Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Який бізнес вигідний?

Сьогодні я розповім вам, як визначити, який бізнес вигідний, а який ні. Кожен бажаючий відкрити свою справу завжди стоїть перед вибором бізнес ідеі і, як правило, розглядає кілька варіантів. І ось як зробити правильний вибір, як зрозуміти, який бізнес найвигідніший з наявних можливостей- про це і піде мова в сьогоднішній статті.

Як оцінити бізнес ідею? Я опишу приблизну схему, таку, якою її бачу я, а ви вже можете її коригувати, виходячи з якихось умов, в яких перебуваєте конкретно ви.

Крок 1. Відбір бізнес ідей для оцінки. Отже, щоб визначити, який бізнес вигідний, потрібно для початку мати, з чого вибирати. Для першого відбору бізнес ідей ні в якому разі не варто брати все, що вам здається найприбутковішим. Тут я настійно рекомендую відбирати тільки бізнес ідеї, що відповідають критеріям, які я більш докладно описував у статті «Ринкова ніша. Як вибрати нішу в бізнесі?» — ті, що вам подобаються, відповідають вашим знанням і навичкам і користуються попитом. Якщо хоча б один з цих критеріїв абсолютно не відповідає вам, краще таку ідею відсікати відразу: навряд чи у вас вийде створити щось успішне в цьому напрямку.

який бізнес вигідний

який бізнес вигідний

Крок 2. Оцінка можливої націнки. Далі, щоб визначити, який бізнес вигідний з відібраних на першому етапі, потрібно прикинути, яку націнку на собівартість одиниці товару або послуги ви зможете використовувати і, відповідно, який може бути ваш потенційний прибуток з однієї одиниці продукції. Логічно, що чим вище розмір торгової націнки, тим перспективнішим буде цей вид бізнесу. Однак, не менш важливий і наступний крок.

Крок 3. Оцінка попиту. Крім націнки, важливо ще оцінити попит на товар / послугу і прикинути кількість, яку ви зможете продати, припустимо, за місяць, щоб оцінити потенційну прибуток. Наприклад, продукту А вартістю 10000 гривень з націнкою 200% ви зможете продати 1 одиницю на місяць і заробите 20000 гривень. А продукту Б тієї ж вартості 10000 гривень з націнкою всього 20% ви зможете продати 40 одиниць в місяць і заробите 80000 гривень. Відповідно, бізнес з продуктом Б буде в 4 рази вигіднішим, незважаючи на колосальну різницю в націнці.

Крок 4. Оцінка конкуренції. Дуже важливий момент, який не варто випускати з уваги, вибираючи, який бізнес вигідний — це оцінка рівня конкуренції. Навіть якщо на продукт є дуже високий попит, цілком ймовірно, що конкуренція в цьому сегменті теж надвисока і ви просто не зможете туди «втиснутися». Наприклад, є щомісячний попит на 40 одиниць товару, але на ринку вже представлено 10 компаній, що продають цей же товар. Таким чином, якщо навіть ви займете рівну з ними частку (що теж дуже складно), то зможете продавати всього 3-4 одиниці товару в місяць, що буде недостатньо навіть для покриття поточних витрат. Вибирати варто ті сегменти, конкуренція в яких мінімальна.

Крок 5. Тестування бізнес ідеї. Далі пропоную вам пройти цей цікавий і важливий заключний етап, який вже максимально точно підкаже вам, чи дійсно обраний бізнес вигідний, або ви помилилися в оцінках. Для цього, не відкриваючи бізнес, спробуйте просто приватно продати яку-небудь кількість обраних товарів і послуг за бажаною ціною. Наприклад, через інтернет аукціони, дошки оголошень, соціальні мережі, форуми.

Якщо у вас це вийде — значить, попит дійсно є і можна переходити до відкриття бізнесу. Але якщо немає — тоді не факт, що ваша задумка виявиться успішною, тому краще повернутися на 1-2-3 кроки назад, вибрати і точно так же протестувати наступні варіанти для визначення оптимального варіанту, який в тесті покаже відмінний результат.

Ось приблизно так можна визначити, який бізнес вигідний саме для вас, для вашої ситуації, для вашого регіону. Як бачите, в цьому немає нічого особливо складного. Коли вибір буде зроблено — не відкладайте з реалізацією бізнес ідеі, тому як ситуація може помінятися, наприклад, в плані конкуренції, в плані попиту або в інших моментах кон’юнктури ринку.

Бажаю вам тільки прибуткового бізнесу, успішної реалізації задуманих ідей! Побачимося в інших публікаціях на даному ресурсі — сайті, який стане вам хорошим помічником в заробітку, інвестуванні та управлінні особистими фінансами.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet