Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Що заважає відкрити бізнес? Проблеми і побоювання

У цій статті я хотів би поговорити про те, що заважає відкрити бізнес більшості, які їхні головні проблеми та побоювання і чи насправді все страшно, як вони собі уявляють. Судячи з особистого досвіду спілкування, про відкриття бізнесу мріють дуже багато, але ось втілюють ці мрії в життя лише одиниці з них. Чому так виходить — про це далі в статті.

Для початку трохи статистики. В Україні кількість індивідуальних підприємців становить приблизно 2,3% від загального числа жителів. Для порівняння, в Німеччині цей показник дорівнює 4%, в Польщі — 10%, а в США — 14%! Безсумнівно, відкрити та вести бізнес в Європі або США істотно простіше, ніж в Україні, цим, в першу чергу, і пояснюється така колосальна різниця в показниках. Але, в той же час, багато проблем відкриття бізнесу і побоювання, з якими стикаються наші нерішучі громадяни, насправді не є настільки суттєвими, як вони їх собі намалювали.

Далі я розгляну, що заважає відкрити бізнес в Україні та інших країнах СНД з точки зору людей, які хочуть цього, але не роблять і дам свої коментарі по кожному моменту.

відкрити бізнес

відкрити бізнес

Проблема 1. Важкі бюрократичні процедури реєстрації. На жаль, щоб відкрити бізнес на пострадянському просторі досі доводиться збирати «багато папірців», обходити різні інстанції, стояти в чергах, бачити невдоволені та байдужі обличчя чиновників і т.д. Уже це відлякує багатьох від відкриття своєї справи.

Що можна сказати … По-перше, якщо це для вас реальна проблема, якщо вас лякає навіть це, то добре, що ви не можете відкрити бізнес, тому що навряд чи ви досягнете в ньому якихось успіхів. Думаю, в тому, щоб витратити нехай навіть кілька днів на походи по кабінетах заради власної справи, немає нічого страшного.

По-друге, якщо це дійсно так напружує вас, то є безліч фірм, які реєструють бізнес «під ключ» — звертаєтеся до них, оплачуєте послугу і позбавляєте себе від всіх цих мук. Як вчинити — вибір за вами, і головне — він є!

Проблема 2. Не має стартового капіталу. «Щоб відкрити бізнес — потрібні гроші, а де ж мені їх взяти з такою зарплатою …» — приблизно так вважають багато людей, які при такому підході ніколи не стануть підприємцями. По-перше, запевняю вас, більшість підприємців, чиїми послугами ви користуєтеся, чиї товари купуєте, починали свій бізнес, не маючи практично ніякого стартового капіталу, або маючи самий мінімум (максимум кілька ваших зарплат).

По-друге, такий невеликий початковий капітал може накопичити абсолютно будь-яка людина, що вміє грамотно розпоряджатися особистими фінансами: не просто витрачати все зароблене, а ще відкладати, враховувати і розподіляти.

По-третє, існує чимало можливостей залучити стартовий капітал в бізнес ззовні, в т.ч. навіть отримати гранти від держави або кредити на дуже пільгових умовах (таких програм не багато, але вони завжди є — потрібно дізнаватися). Рекомендую на цю тему почитати статтю «Де взяти стартовий капітал для бізнесу?» і багато питань відпадуть.

Проблема 3. Відкрити бізнес не дадуть конкуренти. Говорячи про те, що заважає відкрити бізнес, багато хто називає і таку проблему. Мовляв, тут вже «все схвачено, ринок поділений і нової людини ніхто туди не пустить». Скажу прямо, так вважають люди, які дуже далекі від бізнесу і сформували цю думку на основі певних стереотипів, про які вони дивилися фільми або читали книги.

Насправді, в переважній більшості випадків конкуренти навряд чи якось взагалі будуть перешкоджати відкриттю вашого бізнесу. Більш того, вони навіть і не дізнаються про нього, поки ви не відкриєтеся. Ну а ось вже при веденні бізнесу конкуренція буде відчуватися — тут не посперечаєшся. І завдання бізнесмена продумати, як він буде конкурувати, щоб бути кращим за інших — це цілком нормальний закон ринку, від нього нікуди не дітися.

Проблема 4. Бізнес «задушать» податками. Теж вельми поширений стереотип, який, на думку багатьох, заважає відкрити бізнес. І дійсно, на податки скаржаться багато підприємців. Але давайте подивимося на це з іншого боку. Насправді в Україні і багатьох інших країнах пострадянського простору податки одні з найнижчих в світі. Неймовірно, але факт …

Наприклад, в європейських країнах вони суттєво вище, у багатьох країнах сукупне оподаткування бізнесу реально наближається до 100% від прибутку. І завдяки цьому, період окупності нового бізнесу там зазвичай довше. Так що, все відносно. Податки — це цілком логічний супутник бізнесу і, до речі, коли ви працюєте на дядю, ви їх часто платите ще більше, але це чомусь вас не відлякує від роботи …

Проблема 5. Мій бізнес «відіжмуть» рейдери. Напевно всі чули про подібні випадки, а в останні роки їх стає все більше і більше, багато хто з них активно оприлюднюються в ЗМІ. Так, це жахливо, ніхто не сперечається. Але подивіться, який бізнес «віджимають», про що йде мова? Це найбільший, великий або, в крайньому випадку, середній бізнес. Поки ви не розвинетеся до таких масштабів (а це якщо і станеться, то через довгі роки, коли і ситуація з рейдерством може змінитися), ймовірність того, що ваша справа зацікавить рейдерів просто мінімальна. Вважати, що це заважає відкрити бізнес — це все одно що боятися вийти на вулицю, тому що там вас може збити машина.

Проблема 6. Мені доведеться працювати без вихідних по 20 годин на добу. Існує думка, що всі підприємці буквально «орють» саме так, інакше досягти успіху в бізнесі просто неможливо. Так, деякі підприємці дійсно працюють в авральному режимі. Але, звичайно ж, не всі і не завжди. Зате в такій роботі є одна істотна відмінність: вони знають, заради кого і заради чого вони працюють — заради себе і для себе. А це дуже важливо, це мотивує і дає їм так необхідні для такого режиму сили.

Крім того, можливо, у багатьох є серйозні проблеми з плануванням робочого дня — саме тому вони нічого не встигають. А ви будьте кращі, організованіші. А коли бізнес почне розвиватися — зможете найняти більше персоналу, на який перекладете всю «брудну» роботу. Так що, це питання цілком вирішуване: кожен, що працює на себе, сам може вирішувати, коли і скільки йому працювати і варіанти є завжди.

Проблема 7. У мене немає бізнес-освіти. Є й люди, які однією з проблем відкриття бізнесу вважають відсутність у них спеціальної освіти, що дозволяє більш грамотно вести свої справи. Це взагалі величезна помилка. Щоб відкрити бізнес, абсолютно не обов’язково мати якусь спеціальну освіту. Більш того, в підприємці часто йдуть люди, які взагалі не мають вищої освіти! І досягають успіху в справах, і заробляють набагато більше, ніж їхні однолітки, які закінчили інститут і працюють на дядю за фахом. Так що відкиньте ці дурниці і сміливо відкривайте свою власну справу.

Проблема 8. Якщо я розорюся — залишуся в боргах. Багато хто побоюється відкривати бізнес, тому що боїться, що вони можуть не просто розоритися, а й обрости боргами та нажити собі серйозні проблеми. І такі випадки дійсно мають місце, тому не можна стверджувати, що такі побоювання зовсім безпідставні. Однак, бізнес завжди пов’язаний з ризиками: повністю їх «прибрати» ніяк не можна, але їх можна і потрібно мінімізувати. У тому числі даний ризик залишитися в боргах.

Для цього просто не потрібно будувати свою справу на позикових коштах, тим більше — на якихось приватних позиках, як це, на жаль, часто буває. Бракує власних коштів — починайте з малого і розвивайтеся. Ну а банкрутство бізнесу — це теж цілком звичайний бізнес-процес, і багато підприємців за своє життя проходили його неодноразово і після закриття однієї справи вони просто відкривали наступну і нічого страшного з ними не траплялося.

Проблема 9. Бізнес — це зв’язок з криміналом. Є люди, які на питання «що заважає відкрити бізнес?» Відповідають, що бізнес і кримінал зараз тісно переплетені і не хочеться в це вплутуватися. Тут потрібно визнати, що ця проблема дійсно існує, але не повсюдно, а лише в окремих, приватних випадках або в деяких сферах діяльності. Ну, наприклад, якщо ви хочете зайнятися скуповуванням брухту кольорових металів, то зв’язків з криміналом навряд чи вдасться уникнути. Але якщо ви будете торгувати дитячими колясками — про який кримінал мова? Так що, тут проблема легко вирішується вибором правильної сфери діяльності, не пов’язаної з чимось незаконним і чесним веденням бізнесу.

Проблема 10. У нас не можна вести бізнес чесно. Це помилка є логічним продовженням попереднього. Так, в деяких випадках бізнес дійсно ведеться за сірими і чорними схемами, але далеко не завжди. І ви самі вправі вибирати, чим ви будете займатися і як будете вести бізнес: чесно чи не дуже. Відкривати бізнес, отримувати дозвільні документи і навіть оптимізувати оподаткування цілком можна чесними шляхами. Іноді вони просто не такі зручні, але це можливо. Тому, вибір за кожним і він є.

Ось, що заважає відкрити бізнес більшості людям, які замислювалися над цим, але не роблять ніяких дій. Як бачите, багато проблем і побоювань є лише міфами і сформованими стереотипами, інші ж цілком можна вирішити. З цього можна зробити висновок, що головна проблема відкриття бізнесу — це інформаційне середовище, яке поширює всі ці міфи і страшилки, в реальності ж все виглядає зовсім по іншому і ви зможете зробити більш правильні висновки, тільки тоді, коли самі безпосередньо з цим зіткнетеся.

Тому, якщо ви дійсно хочете зайнятися власною справою — тверезо проаналізуйте всі свої проблеми і побоювання, адекватно оцініть свої можливості, мінімізуйте ризики і дійте. Навіть якщо у вас не вийде — ви придбаєте дуже цінний досвід, який обов’язково стане в нагоді вам надалі.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet