Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Як сформулювати фінансову мету?

Сьогодні я пропоную поговорити про те, що таке фінансова мета людини і як сформулювати фінансову мету. Почну з того, що в принципі все людське життя без цілей можна назвати безглуздим і прожитим даремно. Мета — це те, що надає будь-якій життєвій сфері людини (робота, навчання, особисте життя, сім’я і т.д.) якийсь інтерес, прагнення, стимул до розвитку і самовдосконалення.

Те ж саме можна сказати і про грошову сторону людського буття: фінансова складова життєвого циклу в наші дні має таке ж важливе значення, як і всі інші, тому пускати її на самоплив неприпустимо. У фінансовій сфері, як і в усіх інших, людина теж повиннна ставити собі цілі і досягати їх. Що таке фінансова мета людини? Фінансова мета людини — це виражений у грошовому або матеріальному вигляді предмет прагнення, для отримання якого людина докладає свідомі зусилля.

сформулювати фінансову мету

сформулювати фінансову мету

Тобто, фінансова мета людини може бути сформульована в грошовому вираженні, якщо мова йде про зростання капіталу, або в матеріальному, якщо мова йде про якесь велике придбання . Приклади фінансових цілей:

• зібрати 3000 гривень для інвестування в цінні папери (грошова);

• збільшити капітал на 3000 доларів (грошова);

• купити ноутбук за 8 000 гривень (матеріальна);

• купити путівки в Туреччину на двох за 2000 доларів (матеріальна) .

Для зручності постановки і досягнення цілей я пропоную розбити всі фінансові цілі за термінами їх реалізації наступним чином:

• Короткострокові (від 1 до 3 місяців);

• Середньострокові (від 3 місяців до 1 року);

• Довгострокові (понад 1 року).

Чим коротший термін постановки мети, тим простіше її реалізувати. Справа в тому, що в принципі здійснювати будь-яке планування, в т.ч. і фінансове, в сьогоднішній ситуації набагато простіше на короткі терміни. Досягнення довгострокових фінансових цілей набагато більше схильне коригуванням різноманітними зовнішніми факторами, на які людина не здатна вплинути. Це можуть бути фактори законодавчого характеру, раптові зміни економічної ситуації в країні (дефолти і фінансові кризи), непередбачені особисті обставини і т.д..

Тому кінцеві довгострокові і середньострокові фінансові цілі я б рекомендував завжди розбивати на проміжні короткострокові, що сприятиме більш ефективному просуванню до реалізації мети.

Наприклад, ваша кінцева фінансова мета — купити квартиру через 10 років. Розбийте її спочатку на 10 середньострокових (скільки грошей ви повинні збирати щороку, не забуваючи робити поправки на рівень інфляції і темпи зростання вартості нерухомості (краще запланувати трохи більше, це ніколи не завадить). А потім кожну середньострокову мету щорічно розбивайте ще на проміжні короткострокові (скільки грошей відкладати щомісяця).

Якщо виникнуть певні зовнішні обставини (наприклад, квартири різко подорожчають) — цілі доведеться коригувати, але, що важливо, у вас все одно вже буде певний проміжний результат. Тільки так ви зможете щомісячно, крок за кроком , плавно йти до своєї мети, контролюючи цей процес.

В іншому випадку процес досягнення фінансової мети буде неконкретним і неконтрольованим, що дуже сильно поставить під сумніви планований підсумок. Якщо говорити про те, скільки фінансових цілей може бути у людини одночасно, я вважаю, що оптимальна кількість — три: по одній в кожному тимчасовому інтервалі. Занадто велика кількість утруднить їхнє виконання, а занадто мале буде розхолоджувати фінансову дисципліну.

Однак після реалізації однієї поставленої мети, необхідно змінювати її на наступну. При досягненні однієї із поставлених фінансових цілей, не зупиняйтеся і тут же ставте перед собою наступну.

Як сформулювати фінансову мету? Фінансова мета людини обов’язково має бути сформульована максимально конкретно. Чим конкретніше буде поставлена фінансова мета, тим простіше буде її досягти. Тобто, вам необхідно дуже добре продумати, як правильно сформулювати фінансову мету. Для цього заздалегідь проаналізуйте всі моменти, які можуть вплинути на досягнення мети і постаратися максимально врахувати їх.

Що ж, я пояснив, що таке фінансова мета людини і як сформулювати фінансову мету. Не варто нехтувати постановкою фінансових цілей і їх досягненням. Я думаю, що практично кожна людина так чи інакше ставить перед собою фінансові цілі, тому просто почніть тепер робити це більш грамотно і продумано і результат не змусить себе довго чекати.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet