Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Скільки можна заробити на форекс?

У сьогоднішній публікації я хочу розглянути, скільки можна заробити на форекс. Я вже писав на одному із своїх блогів про те, яким чином відбувається заробіток на форекс та скільки заробляють на форекс, тепер хотів би перейти до деякої конкретики, нехай навіть приблизної.

Звичайно ж, розмір доходу від валютних спекуляцій завжди дуже індивідуальний і залежить від багатьох факторів. Варто також ще раз нагадати, що переважна більшість трейдерів-початківців торгують у збиток. Тим не менш, спробую на конкретних прикладах розглянути, скільки можна заробити на форекс в абсолютному вираженні й у відсотках від суми вкладень.

заробити на форекс

заробити на форекс

Отже, пояснюючи основні поняття і терміни ринку форекс, я писав, що торгівля тут здійснюється певними партіями валют — лотами, а 1 лот дорівнює 100 000 або 1500000 одиниць валюти. Мінімальна зміна курсу становить 1 пункт, який дорівнює 0,0001 частці. Таким чином, зміна валютного котирування на 1 пункт в напрямку відкриття операції приносить трейдеру прибуток не менше 100 тисяч * 0,0001 = 10 доларів.

Давайте прикинемо, скільки заробляє трейдер на форекс. Середній обсяг планованого прибутку по операціях (рівень take profit) становить 50-100 пунктів. Тобто, при торгівлі 1 лотом прибуток трейдера від однієї успішної операції може скласти 500-1000 доларів США. Таке коливання ціни може пройти в середньому за кілька годин, а в періоди виходу важливих новин — навіть за кілька хвилин.

Щоб відкрити таку угоду, наприклад, по валютній парі євро / долар, трейдеру потрібно мати на рахунку 1350 доларів (при курсі EUR / USD = 1,3500) — решту надасть дилінговий центр в якості кредитного плеча 1: 100. Таким чином, можна заробити на форекс за кілька годин 1000 доларів, вклавши 1350 доларів, тобто, 74% від вкладень.

Але, щоб зараз всі не кинулися при вигляді такої цифри відкривати торгівельні рахунки, поспішаю повідомити, що такий спосіб торгівлі рівноцінний фінансовому самогубству. Тому що так само легко, як заробити, ці кошти, можна і втратити, якщо курс, всупереч очікуванням трейдера, почне рухатися в протилежному напрямку. Тому, щоб максимально убезпечити себе від такого ризику, необхідно дотримуватися правил маржинальної торгівлі, тобто, одночасно задіяти в операції тільки невелику частку торгового капіталу.

У різних трейдерів та експертів різні підходи до визначення розміру цієї частки. Особисто я схиляюся до думки, що торгувати можна не більше, ніж 5% від загального залишку на торговому рахунку. Таким чином, щоб відкрити розглянуту вище угоду із оптимальним рівнем ризику, трейдеру необхідно мати депозит у розмірі приблизно 27 тисяч доларів. Тоді його прибуток від вдало проведеної операції складе близько 4% від залишку на рахунку, а це вже цілком реальна цифра, із урахуванням дотримання норми ризику.

Привівши невеличкий приклад я розписав, скільки можна заробити на форекс за день або за одну середньостатистичну прибуткову угоду. Але всім зрозуміло, що однією угодою торгівля на форекс не обмежується. Тому давайте прикинемо, скільки заробляє трейдер в динаміці, скажімо, за місяць.

Припустимо, учасник ринку буде відкривати одну таку угоду в день, тоді на місяць, умовно, буде відкрито і закрито 20 угод (ринок форекс працює 5 днів на тиждень). При цьому у нього, звичайно ж, будуть і угоди, що закриваються зі збитком. Припустимо, що трейдер встановлює за своїми операціями однакові рівні stop loss і take profit, рівні 100 пунктам, при цьому у нього 70% угод будуть закриті з прибутком, а 30% — із збитком (це цілком нормальна ситуація для торгівлі на форексі). Тоді 14 угод закривається з прибутком 1000 доларів, а 6 — з таким же збитком. Скільки заробляє трейдер в місяць у цьому випадку? 1000 * 14-1000 * 6 = 8000 доларів.

При загальному балансі торгового рахунку 27000 доларів це складе близько 30% від суми його депозиту. Точно так само можна припустити, що не кожен місяць в році буде прибутковим, неодмінно будуть і збиткові. Тому, говорячи про те, скільки можна заробити на форекс в рік, припустимо, 8 місяців на рік будуть показувати такий прибуток, а 4 місяці — такий же збиток. Виходячи з цих даних, трейдер заробить за рік 120% від суми свого депозиту. В цілому статистика торгівлі успішних трейдерів ринку форекс показує, що в середньому дохід трейдера, який дотримується консервативних методів торгівлі і ретельно мінімізує ризики, дотримуючись всіх необхідних правил і принципів відкриття угод, становить близько 100% від суми його депозиту на рік. Це цілком пристойний дохід.

Якщо подивитися на статистику прибутку по ПАММ рахунках, яка, як правило, знаходиться у вільному доступі, то ми побачимо там приблизно такі ж цифри. Трейдери, які тримаються на ринку більш-менш впевнено і стабільно, показують результат близько 100% на рік. При цьому у кожного з них своя тактика і стратегія торгівлі: хтось відкриває угоди часто, хтось — дуже рідко, хтось працює на коротких тимчасових інтервалах, хтось — на середніх і навіть довгострокових.

У той же час, нерідкі випадки, коли такого доходу трейдер досягає і за місяць, і навіть за тиждень, але це скоріше носить випадковий, а не систематичний характер, до того ж, говорить про надвисокі торгові ризики та використання агресивної торгової стратегії, що, по суті, рівнозначно грі в казино. Стабільно «зривати» надприбутки на міжнародному валютному ринку неможливо, тут потрібно робити ставку, в першу чергу, на мінімізацію ризиків, оскільки вони і так надто великі.

Важливо також зазначити, що дохід трейдера, крім заробітку на власних коштах, може складатися і з комісії від управління чужими грошима або продажі торгових сигналів. Як правило, трейдер, який здатний стабільно заробляти на форекс, завжди користується попитом. Його винагорода від подібного роду послуг становить зазвичай від 20 до 50% від суми прибутку, заробленого для своїх клієнтів.

Що ж, тепер ви знаєте, скільки можна заробити на форекс і скільки заробляє трейдер в середньому. Повторюся, що мова йде саме про успішних трейдерів, а стати таким далеко не просто і цілком імовірно, що спочатку доведеться пройти навіть через грошові втрати і вчитися на своїх помилках. Якщо ви готові до цього — ласкаво просимо на валютний ринок, але будьте тут гранично обережні та уважні.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet