Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Як скласти сімейний бюджет ?

Сьогодні ми поговоримо про те, як скласти сімейний бюджет, і що таке таблиця сімейного бюджету. Відразу хочу звернути вашу увагу на важливості цієї теми, оскільки від того, наскільки правильно буде складатися бюджет сім’ї, багато в чому залежатиме майбутнє фінансове становище подружжя, їхніх дітей та сім’ї в цілому. Якщо ви є нашим постійним читачем, то ви вже повинні знати, що планування сімейного бюджету  включає складання плану доходів і витрат сім’ї на певний розрахунковий період (як правило — на 1 місяць).

Від того, наскільки грамотно буде складений цей персональний фінансовий план, наскільки він буде реальним і в той же час, оптимізованим у витратній частині, а також від того, наскільки точно він виконуватиметься і залежить успіх та зростання фінансового стану сім’ї.

Отже, як скласти сімейний бюджет. Як я вже говорив, сімейний бюджет включає дві категорії доходів і чотири категорії витрат. Тому, щоб скласти таблицю сімейного бюджету, необхідно окремо розпланувати кожну із цих категорій.

як скласти сімейний бюджет

як скласти сімейний бюджет

Відразу хочу відмітити дуже важливий момент: схема планування сімейного бюджету сильно залежить від типу сімейного бюджету, який використовується у вашій сім’ї. Тому, якщо ви думаєте над тим, як скласти сімейний бюджет, передусім, вам слід визначитися із видом бюджету сім’ї, який у вас використовуватиметься (спільний, змішаний або роздільний).

Перед складанням сімейного бюджету ви обов’язково повинні проаналізувати свої доходи і витрати за попередні місяці. Щоб ви змогли це зробити, вже заздалегідь слід почати вести облік домашніх фінансів. Після того, як ці дані у вас з’являться, ви зможете запланувати сімейний бюджет на наступний місяць. Планування сімейного бюджету здійснюється за допомогою складання таблиці доходів і витрат, в яку вписуються планові і фактичні дані (планові- відразу, а фактичні — у міру їхньої появи).

Складати цю таблицю можна різними способами: вручну на папері, в MS Excel, в спеціальних програмах для домашньої бухгалтерії або ж сервісах домашньої бухгалтерії онлайн. Чим детальніше буде складена таблиця сімейного бюджету, тим краще, але зараз я хочу розказати як скласти сімейний бюджет досить спрощено, щоб ви просто змогли зрозуміти суть.

Як скласти сімейний бюджет? Розкажу на прикладі сімейного бюджету спільного типу. В таблиці сімейного бюджету спільного типу спочатку плануються доходи. Потім я би рекомендував планувати обов’язкові витрати, до яких відносяться :

• погашення боргів (обов’язкова і першочергова стаття витрат);
• створення резервів; створення заощаджень; формування сімейного капіталу.

Тільки після цього слід переходити до планування поточних витрат сім’ї по чотирьох категоріях:

• Загальні сімейні витрати (окремо постійні і змінні) ;
• Витрати на утримування дітей;
• Особисті витрати чоловіка;
• Особисті витрати дружини.

Також я б рекомендував завжди включати в таблицю сімейного бюджету непередбачені витрати (в середньому — близько 10% від загальної суми доходів). Статті витрат сімейного бюджету можуть бути різними і чим детальніше вони будуть розписані і заплановані, тим краще. Тому, думаючи про те, як скласти сімейний бюджет, відразу ж постарайтеся вписати в таблицю усі витрати, які є у вас в сім’ї, розбивши їх по категоріях.

Розписати витрати можна всього один раз спочатку, потім кожен місяць тільки коригувати потрібні цифри (і то не всі, оскільки певні доходи і витрати сім’ї можуть залишатися незмінними). Колонка «план» заповнюється перед початком звітного місяця, а колонка «факт» — по його закінченні на основі даних домашньої бухгалтерії, або ж у той момент, коли певні витрати вже остаточно сформовані (наприклад, якщо комунальні платежі за місяць вже сплачені — можна вписати їх в таблицю одразу, не чекаючи кінця місяця).

Якщо таблиця сімейного бюджету ведеться в excel, туди можна внести формули для виконання автоматичного підрахунку в рядках «разом» і стовпчику «відхилення» — це істотно спростить ведення сімейного бюджету.

Якщо ваш бюджет сім’ї змішаного типу, то таблиця сімейного бюджету відрізнятиметься тим, що особисті витрати чоловіка і дружини формуватимуться в першу чергу в заздалегідь встановленому об’ємі (наприклад, у відсотках від загального доходу сім’ї, у відсотках від власних доходів, у фіксованому грошовому вираженні і так далі), а частина, що вже залишилася, спрямовуватиметься на потреби сім’ї.

Обов’язково врахуйте це, якщо ви не знаєте, як скласти сімейний бюджет змішаного типу. При цьому, разом із загальносімейними заощадженнями і капіталом, у кожного із подружжя можуть формуватися свої особисті накопичення, призначені для досягнення особистих фінансових цілей. Наприклад, сім’я накопичує збереження для придбання дачі, чоловік — для купівлі електрогітари, а дружина — для купівлі шуби.

Якщо у вашій сім’ї ведеться роздільний бюджет, то таблиця сімейного бюджету буде, по суті, складатися з двох таблиць особистого бюджету чоловіка та дружини , кожна з яких включатиме тільки власні статті доходів, а у витратній частині — оплату загальносімейних витрат на дітей і своїх особистих витрат.

Що ж,тепер ви знаєте, як скласти сімейний бюджет різних типів і як формується таблиця сімейного бюджету. Як бачите, в цьому немає нічого надскладного, але подібне планування сімейного бюджету завжди дає відчутний ефект економії, який досягається за рахунок оптимізації і постійного контролю над витратами. Бачачи наочний ефект від своїх дій із економії сімейного бюджету, людина отримує додаткову мотивацію. Запропонована таблиця сімейного бюджету не є сталою, ви можете (і повинні) редагувати її, виходячи із власних принципів формування бюджету сім’ї.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet