Підписуйтесь та отримуйте корисну інформацію одразу ж на свою пошту.

Що нам заважає жити краще?

У цій статті я хочу поговорити про те, що нам заважає жити краще. Спостерігаючи за різними людьми в моєму оточенні і не тільки, за їх діями та вчинками, за тим, що вони говорять і пишуть, я прийшов до висновку, що у всіх є одні й ті ж «вороги», які заважають розвитку і самовдосконаленню, виходу на новий життєвий рівень, досягненню цілей, які є поки тільки мріями. І ось зараз на основі цих спостережень постараюся виділити основні причини, які заважають жити краще, навіть якщо сама людина цього хоче.

Уже традиційно не розглядатиму зовнішні фактори (економічна ситуація в країні, законодавство, ціни, зарплати, робочі місця і т.п.), оскільки сама людина на все це ніяк не зможе вплинути в будь-якому випадку і просто немає сенсу зайвий раз на все це скаржитися — краще від цього нікому не стане. А ось те, що нам заважає жити краще і на що ми самі можемо вплинути, розглянути можна і навіть потрібно. Поїхали …

жити краще

жити краще

Причина 1. Психологічні установки. Уже з досить раннього віку в мозок людини закладаються певні психологічні установки, які не завжди є, по-перше, правильними, по-друге- актуальними. Закладають їх батьки, вихователі, вчителі, оточення, ЗМІ і т.д. Наприклад, зараз дуже широко поширена така проблема: багато людей виховувалися в радянський або ранній пострадянський період, де життєві установки були зовсім іншими.

Нехай навіть на той момент їх можна було вважати правильними, але зараз — вже навряд чи. Хоча б тому, що змінився лад — з соціалістичного на капіталістичний, в якому потрібно жити вже за іншими законами, а багато в тій чи іншій мірі продовжують керуватися колишніми, що відверто заважає їм жити краще.

Давайте розглянемо деякі приклади таких психологічних установок:

• Людина повинна обов’язково отримати хорошу, затребувану спеціальність;
• Після інституту людина обов’язково повинна влаштуватися на роботу за фахом;
• Людина взагалі обов’язково повинна працювати, відсутність роботи — це вже ознака того, що у людини не все гаразд;
• Людина повинна дуже багато працювати, щоб заробити собі хорошу пенсію і т.д.

Дуже часто на основі таких установок у людини формується так звана психологія бідності, яка є дуже потужним ступором, просто не дає їй розвиватися і жити краще.

Що робити? Однозначно міняти всі установки, які заважають вашому розвитку. Забудьте слова «так треба», поступайте так, як вважаєте за потрібне, навіть якщо вас хтось не зрозуміє або засудить. Це ваше життя і в ньому повинні діяти ваші правила.

Причина 2. Оточення. На життя людини просто у величезній мірі впливає її оточення: родичі, друзі, знайомі, колеги — всі, з ким вона спілкується і проводить час. У більшості випадків, людина не може жити краще, ніж її оточення, з цілого ряду причин. Вона підсвідомо буде мислити, діяти, заробляти, витрачати, сприймати життя так, як оточуючі її люди. Є навіть таке цікаве спостереження: складіть доходи п’яти людей зі свого оточення, з якими ви найбільше спілкуєтеся, і їх середній дохід буде приблизно дорівнювати вашому.

Якщо люди з вашого близького оточення живуть гірше за вас — то дуже ймовірно, що і ви скоро опустіться до їх рівня. Але і зворотне правило теж діє: спілкуючись з більш успішними людьми, ви теж будете тягнутися за ними, ставати успішніше. Що робити? Постарайтеся звести до мінімуму спілкування з тими людьми, які тягнуть вас на дно. Навіть якщо це родичі: тут вам вибирати, що важливіше — спілкування з ними або жити краще. І, навпаки, заводьте нові знайомства з людьми, які в чомусь краще вас, на яких ви хотіли б рівнятися, у яких є чому повчитися. Зараз це не так складно зробити, наприклад, за допомогою інтернету.

Причина 3. Відсутність знань, навичок, умінь. Ось багато людей як би і хочуть жити краще, у них є певні думки про те, як можна поліпшити своє життя, але немає для цього необхідних знань, навичок і умінь. Іншими словами, вони уявляють собі, що потрібно робити в теорії, але як це зробити практично — не знають. Наприклад, сюди можна віднести все, що пов’язано з відкриттям бізнесу, інвестуванням, створенням джерел пасивного доходу, адже все це може змінити жити на краще, а при невмілому, безграмотному підході — навпаки, до гіршого.

Що робити? Відповідно, вчитися і здобувати необхідні знання, навички та вміння. Як в теоретичній (спочатку), так і в практичній формі. Починаючи з малого, методом проб і помилок. Благо, зараз практично будь-яку необхідну інформацію можна безкоштовно знайти в інтернеті, головне — бажання. Крім того, є книги, є тренінги, семінари, майстер класи, є програми індивідуального навчання — варіантів безліч: вибирайте і дійте.

Причина 4. Страх і нерішучість. Теж дуже поширені вороги людей, які дуже часто заважають жити краще. А раптом у мене не вийде? А раптом я прогорю? А що про мене подумають люди? Коли-небудь іншим разом … Ось якщо … тоді … Чи знайомі такі думки? Те, що вони виникають — це цілком нормально. Інша справа — як до них ставитися. Якщо людина взагалі не здатна долати свої страхи, у неї навряд чи вийде жити краще, тому що будь-які зміни на краще однозначно повинні пройти через це. Що робити? Необхідно розвивати в собі здатність долати страх і нерішучість. Наприклад, цього добре сприяють заняття спортом, особливо екстремальним. Але не тільки…

Причина 5. Лінь і прокрастинація. Ще одні вірні супутники багатьох людей, які не дають їм жити краще — це лінь, а також прокрастинація, що не одне і теж, як помилково вважають багато. Лінь- це банальне небажання виконувати будь-які потрібні дії, коли людина лінується — вона просто не усвідомлює важливість виконання певної роботи, їй все одно, буде це зроблено чи ні.

Прокрастинація — інше явище, при якому людина усвідомлює важливість здійснення певних дій, але спеціально шукає для себе приводи, щоб відкласти їх на потім, тим самим, постійно затягуючи процеси. У певних ситуаціях через прокрастинацію потрібні дії можуть відкладатися навіть на роки. Природно, про яке краще життя тут може йти мова?

Що робити? Однозначно викорінювати в собі ці негативні якості. Поки вони у вас є, вони завжди будуть тягнути вас вниз, з ними вам буде дуже складно жити краще. З цього приводу рекомендую прочитати статтю «Як позбутися від ліні?».

Причина 6. Відсутність мотивації. Ну і на закінчення, кажучи про те, що заважає жити краще, потрібно визнати, що багато хто не хоче міняти життя до того моменту, поки, як то кажуть, «смажений півень не клюнув». Тобто, поки у них немає сильного мотивуючого фактора. Найчастіше такий фактор, на жаль, має негативний відтінок: людина з головою обростає боргами; родині нема на що жити і виховувати дітей; серйозні проблеми зі здоров’ям у родичів і т.д..

Тобто, людина починає «ворушитися» тільки коли потрапляє вже в практично безвихідну ситуацію, для багатьох саме вона стає тим «чарівним стусаном», який нарешті підштовхує до якогось розвитку і позитивних змін. Що робити? Не чекайте, коли доля поставить вас в складну життєву ситуацію. Навпаки, робіть все для того, щоб уникнути цього — займіться самомотивацією та саморозвитком.

Ось що нам заважає жити краще. Як завжди, буду радий почути ваші думки та доповнення в коментарях.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий

При використанні матеріалів сайту посилання на Invest-Program.com.ua обов'язкове. Design by Prostorunet