Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Як накопичити гроші ?

Сьогодні знову поговоримо про те, як накопичити гроші. Частково я вже торкався цієї теми в публікаціях «Як створити заощадження?» та «Як відкладати гроші з зарплати?». Тепер же розглянемо деякі інші важливі аспекти створення накопичень (заощаджень). Отже, як накопичити гроші? Пропоную вашій увазі 8 правил створення накопичень.

Правило 1. Створення накопичень завжди повинно припускати визначення фінансової мети. Фінансова мета має бути сформульована максимально конкретно, мати свій заданий термін досягнення. До того ж, цілі повинні бути амбітними, але реально досяжними. Фінансових цілей може бути декілька і в міру досягнення одних повинні формуватися нові. Фінансові цілі будуть служити мотивацією для створення накопичень, адже ви будете розуміти, що збираєте гроші не просто так, а для того, щоб в результаті отримати певні блага і це буде вас стимулювати. Накопичувати гроші просто так, без фінансової мети не має сенсу!

як накопичити гроші

як накопичити гроші

Правило 2. Думаючи про те, як накопичити гроші, уникайте крайнощів. Тобто, не слід практично всі зароблені кошти відправляти на створення накопичень, не залишаючи практично грошей на поточні потреби і, одночасно, не можна не відкладати з зарплати взагалі нічого, «проїдаючи» всі доходи сімейного бюджету або відкладати незрівнянно малі суми. У створенні накопичень, як і в будь-якій іншій справі, не можна пускатися в крайності. Дотримуйтеся «золотої середини» і це дозволить вам досягати фінансових цілей максимально ефективно і без шкоди для особистого бюджету.

Правило 3. Визначтеся із сумою, яку ви щомісяця будете виділяти на створення накопичень. Як я вже не раз говорив і як радять багато інших авторів, для середньостатистичної сім’ї найкраще відкладати на заощадження суму, рівну 10% від місячного доходу. Однак це не означає, що сума повинна бути саме 10%, не більше і не менше. Сума, що відкладається на накопичення, повинна також залежати від поставлених фінансових цілей і термінів їх досягнення.

Наприклад, якщо ваша фінансова мета — придбати через 10 місяців телевізор вартістю 8000 гривень, то логічно, що щомісяця ви повинні відкладати на заощадження не менше 800 гривень. Плануючи, як накопичити гроші, необхідно адекватно, на підставі співвідношення доходів і витрат особистого або ж сімейного бюджету, а також математичних розрахунків досягнення фінансових цілей, визначити суму, яку ви щомісяця будете відкладати з зарплати та інших джерел доходу на заощадження. При цьому слід розуміти, що чим більшу суму ви будете відкладати, тим швидше цілі будуть досягнуті (а досягнення фінансової мети раніше терміну — це завжди добре!), Але при цьому не забувати про правило 2 і не пускатися в крайності.

Правило 4. Визначтеся, в чому зберігати заощадження. Вибір способу зберігання заощаджень повинен бути зручним для вашої конкретної ситуації і, звичайно ж, безпечним. Тому, думаючи про те, як накопичити гроші, окрему увагу приділіть відповідям на наступні запитання:

• у якій валюті зберігати заощадження?

• як вибрати банк для депозиту?

Пам’ятайте, що високі відсотки за вкладами — це не завжди безпечно, тому намагайтеся розмістити свої накопичення максимально вигідно, не забуваючи при цьому і про способи диверсифікації ризиків. Від вибору способу зберігання заощаджень багато в чому залежить розмір додаткового пасивного доходу, який поповнить ваш сімейний бюджет, швидкість досягнення фінансової мети, збереження ваших інвестицій, тому підійдіть до цього питання з усією відповідальністю.

Правило 5. Уникайте кредитів і будь-яких інших боргів. Борги і кредити — це головний ворог накопичень. Тому, якщо ви задумалися про те, як накопичити гроші, але при цьому у вас є борги або непогашені кредити — у першу чергу слід позбутися боргів, а потім вже створювати заощадження. Немає ніякого сенсу створювати накопичення, одночасно користуючись кредитами і маючи борги.

Правило 6. Плануйте і розумно економте сімейний бюджет. Економія сімейного бюджету за рахунок планування і контролю витрат повинна виступати додатковим стимулом для створення накопичень. Адже ту суму, яку ви заощадите, ви направите на створення заощаджень, що дозволить швидше досягти фінансових цілей. Грамотне планування сімейного бюджету та ведення обліку домашніх фінансів дозволять виділяти більше коштів на створення накопичень і швидше досягати фінансових цілей.

Правило 7. Спочатку заплати собі! Правило спочатку заплати собі означає, що в першу чергу ви повинні виділяти з надходжень кошти для створення накопичень, а потім вже витрачати решту на особисті потреби. Якщо ви будете нехтувати цим найважливішим правилом, швидше за все, у вас просто не буде залишатися грошей для створення накопичень.

Правило 8. Доходи завжди повинні рости швидше витрат. Якщо ви задумалися над тим, як накопичити гроші, приділіть цього моменту особливу увагу. Це правило можна навіть назвати «золотим». У міру того, як ваші доходи сімейного бюджету будуть рости, не поспішайте збільшувати витрати, хоча завжди виникає бажання вчинити саме так. Якщо доходи зросли, наприклад, на 20%, ви можете збільшити витрати на 10%, що матиме позитивний вплив на збільшення темпів створення накопичень і при цьому витрати на поточні потреби також трохи зростуть. Якщо ваші доходи ростуть, темп зростання доходів завжди повинен бути вище темпу зростання витрат.

Що ж,я описав вісім нескладних правил, які підкажуть вам, як накопичити гроші швидко і грамотно. Застосовувати ці правила можна як для особистого бюджету (для створення накопичень на особисті потреби), так і для бюджету родини (для досягнення фінансових цілей сім’ї). Бажаю всім хороших темпів зростання накопичень і якнайшвидшого досягнення фінансових цілей!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet