Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Вигідні умови кредитування. Який кредит найвигідніший?

Пропоную поговорити на дуже актуальну для багатьох тему: як визначити, який кредит найвигідніший, тобто, що включають в себе вигідні умови кредитування? Я вже писав, які умови кредитування найчастіше характеризують невигідні кредити, тепер же настала черга поговорити і про вигідні, тим більше, що цим питанням люди цікавляться набагато більше.

Перш за все, ще раз хочу повторити одну важливу думку: в більшості випадків кредит не вирішує фінансові проблеми, як це люблять підносити банки, а навпаки посилює їх. Тому перш, ніж брати кредит, дуже добре подумайте, переконайтеся в тому, що це дійсно об’єктивна необхідність, а не просто ваше бажання жити в борг, тому що так простіше.

Отже, який кредит найвигідніший? Розглянемо його основні характеристики.

вигідні умови кредитування

вигідні умови кредитування

1. Банківський кредит. Якщо кредит вам пропонує не банк, а якась інша фінансова установа (фінансова група, ломбард, кредитна спілка тощо), нехай навіть воно працює від банку, то ні про яку вигоду і мови бути не може. У таких установах кредити завжди дорожчі, ніж в банках, мало того, серед них є чимало таких, які можуть в принципі нічого вам не видати, але при цьому вже взяти з вас якісь внески. Біжіть від небанківських кредиторів якнайдалі, найвигідніші кредити ви зможете знайти виключно в банках!

2. Кредит з мінімумом комісій та нарахуванням відсотків на залишок заборгованості. Найвигідніші кредити завжди припускають стягування плати у вигляді відсотків, що нараховуються на залишок заборгованості, а не комісій. В ідеалі ніяких комісій за кредитом не повинно бути взагалі, виключення може складати лише одноразова комісія за видачу (не більше 1-2% від суми кредиту). Якщо ж сукупна вартість кредиту завуальована безліччю комісій, в яких сам чорт ногу зломить, але зате такий кредит рекламується як 0% річних, раджу навіть не розглядати такі пропозиції.

3. Кредит зі стандартною схемою погашення. Говорячи про вигідні умови кредитування, дуже велику увагу слід приділяти схемі погашення кредиту.
Стандартна схема погашення припускає щомісячні платежі двома сумами (а не однієї!):
• Сума основного боргу (фіксована, одержана діленням загальної суми кредиту на кількість місяців кредитування);

• Сума відсотків (які щомісячно зменшуються завдяки зниженню суми основного боргу).

Незважаючи на те, що початкові платежі за стандартною схемою будуть трохи вищими, ніж за ануїтетною (коли щомісячний платіж становить одну фіксовану суму, яка не змінюється протягом усього терміну кредитування), в цілому переплата по кредиту при рівних процентних ставках буде істотно нижчою. Таким чином, найвигідніші кредити завжди погашаються за стандартною схемою.

На жаль, останнім часом стандартну схему погашення кредиту можна зустріти все рідше, проте, якщо вас дійсно цікавлять вигідні умови кредитування,постарайтеся знайти саме її.

4. Кредит з можливістю дострокового погашення без штрафів та комісій. Вигідні умови кредитування обов’язково повинні включати можливість погасити кредит достроково без будь-яких додаткових платежів. Як я вже не раз говорив, будь-яка людина, що має кредит, в першу чергу повинна прагнути погасити його чим якнайскоріше. Тому, якщо банк не буде дозволяти дострокові погашення, такий кредит ніяк не можна віднести до вигідних.

5. Кредит з повним пакетом документів і розглядом заявки на кредитному комітеті. По справжньому вигідні умови кредитування ви зможете отримати тільки тоді, коли банк досконально проаналізує ваше фінансове становище і зможе переконатися у вашій платоспроможності. На жаль, зараз банки намагаються прищепити населенню переконання, що найвигідніші кредити — це ті, які видаються за 15 хвилин і без довідок про доходи. Проблема тільки в тому, що ці кредити є найвигіднішими для банків, а не для людей.

Слід розуміти, що чим швидше банк видає кредит і чим менше аналізує позичальника, тим кредит більш ризиковий з точки зору банку. Відповідно, всі ці ризики закладаються в його вартість, тому для людини такий кредит ніяк не може бути вигідним.

В принципі ,цих п’яти пунктів цілком достатньо для того, щоб визначити, який кредит найвигідніший. Якщо ви шукайте дійсно вигідні умови кредитування (а раз ви зібралися кредитуватися, ви просто зобов’язані їх шукати!), рекомендую звертати увагу спочатку на всі вищевказані параметри, а вже потім на процентні ставки.

Пам’ятайте, що банк завжди намагатиметься запропонувати вам ті кредитні продукти, які вигідні йому, ви ж повинні твердо тримати свою позицію і вибирати ті умови отримання кредиту, які вигідні вам, а не банку. Повірте, такі умови існують, але банки їх не рекламують так нав’язливо, як дорогі і невигідні кредити. Банки роблять ставку на швидкість і простоту оформлення, вам же слід опиратися на фінансово вигідні умови кредитування.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet