Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Як вибрати банк для депозиту?

В попередньому матеріалі ми говорили про банківські вклади з поповненнями , сьогодні ж поговоримо про те, як вибрати банк для депозиту та який банк надійний .

Відразу хочу сказати, що вибір банку для депозиту — дуже відповідальне і важливе завдання і від його правильного рішення залежить не лишень майбутній пасивний дохід, але і, найголовніше- збереження ваших заощаджень або капіталу.

як вибрати банк для депозиту

як вибрати банк для депозиту

Отже, як вибрати банк для депозиту? Найпершим і найважливішим чинником, що впливає на вибір банку для депозиту, як ви вже зрозуміли, повинна виступати надійність банку. Коли ви плануєте довірити фінансовій установі особисті кошти, необхідно, в першу чергу орієнтуватися саме на цей чинник. Усе інше, у тому числі і прогнозована доходність вкладень, в даному випадку другорядне.

Який банк надійний? Я пропоную аналізувати надійність банку по наступних десяти критеріям надійності :

1. Рейтинги банку в загальній банківській системі держави. Для розміщення депозиту зберігання заощаджень я б рекомендував вибирати банки, що входять в ТОП 20-30 кращих банків країни за основними показниками фінансової діяльності. Причому, рейтинги банків слід аналізувати на офіційному сайті Національного Банку держави.

2. Кредитні рейтинги банку. Це рейтинги, що виставляються банкам міжнародними рейтинговими агентствами. Краще всього брати до уваги рейтинги, присвоєні наступними агентствами: Fitch, Moody’s, Standard & Poor’s. Я б не порекомендував зберігати заощадження у банках, кредитні рейтинги яких знаходяться на рівні нижче B.

3. Вік банку. На просторах колишнього СРСР більшість банків утворилися на початку 90-х, тому їх вік зазвичай не перевищує 20 років. Але, у будь-якому разі, банк, якому 20 років, за інших рівних умов буде привабливіший для розміщення депозиту, аніж банк, якому, наприклад, 5 років.

4. Динаміка розвитку банку. Дуже велику увагу я б радив приділити динаміці розвитку. Тобто, яким би потужним банк не був, якщо його фінансові показники в останні роки стоять на місці або, ще гірше, знижуються, до такого банку слід відноситися з особою обережністю, особливо, якщо у банку проблеми з прибутковістю (банк працює у збиток).

5. Фінансове положення банку в період криз. Теж один з дуже важливих моментів. Коли все більш-менш добре, банк працює, але що відбувається з ним, коли виникають кризові ситуації (обвали курсів і тому подібне)? Проаналізуйте, як поводився банк в такі моменти (1998, 2008 р.),оскільки від повторення ніхто не застрахований. Якщо у момент кризи банк по своїй ініціативі (а не, наприклад, за вказівкою НБУ, якому не можна не підкорятися) тимчасово припиняв виконувати свої зобов’язання, тобто, сильно затримував платежі, не віддавав вклади , обмежував суми видач і тому подібне, я б не став довіряти свої особисті фінанси такому банку.

6. Участь банку в державній програмі захисту вкладів. У кожній країні такі програми називаються по-своєму, тому я узагальнив їх назву. Насправді, навіть якщо вклад у банку гарантується державою (в межах якоїсь суми), то все одно при банкрутстві банку отримати його буде не так те просто, а може бути навіть неможливо. Цю тему ми обов’язково розглянемо детальніше в одному з наступних матеріалів, проте Але все одно можна констатувати той факт, що вклади, які потрапляють під захист держави, привабливіші, ніж вклади, котрі не потрапляють під такий захист.

7. Акціонери банку. Проаналізуйте, кому належить банк і, якщо це можливо поцікавтеся фінансовим станом акціонерів. Наприклад, це можуть бути банки або банківські групи інших країн, великі корпорації, держава або приватні інвестори. Якщо акціонери в цілому терплять збитки, це може негативно відбитися на усіх їхніх активах, в т.ч. і на цьому банку, навіть якщо він сам поки що працює прибутково. Особливо обережно слід відноситися до банків, чиї акціонери залучені у всілякі кримінальних абож міжнародних скандалах.

8. Капітал банку. Як і у людини або підприємства, чим більше в капіталі банку буде власних коштів, тим краще. Причому, слід проаналізувати як розмір капіталу в грошовому вираженні, так і співвідношення власних пасивів і запозичених.

9. Депозитний портфель банку. Оскільки ми говоримо про те, як вибрати банк для депозиту ,необхідно проаналізувати, яка кількість вкладників вже довірила свої кошти цьому банку, яке місце в рейтингу банків він займає по депозитному портфелю фізичних осіб. Я б радив розміщувати депозити у банках, що входять в 20-ку лідерів за об’ємом депозитних вкладів населення.

10. Відгуки про банку. Не варто нехтувати і цим критерієм. Враховуйте, що пишуть про банк звичайні клієнти . Особливо, звичайно, зверніть увагу на відгуки вкладників. Зрозуміло, що, як правило, люди писатимуть тільки негатив (коли все добре бажання писати не виникає), але все одно проаналізуйте різні неприємні ситуації, які виникали у банку і на основі цього приймайте рішення.

Що ж, ось такими критеріями я раджу користуватися вам у тому випадку, коли перед вами стоїть запитання, як вибрати банк для депозиту. Маю надію, що я хоча б трохи допоміг у вирішенні цієї проблеми .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet