Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Як купити сайт

Зовсім недавно я розповідав де купити сайт. Сьогодні ж я розкажу про те, як купити сайт: як відбувається угода куплі-продажі сайту і на що тут потрібно звернути увагу. Отже, з чого взагалі складається сайт? З доменного імені і купи файлів, які зберігаються на певному хостингу: все це оформлено на власника.

Таким чином, щоб купити сайт, необхідно переоформити права на доменне ім’я та хостинг від старого власника до нового. Найпростіше просто передати права на хостинг і доменне ім’я в одного і того ж провайдера / реєстратора від продавця покупцеві. Це здійснюється через спеціальну функцію: продавець заявляє хостеру/ домен-реєстратору про намір передати права керування сайтом / доменом іншій особі, той висилає йому спеціальний код протекції, який продавець передає покупцеві. Покупець вводить цей код і перереєстровує сайт на себе. Після цього старий власник повинен передати новому всі супутні ключі і паролі, зокрема — логін і пароль адміністратора сайту.

як купити сайт

як купити сайт

Думаючи про те, як купити сайт, необхідно, перш за все, подбати про безпеку проведення операції. Тобто, щоб не вийшло так, що ви перерахуєте продавцеві гроші, а сайт не отримаєте, або виявиться, що цей «продавець» не має до цього сайту взагалі ніякого відношення.

Розрахунки при покупці сайту, як правило, проводяться через електронні платіжні системи, що, з одного боку, робить угоду більш конфіденційною, з іншого боку — підвищує ризики: за номером електронного гаманця може ховатися хто завгодно і знайти цю людину, якщо виявиться, що він — шахрай, буде дуже проблематично. У той же час, щоб безпечно купити сайт, можна використовувати такі схеми:

Схема 1. Купівля сайту через гаранта. Вибирається якийсь гарант, який виступає посередником при здійсненні угоди. Тобто, спочатку гроші перераховуються від покупця гаранту, гарант повідомляє про надходження коштів продавцю, продавець переоформляє сайт на покупця, покупець повідомляє про це гаранту і гарант відправляє гроші продавцю. Гарантом при реалізації даної схеми обов’язково повинен виступати людина, що володіє бездоганною репутацією, наприклад, адміністратор біржі або форуму, на якому здійснюється угода. За свої послуги він бере комісію, яка складає кілька відсотків від суми угоди.

Схема 2. Купівля сайту через переказ з протекцією. Другий варіант — купити сайт, відправивши оплату з кодом протекції, який, повідомляєте продавцю тільки після того, як сайт буде переоформлений на вас. Наприклад, цю схему можна реалізувати при оплаті через гаманець webmoney: багато угод купівлі сайтів здійснюються саме таким чином. Однак, треба розуміти, що в цьому випадку більше ризикує продавець: якщо ви так і не скажете йому код протекції — гроші він не отримає, тому може не погодитися на застосування такої схеми.

Схема 3. Купівля сайту через укладення договору куплі-продажу. Ця схема, як правило, використовується при покупці великих, потужних сайтів за великі гроші. Вона передбачає укладання між продавцем і покупцем реального договору куплі-продажу, в якому детально обговорюються всі моменти, пов’язані з оплатою і передачею прав на сайт. Таку схему можна назвати найбільш безпечним способом покупки сайту, але вона не завжди зручна, особливо, якщо покупець і продавець територіально знаходяться далеко один від одного.

Для посилення заходів безпеки договір купівлі-продажі сайту можна завірити нотаріально. Важливий момент: щоб максимально убезпечити себе від шахраїв при купівлі сайту, діалог з продавцем потрібно вести не тільки через електронну переписку, але і по телефону і / або скайпу в режимі відеозв’язку. Обов’язково попросіть продавця пред’явити свій паспорт, запишіть його дані. Купуючи сайт у «темної конячки», ви завжди сильно ризикуєте!

Тепер давайте виділимо основні моменти, які повинен перевірити потенційний покупець перед тим, як купити сайт:

1. Відвідуваність і її тенденція. Найголовніший показник функціонування будь-якого сайту — його відвідуваність. Чим вона більше — тим більше сайт може приносити доходу і тим дорожче він буде коштувати. Важливо також побачити динаміку відвідуваності: вона росте (кращий варіант), стоїть на місці (нейтральний варіант) або падає (поганий варіант).

Важливим є і переважаючі джерела, з яких відвідувачі потрапляють на сайт, кращий варіант — це переважання попадань із пошукових систем. Обов’язково проаналізуйте статистику відвідуваності за тривалий період (попросіть продавця надати вам прямий доступ до неї — це нормальна практика).

2. Прибутковість сайту, способи монетизації. Наступний момент, на який потрібно звернути увагу перед тим, як купити сайт — це, власне, його прибутковість: який прибуток він щомісяця приносить. Звертаю увагу: не дохід, а чистий прибуток, тобто, доходи мінус витрати. Також потрібно врахувати способи отримання цього доходу. Наприклад, продажа посилань — це дуже ризикований варіант, який може виявитися недовговічним, а ось контекстна реклама — цілком прийнятний.

3. Тематика та цільова аудиторія. З метою заробітку найкраще купувати сайти дорогих тематик: бізнес, фінанси, інвестиції, нерухомість, туризм і т.д. Інтернет-ресурс, присвячений, наприклад, якійсь історичної події або вивченню океанських глибин, навряд чи буде приносити хороший дохід, навіть якщо він мегаінтересний. Крім того, бажано, щоб тематика сайту була вам близька: не варто купувати сайти тієї тематики, в якій ви абсолютно не розбираєтеся — вам буде складно ними управляти.

4. Способи наповнення сайту. Перед покупкою сайту також потрібно з’ясувати, наскільки унікальний контент на ньому опубліковано (сайти, де є хоча б невелика частка копіпасту, вже не так цікаві), де береться цей контент, якщо закуповується — то у кого і за якою ціною. Якщо з сайтом співпрацюють конкретні копірайтери — добре б заручитися їхніми контактами.

5. Способи просування сайту. Також перед тим, як купити сайт, слід дізнатися, як він просувався: які способи просування сайту використовувалися / використовуються. Якщо там будуть виявлені «сірі» та «чорні» методи просування, які нерідко застосовуються, щоб швидко розкрутити сайт і продати, не думаючи про наслідки — до покупки такого сайту потрібно ставитися вкрай обережно.

6. Технічне оснащення сайту. Важливо також знати на базі якої CMS (системи управління контентом) функціонує сайт, які додаткові функції встановлені, чи багато там технічних помилок і недоліків. Для аналізу двох останніх пунктів, якщо ви самі в них не розбираєтеся, можна залучити сторонніх фахівців, що буде коштувати додаткових витрат, але зате і дозволить істотно знизити ризики покупки сайту.

Крім усього іншого, слід звернути увагу: не знаходиться сайт під фільтрами пошукових систем (якщо знаходиться — покупку такого сайту краще взагалі не розглядати);

• Які «пузомірки» сайту — ТИЦ і PR, хоча останнім часом ці показники втрачають свою актуальність, але все ж вони мають певне значення;

• Чи числиться сайт в популярних інтернет каталогах DMOZ і Яндекс.Каталог (це надає цінності і ваги ресурсу);

• Які позиції в пошукових системах займає сайт за своїми основними ключовими запитами, по яких запитах на нього найчастіше заходять з пошуку;

• Що ще пропонується «на додачу» до сайту (публічні сторінки в соцмережах, акаунти в рекламних системах, на популярних форумах, бази передплатників і т.д.).

На закінчення кілька слів про те, як визначити реальну вартість сайту. Найкраще розраховувати її, виходячи з розміру середньомісячного доходу, який приносить сайт. За цим методом в середньому інтернет ресурс оцінюється в розмірі річного чистого прибутку, який він може принести, плюс-мінус. Крім того, не забувайте торгуватися: покупка сайту для реального покупця в переважній більшості випадків обходиться дешевше, ніж та ціна, яку спочатку просить продавець.

Тепер ви маєте певне уявлення про те, як відбувається купівля сайту, як і де купити сайт і на що при цьому потрібно звернути увагу. Сподіваюся, що ця інформація виявилася цікавою та корисною.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet