Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Власний бізнес

Пропоную вашій увазі трохи роздумів про те, які перспективи сьогодні відкриває власний бізнес і чи може створення власного бізнесу замінити традиційну роботу і стати стабільним джерелом доходу в сімейний бюджет.

Як ви знаєте, зараз більшість країн і, відповідно, людей переживають так звану фінансову кризу, яка періодично загострюється і створює все нові проблеми для кожної окремо взятої людини.Одним з неминучих наслідків цієї кризи є скорочення робочих місць, звільнення людей, скорочення зарплат та інших виплат. На цьому тлі люди сприймають створення власного бізнесу як нове джерело доходу замість втраченого старого. Багато в певній мірі і раніше замислювалися про те, щоб відкрити власний бізнес і втрата роботи стала для них додатковим стимулюючим фактором.

власний бізнес

власний бізнес

Однак, слід визнати, що і бізнес в момент фінансової кризи страждає не менше, ніж працевлаштовані люди, проте тут є один важливий момент. Існують такі сфери ведення бізнесу, які актуальні завжди і навіть під час кризи будуть користуватися попитом. Таким чином, першочерговий важливий момент для створення власного бізнесу — правильний вибір бізнес-ідеї, яких існує безліч. Серед них є як традиційні, так і нестандартні бізнес-ідеї.

Так ось, в періоди загострення фінансової кризи від різного роду «екзотики» або бізнесу, спрямованого на багатих споживачів, слід відмовитися, а вибирати ті сфери, які завжди будуть користуватися попитом, без яких просто неможливо прожити. Щоб було зрозуміліше, розглянемо кілька прикладів.

Невдалі ідеї для створення власного бізнесу в кризовий період:
• бутік брендового одягу;
• клінінгова фірма;
• готель для собак;
• магазин елітних вин;
• приватний дитячий садок.

Вдалі ідеї для створення власного бізнесу в кризовий період:
• продуктовий магазин;
• послуги пасажирських перевезень (маршрутні таксі, автобуси);
• посередництво при доставці товарів з Китаю.

У традиційній бізне- ідеї, затребуваної широкими верствами населення, завжди більше шансів на успіх, ніж у рідкісної, нестандартної або розрахованої на обмежене коло споживачів. У той же час, другий варіант в разі успіху може приносити більш солідні доходи.

Дуже хороший варіант вибору, якою справою зайнятися — використання в якості бізнес ідеї напрямки свого хобі або своєї професії, в яких у вас вже є хороший досвід, який вам подобається і в якому ви компетентні. Однак, при цьому необхідно також звертати увагу на затребуваність цього напрямку для створення бізнесу, щоб не вийшло так, що ваш власний бізнес нікому не буде потрібен крім вас самих.

Непоганим варіантом для створення власного бізнесу, в тому числі і в період економічного спаду, можуть стати партнерсько-дилерські відносини або бізнес на умовах франчайзингу. Є великі фірми, зацікавлені в просуванні своєї продукції і свого бренду, які завжди готові розширювати перелік своїх партнерів-дистриб’юторів.

Вони навіть готові ділитися досвідом і надавати своїм партнерам готові бізнес-плани для відкриття чергового представництва, які залишається тільки трохи адаптувати під умови конкретного населеного пункту. Правда, варто пам’ятати, що якщо мова йде про франчайзинг, то використання відомої торгової марки, як правило, платне, причому, чим відоміший бренд — тим більше воно коштує.

Власний бізнес як частина чужого, вже більш відомого і розкрученого бізнесу, має непогані шанси на успіх навіть у важкі часи. Звичайно ж, створення власного бізнесу — процес однозначно непростий і підприємець-початківець обов’язково зіткнеться з низкою труднощів і проблем. Це і проблеми створення стартового капіталу, і корупція, і багато чого ще, іноді навіть того, що від нього не залежить. Все це доведеться долати і для цього знадобляться певні особистісні якості. Без наявності ділових якостей відкрити і підтримувати власний бізнес буде непросто.

Якщо порівнювати створення власного бізнесу і традиційну роботу, то виникає резонне питання: що вигідніше? І найцікавіше, що однозначної відповіді на нього бути не може, навіть чисто в матеріальному плані. Це буде залежати від багатьох факторів, наприклад:

• розмір зарплати, яку ви можете отримувати на традиційній роботі в порівнянні з планованим доходом від бізнесу;

• необхідний розмір стартового капіталу для бізнесу, наявність або відсутність у вас такої суми;

• наявність у вас необхідних особистісних якостей для створення власного бізнесу і т.д..

Таким чином, власний бізнес як спосіб заробітку підійде далеко не кожній людині. Однак, якщо говорити про його перспективи, то при вдалій організації і розвитку бізнесу власна справа в переважній більшості випадків дає більше перспектив, ніж працевлаштування, хоча б тому, що у власному бізнесі завжди є, куди розвиватися і цей розвиток в матеріальному плані приносить більший ефект, ніж зростання по кар’єрних сходах. Однак, звичайно ж, завжди є і будуть дрібні підприємці, наприклад, які торгують на ринках, які заробляють нітрохи не більше середньої зарплати в регіоні, а іноді — і менше.

В цілому, на мій погляд, власний бізнес — це більш перспективний напрямок для розвитку, ніж робота на дядю, однак, як і в будь-якому правилі, тут можуть бути свої винятки. Якщо вас зацікавило створення власного бізнесу, рекомендую ознайомитися з уже більш конкретною статтею про те, як необхідно діяти і через що доведеться пройти: «Як відкрити свій бізнес?»

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet