної людини іншими, такими як уміння спілкуватися з людьми, вміння планувати свій час і т.д., але при цьому всі вони будуть витікати із цих п’яти основних.

Що стосується кар’єри, як ознаки успішної людини, то тут можна трохи посперечатися, ось в якому плані. Справа в тому, що найбільш успішними людьми в світі (тими, які визнані такими світовим співтовариством) були кар’єристи . Кар’єра, високі посади відкривають більше можливостей для самореалізації в плані суспільного визнання.

А ось в грошовому плані я б все таки рекомендував орієнтуватися більше не на просування по кар’єрних сходах, а на створення джерел пасивного доходу — на мій погляд це більш перспективно, та й досвід успішних інвесторів про це говорить. Кар’єра ж хороша тоді, коли робота не забирає здоров’я і приносить не тільки матеріальне, а й моральне задоволення. А як часто це зустрічається в нашій країні? А чи може бути успішною людина із підірваною на роботі нервовою системою?

Також я б не став, кажучи про те, що значить бути успішним, відзначати сімейні або особисті стосунки. Все таки для цього, мені здається більше підійде формулювання «бути щасливим», а ось поняття «успіх» має своє чітке визначення, в якому немає жодного слова про сімейне щастя.

Підводячи підсумок вищесказаного, я хотів би акцентувати увагу на найбільш важливих, на мій погляд, характеристиках успішної людини:

• Успішна людина завжди рухається вперед і ніколи не зупиняється на досягнутому;
• Успішна людина розвивається в різних напрямках, ніколи не зациклюється на чомусь одному ;

Успіх сьогодні — це та величина, на яку людина перевершила себе вчорашню.

Для того, щоб бути успішним, зовсім не обов’язково прагнути наслідувати загальноприйнятим «стандартам успішності»: їздити на дорогій машині або одягатися в престижних бутіках. Найголовніше, мені здається — це вміти досягати мети і не зупинятися на досягнутому. А надумані зовнішні «атрибути» успішності — всього лише нерозумне витрачання особистих фінансів, які набагато ефективніше було б спрямувати на здійснення реальних цілей, а не на створення і підтримку свого іміджу успішної людини.

Успішна людина прагне досягти фінансової незалежності, але це має відбиватися на реальному стані її особистого бюджету, а не на зовнішній демонстрації свого багатства. Проте, це лише моя точка зору, ваша ж думка може відрізнятися. Мені було б цікаво дізнатися, як вигдяжає успішна людина на ваш погляд, у чому ви згодні і в чому не згодні з моєю точкою зору з цього питання? Запрошую всіх до дискусії в коментарях до цієї публікації.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet