Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Що робити, якщо не вистачає грошей?

Що робити, якщо не вистачає грошей? На життя … Взагалі не вистачає … На жаль, це питання зараз стає все більш актуальним і солідна частина відвідувачів даного сайту вперше потрапляє сюди з якимись подібними проблемами. Тому сьогодні я вирішив написати статтю, узагальнюючу про те, про що вже неодноразово згадував в інших публікаціях сайту, яка б пояснювала, що робити, якщо не вистачає грошей.

Відразу скажу, чого категорично не потрібно робити. Не потрібно бігти в мікрофінансові організації, кредитні кооперативи, ломбарди і навіть банки. Отримання кредитів і позик, особливо дорогих, «миттєвих», «тільки за паспортом» лише погіршать вашу проблему: тепер вам грошей не вистачатиме ще більше, з’явиться нова суттєва стаття витрат — погашення цих позик, сплата відсотків і комісій.

якщо не вистачає грошей

якщо не вистачає грошей

А що ж робити, якщо не вистачає грошей? Почнемо з азів. Фінансове становище будь-якої людини, сім’ї, підприємства, міста, регіону, держави (все це окремі господарюючі суб’єкти, просто вони різного рівня) в рівній мірі залежить від двох складових: дохідна частина бюджету і видаткова. Якщо не вистачає грошей- виходить, що дохідна частина бюджету не покриває видаткову, утворюється, скажімо так, бюджетний дефіцит. Звідси перший важливий висновок: якщо не вистачає грошей- це значить що у вас або недостатньо доходів, або занадто багато витрат, або і те, і інше одночасно.

Думаю, це логічно і всі з цим погодяться. Відповідно, і відповіді на питання «що робити, якщо не вистачає грошей?» будуть банально простими:

1. Збільшити доходи;
2. Скоротити витрати;
3. Збільшити доходи і скоротити витрати одночасно.

Тепер тільки залишається розглянути, як практично реалізувати збільшення доходів і скорочення витрат. Все це абсолютно реально, давайте розглянемо докладніше. Як збільшити доходи, якщо не вистачає грошей? Відразу скажу, що не потрібно робити. Не потрібно сидіти і чекати, коли роботодавець підніме вам зарплату, держава збільшить пенсію або якісь допомоги чи виплати- це явно тупиковий шлях. Навіть якщо й це й станеться, таке збільшення все одно не перекриє інфляцію, не вженеться за нею, тому грошей не вистачатиме ще більше. А що робити? Діяти! Збільшити доходи можна двома способами:

1. Якісний — заробляти більше там, де ви заробляєте зараз, або на аналогічній роботі.

2. Кількісний — створювати нові, додаткові джерела доходу. В ідеалі, звичайно ж, використовувати ці два способи збільшення доходів одночасно. Але давайте розглянемо кожен з них окремо.

Збільшити доходи якісним способом можна так:

• Більше працювати при погодинній оплаті праці (додатковий робочий час, підробіток і т.д.);

• Підвищити ефективність роботи при оплаті за результат (збільшити продуктивність, планові показники, продажу, з яких нараховуються бонуси, і т.д.);

• Поговорити з начальством про збільшення зарплати (природно, аргументовано);

• Знайти більш високооплачувану аналогічну роботу (коли у вас буде варіант — це також буде вагомим аргументом при переговорах з чинним керівником);

• Перейти на більш високооплачувану посаду;

• Перейти на більш високооплачувану роботу іншого профілю;

• Збільшити вартість своєї роботи, якщо ви фрілансер, працюєте з різними замовниками;

• Розширити свій бізнес, якщо ви — підприємець;

• Відкрити новий, додатковий напрямок бізнесу і т.д..

Збільшити доходи кількісним способом можна так:

• Влаштуватися на додаткову роботу, не кидаючи основну;

• Почати підробляти в неробочий час;

Заробляти в інтернеті в неробочий час;

• Здавати нерухомість в оренду;

• Здавати автомобіль або інше майно в оренду;

• Продати непотрібні речі (разовий дохід , але все ж);

• Відкрити і потроху поповнювати вклад у банку;

• Спекулювати мінливими в ціні активами (наприклад, валютою); і т.д..

На мій погляд, кількісне збільшення доходів більш пріоритентне, ніж якісне, оскільки в цьому випадку ще знижуються ризики повної втрати доходів: якщо з одного джерела доходи перестануть надходити — з другого і наступних продовжать. Практично всі перераховані способи не вимагають вкладень, що якраз зручно в ситуації, коли не вистачає грошей. Але окремі — все ж вимагають і де їх взяти? Виділити, шляхом скорочення витрат.

На закінчення цього підпункту статті я хотів би згадати слова знаменитого бізнесмена, мільярдера Стіва Джобса. Одного разу, згадуючи свою молодість, він сказав: коли мені не вистачало грошей- я не біг заробляти, я сідав думати. Прислухайтеся … І подумайте, про те, як ви можете збільшити свої доходи.

Як скоротити витрати, якщо не вистачає грошей? Знову ж, почнемо з того, як не потрібно робити. Не потрібно чекати, коли знизяться ціни, а банк «пробачить» вам кредит — це теж абсолютний тупик. Потрібно діяти самому і вже зараз, а в ідеалі — ще напередодні зростання витрат діяти на випередження. Багато чомусь впевнені в тому, що скоротити витрати неможливо, мовляв і так вже скоротили все, куди ще більше. Запевняю вас, при грамотному підході завжди, в будь-якій ситуації, ви зможете скоротити витрати ще мінімум на 10-20%. Це якщо вони і так мінімальні, на вашу думку, а якщо немає — то і ще сильніше, але про це я розкажу наступного разу…

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet