Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Старі і нові види пасивного доходу

У цій публікації я хотів би знову торкнутися теми пасивного заробітку та розглянути старі і нові види пасивного доходу, тобто ті, які є традиційними протягом вже багатьох років і ті, які з’явилися порівняно недавно. По можливості постараюся провести невеликий порівняльний аналіз і визначити, які види пасивного доходу є найбільш актуальними на сьогоднішній день.

За часів СРСР на території радянських республік було практично тільки два види пасивного заробітку: пенсія і вклади в державному Ощадбанку. Однак, слід визнати, що їх цілком вистачало, щоб підтримувати фінансове становище на рівні стабільності. На пенсію можна було цілком забезпечити свою старість, а мінімальні відсотки за вкладами перекривали рівень інфляції.

види пасивного доходу

види пасивного доходу

Крім того, були відкриті набагато кращі можливості для активного заробітку, тобто, роботи. Причому, активного доходу було достатньо для забезпечення себе і своєї сім’ї всім необхідним. Більшість людей мали заощадження на ощадкнижках, довіряли банку, не мали боргів, якщо і користувалися кредитами, то за мінімальними ставками і лише на дійсно необхідні цілі (наприклад, купували квартири в розстрочку), а не на споживчі потреби і під божевільні відсотки, як зараз .

Таким чином, в радянські часу мало хто замислювався про пасивний заробіток. Причиною цьому служила достатність активного доходу, стабільний фінансовий стан більшості людей. Тому види пасивного доходу не були настільки диверсифіковані, як в нинішній час.

Зараз ситуація докорінно змінилася. Традиційні джерела пасивного доходу, хоч і продовжують використовуватися, але вже не приносять такого ефекту. Пенсія стала найбільш невигідним пасивним доходом, який, до того ж, нам нав’язують без нашої згоди. Банківські депозити в ряді пострадянських країн, втратили свою актуальність через низьку прибутковость і не перекривають реальний рівень інфляції. До того ж, повсюдне нав’язування кредитів сформувало у багатьох людей стійку думку, що банки — це зло.

Однак, разом з цим, свою актуальність втратив і активний дохід: в нинішніх умовах переважна більшість жителів пострадянських країн сприймають роботу як рабство: люди віддають роботодавцям своє фізичне і психічне здоров’я, отримуючи зарплату, якої вистачає, умовно кажучи, тільки на скромну їжу.

Саме тому багато стали замислюватися, як перейти від активного доходу до пасивного, що вплинуло на появу нових способів створення пасивного доходу. Найпершим таким способом після розвалу СРСР став традиційний бізнес. Проте його можна назвати пасивним вельми умовно, бо таким він є не для всіх, а лише для людей, які взяли на себе роль виключно інвесторів. Для самих же підприємців бізнес — це спосіб активного заробітку, з тією різницею, що працюють вони вже не на когось, а на себе.

У 90-ті роки хвиля відкриття бізнесу буквально захлеснула колишні радянські республіки: спочатку з’явилися кооперативи, а потім й інші форми підприємництва. З розвитком капіталізму в пострадянських країнах почав потроху розвиватися і ринок цінних паперів, що породило нові види пасивного доходу: інвестування в акції, облігації, ПІФи і компанії з управління активами, що займаються спекуляціями на цінних паперах.

У подальшому жителі наших країн отримали доступ до цінних паперів і біржових ринків світу, що зараз також використовується для отримання пасивного заробітку. Великий розвиток отримав також пасивний дохід від здачі нерухомості в оренду, особливо це стосується великих і курортних міст. Люди стали використовувати можливість отримувати дохід від свого майна, а також почали намагатися купувати нову нерухомість для заробітку. Отримали свій розвиток і такі ризикові, а часто і відверто шахрайські, способи створення пасивного доходу, як фінансові піраміди.

На жаль, низький рівень фінансової грамотності населення і велике бажання швидко розбагатіти зіграло на руку творцям перших пострадянських пірамід, і більшість їхніх вкладників втратили свої вкладення. Найстрашнішим було те, що багато вкладали у фінансові піраміди всі свої заощадження і навіть продавали для цього своє майно, не думаючи про ризики. Однак, з іншого боку, це послужило досвідом (нехай і негативним) створення пасивного доходу.

Слід також визнати і той факт, що окремі люди заробили на фінансових пірамідах дуже непогано. Але особливо важливим етапом у зародженні нових видів пасивного заробітку стала поява і розвиток інтернету. Всесвітня мережа породила абсолютно нові види пасивного доходу, причому новими вони стали не тільки для жителів пострадянських країн, а й для всього світу.

У першу чергу — це заробіток на сайтах, заробіток на партнерських программах, продаж інфо продуктів. В інтернет «перекочували» і багато видів традиційного бізнесу, наприклад, ті ж магазини стали тепер інтернет магазинами. Загалом, для створення джерел пасивного доходу інтернет став величезним неораним полем, яке навіть зараз ще тільки-тільки починає освоюватися.

Тут багато в чому теж діє принцип «встигає першим»: тим, хто задумався про створення пасивного доходу в інтернеті раніше, зараз набагато простіше, оскільки їхні інтернет проекти вже більше розкручені. Новачкам же необхідний час і кошти на просування своїх проектів, тільки з часом вони почнуть приносити пасивний дохід.

В цілому зараз набагато більше способів створити пасивний дохід, ніж було раніше і цим неодмінно варто скористатися, для того щоб збільшити свої доходи і стати на шлях до фінансової незалежності. Однак, як і в будь-якій справі, до створення пасивного доходу необхідний грамотний і обдуманий підхід, щоб ваші мрії не обернулися провалом і втратою вкладень.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet