Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Як виділений сервер гарантує збереження даних?

Збереження даних — це частина роботи будь-якого сучасного хостинг провайдера. Ваша інформація може бути піддана технічним збоям, хакерським атакам або ж опинитися просто пошкодженою. Гарантія збереження інформації відбувається внаслідок процесу спеціального резервного копіювання даних. Хостинг провайдер повинен щодня робити резервної копії. Крім того, в обов’язки системного адміністратора хостингу входить контроль за станом технічного обладнання, що дозволяє оперативно попередити будь-які збої в роботі мережі.

Щоб забезпечити збереження даних клієнтів хостинг провайдери використовують дві сучасні технології:
1. RAID-масив.
2. Back up — особлива система створення резервних копій на спеціальних жорстких дисках і серверах.

збереження даних

збереження даних

RAID-масив — це система вінчестерів, що працюють в режимі, який дозволяє підтримувати працездатність системи в разі поломки якогось одного, або декількох вінчестерів. На сьогоднішній день далеко не кожен виділений сервер застосовує технологію RAID-масиву. Це пов’язано з її високою ціною.
На жаль, багато хостинг провайдерів починають думати про користь даної технології тільки тоді, коли основний вінчестер сервера поламається.

При застосуванні RAID-масиву подібних ситуацій вдається уникнути, так як один з поламаних жорстких дисків замінить хостинг провайдер і ви цього навіть не помітите. У разі якщо цей масив відсутній, то залишається тільки сподіватися, що у хостера в наявності є свіжі копії вашого інтернет-сайту.
Величезний недолік у відсутності цієї системи вінчестерів в часі простою, яке з’явиться обов’язково в разі виходу з ладу вінчестера сервера. Воно вимірюється десятками годин.

Виділений сервер Back-up: з англійської слово «back-up» перекладається як «резервна копія». Сенс цієї технології в тому, що хостинг систематично виконує повне копіювання всієї вашої інформації. Якщо вам потрібні копії даних, виділений сервер надасть їх вам без проблем. Перевага цієї технології збереження інформації очевидна. Правда тут є і ряд тонкощів і особливостей. Наприклад, не варто розраховувати на те, що хостинг для бекапів буде займатися копіюванням листів вашу електронної поштову скриньки. Хостинг займається копіюванням тільки основних даних, які необхідні для коректного функціонування веб-сайту. З пошти зберігаються виключно адреси електронок та їхні параметри.

Подібні копії робляться, як правило, два рази на тиждень. Таким чином і копії даних також зберігаються саме даний період часу. Наприклад, якщо дані вашого інтернет-сайту мають обсяг у 100 Мб, то допоміжний обсяг резервації від хостинг провайдера матиме 200 Мб. Хостером зберігаються дві копії даних вашого інтернет-сайту за останній тиждень.

При виникненні будь-яких екстремальних ситуацій, користувач, зможе отримати нову копію даних свого сайту. Правда це станеться тільки в тому випадку, коли він своєчасно і оперативно помітить проблеми на сайті. У зв’язку з цим копіювання даних власного сайту на робочий ПК бажано виконувати самостійно.

Сьогодні почастішали такі випадки, коли після поломки інтернет-сайту пройшло вже пару тижнів, але клієнт помітив неполадки тільки зараз. Він звертається до хостинг провайдера з проханням про надання йому збережених резервних копій. Але, оскільки остання копія робилася хостером всього лише пару днів назад, то така копія інформації буде містити в собі різні помилки і не відповідатиме даним, які були при коректному функціонуванні веб-сайту. У зв’язку з цим краще перестраховуватися і робити додаткові копії інформації самостійно для забезпечення збереження даних.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet