Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Які кредити можна брати?

Повернемося до теми кредитування. На нашому інтернет ресурсі вже було кілька публікацій, присвячених найбільш невигідним кредитами, які я настійно рекомендую не брати ні за яких обставин. Тепер давайте поговоримо про те, які кредити можна брати, тобто, про ті кредити, які можуть дійсно принести користь особистому або сімейному бюджету.

Сьогодні я розгляну тільки цілі кредитування та ситуації, які, на мій погляд, виправдовують отримання кредиту. Незважаючи на те, що в цілому, звичайно ж, жити в кредит — це погано, бувають ситуації, в яких скористатися кредитом вигідніше, ніж не скористатися. Отже, які кредити можна брати :

1. Іпотечні кредити. Якщо у вас немає власного житла і доводиться його знімати (що, до речі, передбачає істотні додаткові витрати особистого бюджету), при цьому ви добре заробляєте, стабільно збільшуючи свої доходи, а також вже маєте певні заощадження, яких вистачає лише на невелику частину оплати вартості бажаного об’єкта нерухомості, то іпотечний кредит може стати кращим варіантом вирішення житлового питання.

які кредити можна брати

які кредити можна брати

Зазвичай, виступаючи, наприклад, проти споживчого кредитування, я говорю про те, що замість того, щоб брати кредити, потрібно просто грамотно оптимізувати особистий капітал, створюючи заощадження, що дозволяють самостійно оплатити велику покупку. У випадку із покупкою нерухомості ситуація трохи інша. Якщо взяти до уваги середній або навіть відносно високий рівень доходів і порівняти з вартістю житла, буде зрозуміло, що навіть при найбільш грамотному управлінні особистими фінансами збирати доведеться довгі роки (за моїми підрахунками- в середньому близько 10-15 років).

У той же час, необхідність у власному житлі виникає вже на початковому етапі дорослого життя, особливо коли людина створює сім’ю. Крім того, незаперечною перевагою іпотечного кредитування можна назвати той факт, що витрати на оренду житла часто наближаються до витрат на погашення іпотечного кредиту. При цьому, як ви розумієте, платити за чуже житло і за власне житло — це дві великі різниці!

Таким чином, іпотечний кредит часто є оптимальним способом придбання власного житла, яке завжди, в будь-якому випадку, краще, ніж орендоване. У той же час, слід віддавати собі звіт, що іпотека накладає на вас багаторічні зобов’язання, тому ви повинні бути абсолютно впевнені в тому, що зможете їх виконати. Категорично не можна керуватися принципом: «візьму іпотеку, а там будь що буде»! Слід брати іпотечний кредит таким чином, щоб він вирішив вашу проблему, а не створював нові!

2. Кредити на будівництво. Як і у випадку з придбанням житла, будівництво житлового будинку — дуже капіталомісткий процес, який за відсутності джерел фінансування може розтягнутися на довгі роки. При цьому затягування процесу будівництва таїть у собі масу небезпек, які можуть спричинити за собою істотні додаткові витрати.

По-перше, простій недобудови призводить до її природного руйнування. По-друге, вартість будматеріалів і будівельних робіт зростає з кожним роком, тому, чим швидше ви закінчите будівництво, тим дешевше воно вам обійдеться.

Сукупність цих факторів дає зрозуміти, що швидко побудувати будинок в кредит фінансово вигідніше, ніж затягувати будівництво на багато років, фінансуючи його самостійно. Однак, не варто забувати про вибір по- справжньому вигідних умов кредитування (вигідні — не означає швидше і без документів, а навпаки!) і про об’єктивну оцінку своїх фінансових можливостей погашення отриманої позики.

Оскільки фінансування будівництва має на увазі поступове, поетапне вкладення коштів, то оптимальним способом кредитування на будівництво буде кредит із можливістю видачі траншами або ж кредитна лінія.

3. Кредити на бізнес цілі. Говорячи про те, які кредити можна брати, бізнес кредитам варто приділити особливу увагу. Але це зовсім не означає, що якщо у вас зовсім немає грошей і доходу, але є відмінна (як ви вважаєте) бізнес-ідея, слід терміново шукати банк, який погодиться вас прокредитувати в такій ситуації (якщо погодиться, то, повірте, це буде дуже дорогий кредит), потім вкладати отримані гроші у справу, сподіваючись, що все піде саме так, як ви задумали і ви зможете розрахуватися з боргами і заробити багато грошей. Бізнес кредити слід (і навіть потрібно, вигідно!) брати, на мій погляд, при дотриманні наступних двох умов:

• У вас вже є діючі (а не майбутні!) стабільні джерела доходу, які дозволять вам погасити отриманий кредит.

• Навіть за найбільш песимістичними прогнозами ви заробите на цих грошах більше, ніж заплатите за них банку.

У такому випадку сміливо можете отримувати кредити на ведення бізнесу, не забуваючи про вибір оптимальних умов кредитування і заробляти на кредитних грошах, збільшуючи свої доходи та нарощуючи особистий капітал.

4. Автокредити. Це самий останній і найбільш неоднозначний варіант, який я хочу розглянути, відповідаючи на запитання, які кредити можна брати. Справа в тому, що, на мій погляд, автомобіль вигідно купувати в кредит тільки в тому випадку, коли це придбання послужить приводом для збільшення доходів особистого чи сімейного бюджету. Наприклад, з наявністю автомобіля вас візьмуть на більш високооплачувану роботу, або ж автомобіль необхідний вам для ведення бізнесу.

Якщо ви хочете купити автомобіль в кредит тільки тому, що це круто і зручно, я вам категорично не раджу цього робити, хоч ви і навряд чи прислухаєтеся до моєї поради. І все таки, таку покупку можна буде віднести вже до споживчого кредитування: ви будете споживати те, на що ще не заробили, просто кажучи, жити в борг. До того ж, у вас з’являться додаткові істотні статті витрат особистого бюджету: не тільки на погашення кредиту, а й на паливо, страховки, ремонт і техобслуговування автомобіля, що в сумі дуже суттєво вплине на ваше фінансове становище.

Не забувайте, що купуючи авто в кредит, на відміну від, наприклад, іпотеки, ви купуєте актив, який відразу ж починає падати в ціні (вже після виходу з автосалону новий автомобіль втрачає не менше 10% вартості). До того ж, сукупна вартість таких кредитів досить істотна завдяки необхідності обов’язкового оформлення страховки. Тому такі кредити можна брати, на мій погляд, лише в тому випадку, коли вони будуть сприяти зростанню ваших доходів.

В інших випадках я б не радив купувати автомобіль в кредит: краще зробити цю покупку через кілька років за рахунок особистих заощаджень. Якщо ж ви не в змозі накопичити на автомобіль — повірте, ви не зможете його утримувати.

Що ж, я розповів вам, про те, які кредити можна брати. Звичайно ж, це моя особиста точка зору, вироблена багаторічним досвідом спілкування з іншими людьми. Якщо ви з чимось не згодні — я із задоволенням вислухаю ваші аргументи в коментарях.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet