Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Як створити заощадження?

Сьогодні ми поговоримо про те, як створити заощадження. Заощадження (або накопичення) — це грошові активи, які є невід’ємною частиною особистого чи сімейного бюджету людей, чиє фінансове становище знаходиться вище межі бідності. Основна функція заощаджень полягає у формуванні грошових запасів, необхідних для досягнення поставленої фінансової мети. Заощадження мають ряд суттєвих відмінностей від резервів:

1. Заощадження створюються для досягнення конкретної мети, а резерви — для використання в непередбачених ситуаціях (конкретна мета використання резервів заздалегідь не визначена).

2. Резерви можуть бути використані в будь-який момент, можуть бути навіть не використані зовсім, а заощадження створюються до заздалегідь визначеного терміну і використовуються в намічений період.

як створити заощадження

як створити заощадження

3. Людина повинна мати миттєвий доступ до резервів, тому вони повинні зберігатися на рахунках, які передбачають такий миттєвий доступ до них, а заощадження зберігаються на строкових рахунках, доступ до яких до закінчення терміну обмежений.

4. Заощадження приносять більший процентний дохід, ніж резерви, оскільки на строкові рахунки банки нараховують більше відсотків, ніж на поточні.

5. Немає сенсу створювати резерви в занадто великому обсязі, в той час як обсяг заощаджень необмежений і залежить від поставленої фінансової мети.

У той же час і резерви, і заощадження мають один загальний принцип формування: кошти на формування цих активів повинні виділятися з особистого бюджету в першу чергу! Як створити заощадження ?

Крок 1. Необхідно чітко позначити мету, на яку ви збираєтеся робити накопичення. Чим точніше сформульована фінансова мета, тим простіше буде її досягти. Приклади правильно сформульованої фінансової мети:

• Придбання заміського будинку в с. Затишне вартістю до 60 000$ , виділення коштів на початковий ремонт і облагороджування території до 15 000$.

• Двотижневий тур на двох до Туреччини під час літньої відпустки загальною вартістю до 3 000$.

• Оплата навчання дитини  — 18 000 грн.

Приклади неправильно сформульованої фінансової мети:

• Поміняти свій автомобіль на що небудь новіше, але не занадто дороге.

• З’їздити куди-небудь у відпустці.

• Частково оновити меблі в квартирі (на скільки вистачить грошей).

• Накопичити на всякий випадок, мало що може статися …

Крок 2. Необхідно визначити реальний термін досягнення поставленої фінансової мети.

Крок 3. Виходячи із необхідної суми накопичень і запланованого терміну визначити, скільки грошей потрібно відкладати щомісяця для реалізації задуманої мети. Ця сума також повинна бути реальною.

Крок 4. Приступити до здійснення наміченої мети. Відкрити в надійному банку депозит із поповненням на строк, відповідний запланованого, внести на нього вже наявну суму (за наявності) і щомісяця поповнювати згідно із особистим фінансовим планом, який ви склали. Відкриття вкладу із поповненням — не принципове, у багатьох випадках ефективніше користуватися іншими видами вкладів, мати кілька вкладів, пере розміщуючи їх. Проте варіант депозиту із поповненням найбільш простий і зручний, тому я озвучив саме його. Вибір банку та виду вкладу для розміщення заощаджень — досить серйозні питання, про це детальніше ви можете почитати в матеріалі «як вибрати банк для депозиту».

Крок 5. Після досягнення зазначеного терміну зніміть свій депозит разом з відсотками, які компенсують вам інфляційні витрати, а можливо і принесуть невеликий додатковий дохід. Тепер у вас є кошти на виконання поставленої мети і залишається тільки здійснити намічене.

У цій статті я досить лаконічно описав як створити заощадження. Тепер ви в загальних рисах знаєте, як створювати заощадження, а окремі важливі деталі ми розглянемо в подальших публікаціях. На закінчення хочу підкреслити, що наявність заощаджень в особистому бюджеті людини життєво необхідна і ставитися до них скептично — означає не піклуватися про те, щоб покращити своє фінансове становище. Тільки створення заощаджень допоможе досягти фінансової мети, незалежно від рівня фінансового стану та розміру доходів людини або ж сім’ї.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet