Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Як визначити фінансове становище людини?

У попередньому матеріалі ми розглянули що таке фінансове становище людини та на які види його можна поділити. Сьогодні ж ми розглянемо як визначити фінансове становище людини .

На запитання «як визначити фінансове становище «? усі відповідають по­ різному. Як правило, в першу чергу для визначення фінансового стану звертають увагу на два наступних моменти:

• Скільки людина заробляє;
• Яке майно є у її у власності.

як визначити фінансове становищеНасправді ж ці два параметри самі по собі абсолютно не характеризують фінансове становище людини і ось чому. Для більшої наочності порівняємо людину із підприємством. Оцінка фінансового стану підприємства завжди зводиться до того, щоб визначити, прибуткове це підприємство або ж збиткове. Візьмемо для прикладу різні великі підприємства (заводи, комбінати і т.п.), що залишилися із часів СРСР. Майна у їхній власності предостатньо, його вартість складає мільйони, їхня виручка також обчислювалася мільйонами. І, незважаючи на це переважна більшість таких підприємств давно визнана банкрутами і з кожним роком число подібних банкрутів поповнюється. Чому? Та все дуже просто: ці підприємства витрачають більше, ніж заробляють, тобто, їх витрати перевищують доходи.

Таким чином, фінансове становище характеризується не розміром доходів і наявністю майна у власності, а, в першу чергу — співвідношенням прибуткової та витратної частини бюджету!

Те ж саме можна віднести і до людини, розглядаючи її особистий бюджет. Від доходів людини від того, скільки вона заробляє, фінансовий стан, звичайно ж, залежить, але тільки на 50%. На решту 50% впливає витратна частина особистого бюджету, тобто, скільки людина витрачає. Окрім цього, важливу роль грає наявність грошових (резерви, заощадження, капітал) і матеріальних (майно у власності, бізнес, цінні папери, дорогоцінні метали) активів з однієї сторони та заборгованостей( позик, кредитів та інших боргів) з іншої.

Наявність будь-яких боргів (починаючи від банківських кредитів і закінчуючи позиками у знайомих «до зарплати» і заборгованістю по платі за комунальні послуги) робить украй негативний вплив на рівень фінансового стану людини. В тому числі і тому, що користування позиковими коштами у більшості випадків вимагає додаткових витрат (відсотки і комісії з кредитів, пені та штрафи за прострочення обов’язкових платежів, винагорода і подарунки знайомим, котрі позичають кошти і т.д.).

Майно у власності та інші матеріальні активи не можна розглядати як показники фінансового становища, якщо вони придбані за рахунок позикових коштів і ця заборгованість ще повністю не погашена. Особливо це стосується майна, придбаного для особистого споживання. В цьому випадку, навпаки, наявність майна, купленого в кредит, знижує рівень фінансового становища людини.

Тому, розглядаючи способи покращення фінансового становища, про кредит слід думати в останню чергу і тільки з метою підняття прибуткової(а не витратної!) частини особистого бюджету, а краще всього — не думати взагалі.Щоб покращити фінансове становище, в першу чергу необхідно прагнути до збільшення різниці між прибутковою і витратною частиною особистого бюджету, а нарощування матеріальних активів – вторинне.

Що ж, думаю ви зрозуміли, що таке фінансове становище та як визначити фінансове становище . Маю надію, що наш ресурс хоча б трохи допоможе вам в майбутньому покращити ваше фінансове становище .

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet