Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Як відкрити власний бізнес

Сьогодні хочу почати таку глобальну і серйозну тему як відкриття бізнесу і в цій вступній публікації розповім про те, як відкрити власний бізнес , які завдання для цього необхідно поставити перед собою та на які питання знайти відповідь.

Якщо ви не знаєте, як відкрити власний бізнес, з чого почати, думаю, що ці поради будуть вам дуже корисними. Отже, скажу відразу, що якщо ви задумалися про початок власної справи — ви на правильному шляху. Адже відкриття бізнесу передбачає набагато більші можливості для заробітку, ніж робота на «дядю». Але якщо ви не будете робити для цього ніяких дій, думки так і залишаться думками. Саме тому необхідно діяти, крок за кроком йти до своєї мрії. І зараз я хочу позначити вам ті самі кроки, які необхідно пройти, щоб відкрити свій бізнес. Отже, 10 кроків до відкриття свого бізнесу.

як відкрити власний бізнес

як відкрити власний бізнес

Крок 1.Бізнес ідея — відкриття бізнесу завжди починається з ідеї. Придумати щось нове під силу, напевно, тільки одиницям, тому можна взяти готові бізнес ідеї і доопрацювати їх, адаптуючи під конкретні умови. Думаючи про те, як відкрити власний бізнес , ви, в першу чергу, повинні вибрати для себе сам товар або послугу, навколо якої буде будуватися ваша справа. Це не обов’язково щось одне: може бути ціла група товарів або комплексне надання послуг. Це може бути виробництво, безпосереднє створення товару / послуги або ж торгівля, посередницька діяльність між виробниками і споживачами. Говорячи простою мовою, на цьому першому етапі ви повинні придумати, яким чином і на чому збираєтеся заробляти і чим докладніше ви це продумаєте — тим краще.

Крок 2. Розробка бізнес плану. Тепер вашу бізнес ідею необхідно розписати мовою цифр. Знову ж таки, чим детальніше, тим краще. У бізнес плані ви повинні чітко прорахувати всі свої потенційні витрати і доходи, конкретизуючи їх за статтями, щоб вийти на рівень прибутку. Бізнес план не потрібно «підганяти» під бажаний прибуток — немає ніякого сенсу обманювати себе ж. Навпаки, він повинен бути максимально реальним, щоб відкриття бізнесу та подальший його розвиток максимально співпало з вашими очікуваннями від цього процесу. Якщо бізнес план виходить збитковим, значить, вам необхідно переглянути свою бізнес ідею так, щоб вийти на прибуток.

У жодному разі, категорично не варто починати справу за принципом «як вийде», якщо ви не можете аргументовано підтвердити, що вона буде прибутковою. Усі наступні кроки, можна сказати, є складовими частинами бізнес плану, тобто, вже повинні бути в ньому описані, хоча б у загальному грошовому плані, без конкретних найменувань. Я ж буду описувати їх окремо з метою загострити увагу на кожному з цих моментів.

Крок 3. Пошук джерел фінансування. Ідеальний, на мій погляд, варіант — це відкриття бізнесу повністю за рахунок власних коштів. Але такий варіант доступний не кожному, тому можна розглядати інші джерела фінансування: залучення приватного інвестора (партнера) або банківський кредит.

Побудувати відносини з партнером по бізнесу або інвестором зовсім не просто. Вони захочуть співпрацювати на умовах, вигідних їм, у вас же будуть свої уявлення про форму співпраці. Доведеться шукати компроміс, але навіть коли він буде знайдений, бізнес буде відкритий, почне функціонувати і давати прибуток, з партнерами можуть виникнути розбіжності та суперечки з фінансових питань. Тому я настійно рекомендую всі ділові відносини оформляти договорами, в яких чітко і детально прописувати всі моменти спільного ведення бізнесу.

Що стосується звернення за допомогою в банк, то і тут потрібно бути дуже уважним, щоб відкриття бізнесу не привело вас у фінансову яму. Адже банки, надаючи бізнес кредити, хочуть, щоб ви, як мінімум, оплачували відсотки вже з першого місяця використання позикових коштів. А чи буде у вас така можливість? Адже будь-яка справа, навіть при самому вдалому старті, має певний період окупності. Загалом, брати кредит за принципом «аби дали» — не варіант. Потрібно чітко уявляти і планувати, з яких джерел ви будете його оплачувати і повертати.

Крок 4. Вибір форми реєстрації та системи оподаткування. Думаючи про те, як відкрити свій бізнес , необхідно визначитися, від чийого імені ви будете вести справи: реєструвати підприємство або ж оформляти підприємницьку діяльність на фізичну особу. Крім того, потрібно вибрати систему оподаткування: на загальних підставах або спрощену, якщо планований вид бізнесу це дозволяє. У кожній країні є свої нюанси, до того ж, вони постійно змінюються, тому перед відкриттям бізнесу вам необхідно уважно вивчити всі законодавчі акти, що стосуються реєстрації суб’єктів господарювання, оподаткування та здійснення планованої вами діяльності.

Для спрощення цієї процедури рекомендую звернутися в державні організації, що здійснюють правову консультаційну підтримку суб’єктів оподаткування: всілякі управління підприємництва, центри підтримки підприємців і т.п. — там ви завжди зможете отримати кваліфіковані та безоплатні консультації із відкриття бізнесу.

Крок 5. Пошук приміщення та обладнання для ведення бізнесу. Якщо планована вами діяльність передбачає наявність приміщення, то ви ніяк не зможете відкрити свій бізнес, поки у вас його немає. Тут є два варіанти: купити необхідну нерухомість або взяти в оренду. Вибір одного з них залежить від ваших планів і фінансових можливостей. Якщо для відкриття бізнесу потрібна нерухомість, особливо якщо вона буде виступати основним фактором залучення клієнтів (тобто, більшість покупців ваших товарів / послуг будуть потрапляти до вас «самопливом»), то вибору безпосереднього об’єкта слід приділити дуже велику увагу.

Від того, наскільки вдало буде розташований ваш магазин або офіс, залежатиме успіх майбутньої справи. У вибраному приміщенні потрібно буде зробити ремонт, завезти туди необхідне обладнання та меблі, тобто, повністю підготувати його до відкриття бізнесу. Крім того, в більшості випадків необхідно буде провести узгодження зі всілякими контролюючими органами (пожежники, СЕС, охорона праці тощо), на жаль, без цього ніяк.

Крок 6. Пошук постачальників. Як відкрити власний бізнес, якщо ви не знаєте, де будете закуповувати товар або сировину для його виробництва? Ніяк не вийде. Саме тому ще до моменту відкриття необхідно продумати і цей момент, знайти потрібних постачальників, налагодити з ними контакти, можливо — вже відразу укласти договори поставки, що обумовлюють всі умови.

Де їх шукати? Все залежить від того, чим ви плануєте займатися. Якщо торгувати товарами повсякденного попиту, то постачальників буде хоч відбавляй, але ваше завдання — вибрати з цієї безлічі тих, хто пропонує оптимальні ціни та умови поставки. Якщо вам потрібна якась специфічна продукція, про яку ви навіть поки не знаєте, де її купити, то користуйтеся всілякими каталогами і пошуком в інтернеті. Наберіть в пошуковику «найменування товару купити оптом» і потрапите на сайти потрібних вам компаній. Для відкриття бізнесу необхідно буде придбати першу партію товару або сировини.

До речі, коли ваш бізнес вже буде діяти і він буде «помітний» (наприклад, у вас буде відкрито магазин або сайт, що рекламує вашу діяльність), постачальники самі почнуть знаходити вас і пропонувати свій товар. Адже у них теж свій бізнес і вони так само зацікавлені в пошуку клієнтів.

Крок 7. Підбір персоналу. У випадку, якщо для відкриття свого бізнесу вам знадобиться наймана праця, звичайно ж, необхідно заздалегідь подбати про підбір персоналу. Напевно багато хто пам’ятає крилату фразу «кадри вирішують все», так от, це дійсно так. Від того, наскільки кваліфікований, чесний і просто приємний у спілкуванні з клієнтами буде ваш персонал, дуже сильно залежатиме успіх майбутньої справи. Тому обов’язково приділіть підбору персоналу достатньо уваги, брати перших-ліпших кандидатів категорично не раджу. Практика показує, що знайти дійсно хороших співробітників будь-якої спеціальності або навіть без неї дуже важко. Тому, коли знайдете людей, які будуть працювати чітко і злагоджено на благо вашої справи, заробляючи вам прибуток, не скупіться гідно оплачувати їхню працю.

Крок 8. Аналіз конкурентів. Дуже рідкісний бізнес не має конкурентів. Як правило, вони є, їх багато і вони вже міцно стоять на ногах, на відміну від вас. І для них ваше відкриття бізнесу — теж конкуренція і відхід частини прибутку, тому вони зроблять все, щоб вижити вас з ринку. Ви повинні відразу до цього підготуватися. Добре вивчіть своїх конкурентів, виявте їхні слабкі місця і відразу продумайте, в чому ви зможете бути краще них, щоб забрати собі частину їхніх клієнтів. Це може бути ціна, рівень сервісу, якість, дисконтні програми, знижки і т.д. Конкуренція — дуже серйозний момент, який, на жаль, багато людей, які думають про те, як відкрити власний бізнес, чомусь упускають. А це велика помилка, адже саме завдяки конкурентам ваші справи можуть піти не так, як планувалося.

Крок 9. Реклама. Практично будь-яке відкриття бізнесу та початок діяльності має супроводжуватися рекламною компанією. Реклама необхідна, щоб заявити про себе і залучити перших клієнтів. Потрібно продумати, якими способами ви будете рекламуватися, прорахувати рекламний бюджет, вибрати рекламні агентства, з якими будете співпрацювати, ЗМІ для розміщення реклами і т.д. Багато людей, думаючи про те, як відкрити свій бізнес, чомусь не звертають уваги на цей важливий крок. На мій погляд, в більшості випадків він просто необхідний. До речі, витрати на рекламу можна знизити, якщо певні рекламні заходи проводити самостійно, наприклад, через соціальні мережі.

Крок 10. Відкриття бізнесу. Ну і тепер, коли все готово до відкриття, можна запускатися. При цьому в перший час потрібно дуже ретельно відстежувати всі бізнес процеси, дивитися, наскільки вони відповідають складеному бізнес плану. Якщо щось йде не так — потрібно оперативно виявляти причину і намагатися її усунути.

На перших порах необхідно, маневруючи, виробити оптимальну концепцію ведення бізнесу, автоматизувати всі робочі процеси, привести вашу справу до того, щоб вона працювала як єдиний механізм. Коли ваш бізнес вийде на точку беззбитковості і почне приносити прибуток, необхідно грамотно ним розпоряджатися, так, як ви намітили в бізнес плані. Я рекомендую хоча б частину прибутку обов’язково інвестувати у свій бізнес, розширюючи його і, тим самим, збільшуючи подальший прибуток, або ж накопичувати для відкриття нових проектів.

Я коротко описав, як відкрити власний бізнес, розклавши весь процес на 10 простих кроків. Не можна сказати, що це ідеальна модель започаткування бізнесу, що ці кроки потрібно проходити саме в такій послідовності, багато з них можуть переставлятися місцями або здійснюватися одночасно. Це, швидше, досить узагальнений шлях, який в загальному і цілому підходить для підприємців-початківців, проте для окремих бізнес ідей може мати досить суттєві відмінності. Звичайно ж, кожен із запропонованих кроків розписаний дуже коротко. Щоб роз’яснити їх докладніше, знадобиться не одна стаття по кожному кроці. Тому залишайтеся на нашому сайті, слідкуйте за оновленнями і чекайте нових публікацій про відкриття бізнесу та інших формах активного і пасивного доходу , а також про управління особистими фінансами. Нехай ваша фінансова грамотність завжди буде на високому рівні.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet