Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Самоорганізація: як управляти собою?

Сьогодні пропоную розглянути таке важливе поняття як самоорганізація або управління собою. З цієї статті ви дізнаєтеся, чому так потрібна і важлива самоорганізація, як управляти собою, які внутрішні вороги є практично у кожної людини, які прийоми і методи самоорганізації можна використовувати для їх усунення та до яких наслідків це може призвести.

Почну з пари крилатих виразів, які, на мій погляд, дуже добре відображають необхідність самоорганізації в принципі. Один китайський філософ сказав: «той, хто вміє управляти іншими, сильний, але ще сильніше той, хто вміє управляти собою!» І звідси вже вивели популярний нині вислів: «якщо ти не навчишся керувати собою, тобою будуть керувати інші!». Думаю, цим все сказано.

як управляти собою

як управляти собою

Займатися самоорганізацією, вчитися управляти собою потрібно і важливо. І щоб краще уявити, як управляти собою, давайте почнемо з теорії. Що таке самоорганізація? Все дуже просто. Самоорганізація — це вміння правильно організувати себе на виконання певних дій або досягнення певних цілей. Це досить широке поняття, яке включає в себе не просто боротьбу з лінню(хоча і це теж), а й уміння грамотно планувати свій робочий день, розставляти пріоритети, мотивувати себе і т.д.

Оскільки самоорганізація — це приблизно все те, що повинен робити керівник по відношенню до своїх підлеглих, для досягнення ними максимальних результатів роботи, то можна стверджувати, що самоорганізація — це управління собою, це той складний випадок, коли керівник і підлеглий виступають в одній особі. Управляти собою дійсно складніше, ніж керувати іншими, оскільки в людині обов’язково виникає конфлікт протиріч: керівника і підлеглого, у яких порівну голосів і кожен з яких не хоче поступатися один одному.

Управління собою багато в чому базується на виробленні вольових якостей. Але головна мета самоорганізації — звести все до того, щоб вчинення необхідних дій і досягнення цілей відбувалося не через сильні вольові зусилля, а легко і невимушено, само собою.

Зараз розглянемо основні методи самоорганізації, які можна використовувати, для того щоб навчитися керувати собою.

Метод 1. Тайм менеджмент. Перше, чим потрібно зайнятися, щоб підвищити свій рівень самоорганізації — це плануванням свого часу. Але не просто плануванням, а й виконанням намічених планів. Керувати собою і своїм часом потрібно теж грамотно. Вивчіть основні принципи тайм менеджменту і подумайте, як їх ефективніше застосувати конкретно у вашій ситуації. Управління часом — насправді дуже широке поняття, ціла наука, тому вимагає серйозного вивчення.

Метод 2. Вироблення звичок. Щоб навчитися без особливих проблем здійснювати необхідні регулярні дії, потрібно всього лиш перетворити їх в звичку, а зробити це можна, скориставшись простим правилом 21 дня — саме таку кількість днів потрібно, щоб будь-яка, навіть найненависніша дія стала звичкою. Виробляючи таким чином потрібні, корисні звички, ви істотно підвищите свій рівень самоорганізації.

Метод 3. Самомотивація. Ще один непоганий метод самоорганізації — самомотивація. Ці слова співзвучні, але їх значення відрізняються. Самомотивація — це визначення для себе певних мотивів, наявність яких посилить інтерес до виконання потрібних дій чи життя. Тут теж слід вивчити основні способи самомотивації, вирішити, які мотиви з можливих мають найбільше значення конкретно для вас і використовувати їх.

Метод 4. Коло спілкування. Успіх в самоорганізації багато в чому залежить від кола спілкування, в якому знаходиться людина. Наприклад, якщо всі колеги в одній офісної кімнаті звикли «валяти дурня», то навіть найзапекліший трудоголік, потрапивши в цей колектив, теж істотно знизить свою продуктивність праці. Тому варто формувати своє коло спілкування з людей з високим рівнем самоорганізації, у яких, на вашу думку, є, чому повчитися в цьому плані. І, навпаки, виключити спілкування з тими людьми, які не вміють керувати собою, не прагнуть до цього та ще й вас відмовляють, мовляв, кому все це потрібно.

Метод 5. Навчання інших. І останній цікавий метод самоорганізації, який я хочу розглянути — це навчання ньому когось іще. Справа в тому, що коли людина вчить інших, вона підсвідомо сама удосконалює свої знання і вміння, оскільки повинна бути грамотнішою і професійнішою за своїх учнів. А щоб когось вчити, зовсім не обов’язково влаштовуватися на роботу викладачем. Наприклад, батьки можуть навчати своїх дітей, адже для них самоорганізація теж ніколи не буде зайвою. Старші брати і сестри — молодших. Нарешті, можна за взаємною згодою зайнятися навчанням свого друга або подруги. І у всіх цих випадках ви повинні будете, перш за все, показувати особистий приклад, що матиме велику користь для вас самих.

На закінчення хочу ще раз підкреслити: самоорганізація дуже потрібна і важлива — добре запам’ятайте це. Не було б самоорганізації — не було б, наприклад, і цього сайту і багато чого іще… Ті, хто здатні керувати собою, однозначно досягнуть в житті більш вагомих успіхів, а ті, хто навіть не замислюються про це — будуть жити «як всі». Дивіться самі, що для вас цікавіше …

Тепер ви маєте певне уявлення про те, що таке самоорганізація, як управляти собою, які методи самоорганізації можна для цього використовувати. Вивчайте цю тему глибше, застосовуйте на практиці і, напевно, вже скоро ви побачите перші позитивні зміни.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet